Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
926724 czytelników
2166 dyskusji
131906 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Sekrety w związku – wygraj książkę „W jego oczach”.

Sekrety w związku – wygraj książkę „W jego oczach”.

Kontynuacja bestsellera „Oczy wilka"! W życiu Leny i Artura rozpoczyna się nowy rozdział. Właśnie się zaręczyli po dwóch latach związku. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni, a sama Lena nie potrafi zostawić przeszłości za sobą. Wciąż nie może pogodzić się z tym, że jej ukochany ma przed nią mnóstwo tajemnic. Czy tak poważna decyzja nie powinna być podejmowana bez cienia wątpliwości? Czy Artur potrafi oddać się jej całkowicie i rozpoczną wspólne życie na nowych zasadach? Kobieta nie ma pewności, czy przebije się przez mur, który wzniósł jej ukochany. Czy kiedykolwiek do końca go pozna?

Związek powinien opierać się na zaufaniu i braku tajemnic. A może wy macie jakieś małe sekrety przed swoim partnerem? Uważacie, że związek jest w stanie przetrwać jeśli jeden z partnerów ukrywa coś przed drugim?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

W jego oczach - Jacek Skowroński

W jego oczach

Autor: Alicja Sinicka

Kontynuacja bestsellera „Oczy wilka"! W życiu Leny i Artura rozpoczyna się nowy rozdział. Właśnie się zaręczyli po dwóch latach związku. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni, a sama Lena nie potrafi zostawić przeszłości za sobą. Wciąż nie może pogodzić się z tym, że jej ukochany ma przed nią mnóstwo tajemnic. Czy tak poważna decyzja nie powinna być podejmowana bez cienia wątpliwości? Czy Artur potrafi oddać się jej całkowicie i rozpoczną wspólne życie na nowych zasadach? Kobieta nie ma pewności, czy przebije się przez mur, który wzniósł jej ukochany. Czy kiedykolwiek do końca go pozna?

