Świat książek
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Ogólne dyskusje o książce: nowości wydawnicze, książki wartościowe i godne polecenia, nagrody literackie, spotkania z autorami oraz różnego rodzaju informacje ze świata książki.
913123 czytelników
3531 dyskusji
87531 wypowiedziPokaż ostatnią
Pamiętam, że....ale nie pamietam tytułu książki
liczba postów na stronie: 
książek: 312
abcia
12-07-2019 10:10
Szukam książki sprzed dobrych kilku lat, której opis od wydawcy był taki, że chłopak (dziewczyna ?) schodzi rano w domu rodzinnym na śniadanie, a tu nie ma całej jego rodziny - rodzina zniknęła z domu. Coś jak "Kevin sam w domu" tyle że dla starszych :) To był kryminał, albo nawet triller.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 127
ciociaebi
12-07-2019 12:17
A może seria Gone?
Nagle znikają wszyscy, którzy mają więcej niż 15 lat i dzieciaki z małego miasteczka muszą ogarnąć nową rzeczywistość.

Faza pierwsza: Niepokój Faza pierwsza: Niepokój
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 312
abcia
12-07-2019 10:17
Szukam tytułu książki z działu fantastyka, która składała się z kilku opowiadań, a jedno z nich opowiadało o tym jak ludzi atakowały dźwięki. Pamiętam też, że pierwsze opowiadanie w tej książce było chyba o jakiś krasnoludach i było dość bajkowe. Książkę czytałam jakieś 30 lat temu ( o mamusiu, jak ten czas leci :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1468
BlueSugar
12-07-2019 12:39
Szukam opowiadania. Pamiętam, że była to historia o tym, jak znaleziono istotę z przyszłości bez narządów płciowych, za to był motyw z markami i logo tatuowanymi na ciele. Narracja była prowadzona z dwóch perspektyw: ludzi, którzy tę istotę znaleźli oraz tej istoty, dzięki czemu wiadomo czemu nie miała tych narządów i że było to społeczeństwo nastawione mocno na konsumpcjonizm, gdzie sprzedawanie ciała jako baneru reklamowego było na porządku dziennym.

Czytane 10 lat temu, opowiadanie polskie z antologii, prawdopodobnie wydane przez Fabrykę Słów.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
IAmCheekyBaby
12-07-2019 23:16
Witam, szukam pewnej książki fantasy, którą czytałam kilka lat temu.
Nie pamiętam idealnie fabuły, ale mam nadzieję, że dzięki temu co pamiętam.
Generalnie książka opiera się na tym, że głownie występują anioły lub jakieś inne postacie nadprzyrodzone. Głównym bohaterem jest chłopak, który dopiero poznaje ten anielski świat, bo wychowywał się w świecie ludzi. Czytając pierwsze rozdziały dowiadujemy, że miał siostrę bliźniaczkę, która była bardzo dobrym wojownikiem i poświęciła się w imię wyższego dobra. Pamiętam też, że główny bohater był szkolony przez kilka aniołów (chyba 4)... Niestety tylko tyle pamiętam z tej książki...
Mam nadzieję, że ktoś zna tą książkę i mi pomoże :((
Z góry dziękuję!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
majki
15-07-2019 14:49
Dzień dobry

Nie mogę odnaleźć tytułu książki, którą kiedyś z wielką przyjemnością przeczytałem ale niestety na tamten moment nie wydano jeszcze kolejnych części. Kupiona w polskiej księgarni, wydana w języku polskim.
Gatunek: fantastyka
Autor: na 95% Rosjanin
Fabuła: Istnieje gra komputerowa typu RPG, do której można przenieść swoją świadomość na stałe. Korzystają z tego np. ludzie nieuleczalnie chorzy, ścigani, etc.
Główny bohater przenosi się (świadoma decyzja) do tej gry. Tworzy postać, a następnie zdobywa levele, poznaje ludzi, którzy do gry przenieśli się na stałe, dołącza do jakiejś frakcji/gildii. Pamiętam, że wynajduje receptę na produkt, który w zasadzie jest papierosem (obchodząc poniekąd regulamin gry nazywa go jakoś specyficznie).

Sama książka zawiera wstawki np. typu 'Zdobyłeś level!'.

Nie mogę niestety znaleźć książki, tytułu, autora... :(
Pomoże ktoś?

pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 293
Oh_No
15-07-2019 23:18
Zryw. Graj, aby żyć Zryw. Graj, aby żyć??
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Michał
15-07-2019 22:33
Poszukiwany tytuł książki, w której młoda kobieta przeprowadza wywiad z facetem na wózku, który jest dosyć paskudny i podły.
Ówczesne wydanie było z serii książek, które na okładce miały jeden-dwa przedmioty na jednostajnym tle oraz autora i tytuł w białej ramce.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1064
Mollinka_90
16-07-2019 18:13
Może to któraś z książek z serii Kameleon?
http://lubimyczytac.pl/seria/291/kameleon
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd