Poezje

978-83-61237-09-9
poezja polska, klasyka
poezja
jagarkar

Książka ta pomoże zapoznać się z twórczością tego wielkiego mistrza słowa, a zawarte w niej treści przeniosą nas w świat niezapomnianych emocji i nieprzemijającego piękna. Wiersze Mickiewicza obfitują w bogactwo motywów i zapraszają nas do niezwykłej wędrówki śladami jego miejsc i myśli. Najbardziej znaczące wątki tej niezapomnianej poezji to: nieszczęśliwa miłość, żarliwy patriotyzm, naiwna ludowość, zafascynowanie kulturą Wschodu, baśniowa fantastyka.
Propozycja ta stanowi wybór jego najpiękniejszych liryków, pochodzących z różnych etapów życia i twórczości. Jest jednocześnie wyśmienitą inspiracją, aby odkryć go na nowo i tylko dla siebie.

źródło opisu: Wydawnictwo Ibis, 2008

źródło okładki: http://www.wydawnictwoibis.pl/

JeszczeJedenRozdział | 2015-05-04
Na półkach: 2015r., Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 maja 2015

Czytając ten tomik, doszłam do wniosku, że szkoła robi wielka krzywdę młodzieży. Zmuszając do czytania "Pana Tadeusza", który jest zbyt ciężki dla wieku, kiedy należy go "przerobić", zniechęca nas do poznania innych dzieł Adama Mickiewicza. Po jego twórczość sięgnęłam jakieś 4 lata po omówieniu w szkole epopei narodowej. I nie żałuję. Teraz jego słowa trafiają do mnie, rozumiem je doskonale. Najlepszym dowodem na to jest fakt, iż zamierzam sięgnąć ponownie po "Pana Tadeusza", którego niestety nie udało mi się przeczytać w liceum w całości.

Ewelina | 2015-04-13
Na półkach: 2015, Przeczytane