Regulamin
  • Konkurs trwa 18 - 24 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Kobiece. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2432
LubimyCzytać
18-09-2019 14:42
W jego oczach W jego oczach
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
halka
18-09-2019 17:23
O tej porze siedzę jeszcze na starówce tętniącej życiem. Na rynku porozstawiane ogródki piwne i scena dla artystów. Kwiaciarki siedzące pod arkadami i jakoś nie spieszące się do domów. Może zabrzmi to jak slogan: każdy i wszystko ma swoje tajemnice nawet listek na wietrze, a przecież i on jest w jakimś związku z innymi listkami i z drzewem. Grunt to aby w związku nie brakowało wiary w siebie, fundamentalnego poczucia niezależności oraz bezpieczeństwa w życiu. W swoim życiu. No bo przecież na tej starówce drżeć tylko będę jak jakiś BinLaden odsłoni te ,,kwietne żaluzje'' i będzie strzelał. Popęd w klice gwarantowany. Tak jest i w związku. Wszystko inne w życiu jest na bank-co, zrobić,że jesteśmy tylko samotnymi wyspami. A z drugiej strony jako zwierzęta stadne jakby to wyglądało nasze życie, gdyby tych sekretów nie było...Jak pustynia bez pająka?! Najważniejsze więc - nie spuścić go z oczu;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 33
Jowita
18-09-2019 19:31
Związek to współgranie dwójki osób, które dotąd były tylko oddzielnymi samowystarczalnymi jednostkami, to porzucenie części siebie dla tej drugiej osoby. Jest to ciągłe lawirowanie na różnych płaszczyznach życia tak by osiągnąć konsensus pomiędzy swoim ja a poczuciem bezpieczeństwa. Często równa się to z dbaniem o to by ta druga połówka nie została zraniona czy to z naszej winy czy też partner chce chronić swoją miłość przed otaczającym światem. Niejednokrotnie jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki zatajaniu prawdy lub wymyślaniu kłamstw by ratować sytuację czy związek. Jeśli kłamstwo nie przeradza się w zawiłe zaplątywanie się we własne nici tajemnic i było ukierunkowane wyłącznie dobrem drugiej osoby, problemu nie ma. Stwierdzenie, że lepsza gorzka prawda niż słodkie kłamstwo jest błędem. Dopóki związek nie jest zbudowany na wszechogarniających sekretach, to lekkie zatajanie prawdy może okazać się lepsze. Poza tym nie każdy chce rozdrapywać stare rany z przeszłości czasem związane z przemocą czy wykorzystywaniem seksualnym, by nie wzbudzać litości w partnerze i pozostać w relacjach równy z równym. Czasem po prostu można coś przemilczeć tak dla zasady, aby nie psuć nikomu nerwów.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 58
anin
18-09-2019 20:25
Sekret jest czymś, co daje namiastkę indywidualności w najbardziej nawet zgranym duecie. Nie umiem wyobrazić sobie całkowitego odkrywania kart przed mężem, tak samo jak szanuję jego małe tajemnice.
To, co dotyczy nas, naszego ogniska domowego, dzieci, wspólnej przyszłości czy szeroko pojętego wspólnego życia, jest omawiane szczegółowo i nie pozostaje nawet cienia wątpliwości, że nie ma najmniejszego niedomówienia.
Oboje mamy swoje oddzielne życia - pracujemy w innych miejscach, mamy różnych znajomych (oczywiście poza całą rzeszą tych wspólnych), osobiste sprawy i spraweczki, którymi niekoniecznie chcemy dzielić się z drugą połówką, choćby po to by zachować jakąś niezależność.
Najważniejsze w tym wszystkim są granice odrębności oraz bezkresne zaufanie. Cudownie jest móc po kilku latach związku wciąż odkrywać się nawzajem, czuć powiew świeżości, być nadal indywidualnościami, które znakomicie współgrają w duecie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 157
NataliaS
18-09-2019 21:02
Osobiście uważam, że związek jest zbyt ważną instytucją aby rozdzieliło go kłamstwo lub sekret. Ludzie którzy chcą spędzić ze sobą całe życie łączą się ze sobą po to aby być dla siebie wsparciem i ostoją. Kłamstwo prowadzi do powstawania niedomówień, różnic, rozdźwięku. Powoli różnice narastają a przepaść poszerza się. Sektery są bardzo niebezpieczne. Nigdy nie wiadomo kiedy ich istnienie wyjdzie na światło dzienne.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 201
Angel
18-09-2019 22:11
Każdy ma jakieś sekrety, których nie chce ujawniać. Może to być spowodowane wstydem, niepewnością związana z tym co druga osoba o nas pomyśli, brakiem zaufania czy egoizmem. Powodów może być bardzo wiele.
Związek powinien opierać się na zaufaniu i pozwalaniu drugiej osobie mieć trochę autonomii i swobody. Powszechnie przecież wiadomo, że czym bardziej się stara kogoś ograniczać, tym bardziej ten ktoś chce wolności. Z drugiej jednak strony zbytnia sielanka i robienie tego co dusza zapragnie również może być zgubne, bo gdy partner nie wraca wieczorami na noc, a nas ranem czuć od niego perfumy płci przeciwnej wtedy możemy być pewni, że " coś się dzieje" jak to mawiał słynny ksiądz. ;)
Gdzie znaleźć w takim razie złoty środek, pytacie? To już każdy musi szukać względem siebie i swojego związku. Pozwólmy innym mieć troche prywatności, ale w granicach rozsądku.
Jak to się mówi - im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 82
Agnieszka
19-09-2019 08:34
Czy mamy sekrety? Na pewno,ale nie są one "wagi państwowej",bo inaczej związek nie miałby racji bytu. Po to się jest ze sobą,aby dzielić się życiem. Czy jeżeli zataję,że kupiłam nową bluzkę lub nie powiem,że nie chciało mi się rano iść na siłownię,bo wolałam dłużej pospać,to czy nasz związek się od tego zawali? Oczywiście,że nie.Natomiast jeśli któreś by zataiło zdradę,uzależnienie od czegoś np.od hazardu,sexu itp.,to już na pewno nie pozostałoby bez wpływu na naszą relację.Wszystko zależy od tego czy są to ciężkie grzechy czy też drobne grzeszki lub jakieś nasze małe,wstydliwe tajemnice,które wolimy zachować dla siebie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3
Oła
19-09-2019 12:10
Tajemnice towarzyszą nam od zawsze. Nie mówimy czegoś, bo jest to dla nas niekomfortowe albo nie chcemy komuś zawracać głowy. Czy takie niedomówienia w związku są złe? Nie, o ile są małe i naprawdę nieistotne. Bo przecież poza związkiem możemy mieć życie towarzyskie, zawodowe. Ja ponad wszystko cenię zaufanie i lubię jak partner ufa, nie drążąc błahych tematów i nie robiąc ,,dramy" o nic. Inaczej sprawa wygląda, gdy ukrywa się przed sobą poważne problemy i duże tajemnice.
Ukrywanie ważnych spraw może zaburzyć równowagę w związku. Dlatego cenię rozmowę, bez rozmowy nie można zbudować zdrowej relacji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 174
Zaczytanamama
19-09-2019 12:35
W każdym związku jest potrzebna nutka tajemniczości. Przyjemnie jest czuć, iż odkrywając siebie nawzajem krok po kroku, czujemy się sobą coraz bardziej zafascynowani. Jeżeli zbyt wcześnie dowiemy się wszystkiego o sobie, może się wkraść w związek monotonia.
Nie zmienia to jednak faktu, iż będąc w związku, nie powinniśmy ukrywać istotnych dla naszego związku spraw. Szczerość to podstawa, budująca trwały mór między ludźmi. Nie wyobrażam sobie budzić się każdego ranka koło ukochanej osoby z myślą, że coś przed nim ukrywam... Nie wyobrażam sobie patrzeć prosto w oczy, kochać się, ukrywając zarazem coś, co być może zniszczy nasz związek.
Szczerość jest podstawą miłości. Nawet najgorsza prawda, jest lepsza od kłamstwa, a prawdziwa miłość potrafi przezwyciężyć nawet największe zło.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 469
Mystery
19-09-2019 12:57
Zależy, o jakich tajemnicach mówimy. Jeśli są to drobne sekreciki, typu kupno nowych butów i ukrycie tego przed mężem - to jeszcze nie jest tak źle. Jednak jeśli druga osoba ukrywa coś, co ma wpływ na wspólne życie lub jest po prostu ważne - wtedy nie należy tak postępować. Większe tajemnice, typu nieślubne dziecko, wyrok w zawieszeniu, kłopoty zdrowotne, powinny od razu być wyjawione. Nikt nie chciałby bowiem po paru latach związku dowiedzieć się, że w pewnych kwestiach był oszukiwany... My z mężem na szczęście wyjawiamy sobie w zasadzie każde sekrety, nawet te najmniejsze. Wiemy o sobie wszystko i tak jest dobrze. Znamy się jak łyse konie, dlatego podstawą naszego małżeństwa jest SZCZEROŚĆ. Na tajemnicach nie da się zbudować trwałej relacji...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd