Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
922806 czytelników
2155 dyskusji
131425 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Jeszcze jeden odcinek – wygraj książkę „Stranger Things. Ciemność nad miastem“.

Jeszcze jeden odcinek – wygraj książkę „Stranger Things. Ciemność nad miastem“.

Boże Narodzenie, Hawkins, 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta z Jedenastką, lecz jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera, wyciąga z piwnicy pudło opisane „Nowy Jork” i zaczyna „przesłuchanie”. Jak to się stało, że Hopper wiele lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza „Wietnam”? Dlaczego nigdy nie wspomina o Nowym Jorku? I choć Hopper wolałby zmierzyć się ze stadem wściekłych demogorgonów niż mówić o swojej przeszłości, wie, że nie może dłużej zaprzeczać prawdzie. Tak zaczyna się opowieść o incydencie w Nowym Jorku ‒ ostatnim wielkim śledztwie, nim wszystko się zmieniło… Lato, Nowy Jork, 1977. Po powrocie z wojny w Wietnamie Hopper zaczyna od nowa. Mała córeczka, kochająca żona i praca detektywa w nowojorskiej policji ‒ życie w cywilu wydaje się takie łatwe… Ale gdy nagle zjawiają się tajemniczy agenci federalni i konfiskują akta dotyczące serii brutalnych, nierozwiązanych zabójstw, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, kładąc na szalę wszystko, byle tylko odkryć prawdę.

Kolejna po „Mrocznych Umysłach“ oficjalna książka ze świata serialu Stranger Things. A wy do jakiej grupy należycie? Zamieniacie czasem książki na seriale i zamiast „jeszcze jeden rozdział“, mówicie „jeszcze jeden odcinek“? A może preferujecie filmy pełnometrażowe, zapach popcornu i atmosferę kina?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Stranger Things. Ciemność nad miastem - Jacek Skowroński

Stranger Things. Ciemność nad miastem

Autor: Adam Christopher

Boże Narodzenie, Hawkins, 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta z Jedenastką, lecz jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera, wyciąga z piwnicy pudło opisane „Nowy Jork” i zaczyna „przesłuchanie”. Jak to się stało, że Hopper wiele lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza „Wietnam”? Dlaczego nigdy nie wspomina o Nowym Jorku? I choć Hopper wolałby zmierzyć się ze stadem wściekłych demogorgonów niż mówić o swojej przeszłości, wie, że nie może dłużej zaprzeczać prawdzie. Tak zaczyna się opowieść o incydencie w Nowym Jorku ‒ ostatnim wielkim śledztwie, nim wszystko się zmieniło… Lato, Nowy Jork, 1977. Po powrocie z wojny w Wietnamie Hopper zaczyna od nowa. Mała córeczka, kochająca żona i praca detektywa w nowojorskiej policji ‒ życie w cywilu wydaje się takie łatwe… Ale gdy nagle zjawiają się tajemniczy agenci federalni i konfiskują akta dotyczące serii brutalnych, nierozwiązanych zabójstw, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, kładąc na szalę wszystko, byle tylko odkryć prawdę. Jako tajniak infiltruje świat nowojorskich gangów ulicznych. Gdy jest bliski rozwiązania sprawy, w całym mieście gasną światła, pogrążając Hoppera w ciemności głębszej niż kiedykolwiek wcześniej.

Regulamin
  • Konkurs trwa 9 - 15 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu poradnia K. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2390
LubimyCzytać
09-09-2019 13:08
Stranger Things. Ciemność nad miastem Stranger Things. Ciemność nad miastem
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
Samuel32
09-09-2019 13:49
Jestem zagubionym chłopcem w pasiastej piżamie i żyje w kraju, który nie jest dla starych ludzi. Pozbawiony ojca chrzestnego, ciągle chodzę zieloną milą. Marzyłem by zostać taksówkarzem, pianistą lub mechanikiem. Tworzę własną listę ciekawych przypadków, bo życie jest piękne, a w pogoni za szczęściem łatwo o dreszcze. Oglądam filmy w Cinema Paradiso, śniadania jem u Tiffany'ego, a ubieram się u Prady. Jestem człowiekiem, który zabił Don Kichota, ujarzmił wiatr i popadł obłęd. Nie jestem awiatorem, iluzjonistą czy białym oleandrem. Jestem zjawą, która chodzi po drabinie jakubowej w poszukiwaniu misji. Moje życie więc jest niekończącą się opowieścią człowieka, który śpi.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 353
unicornication
10-09-2019 12:55
hehe
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Bartus20
09-09-2019 14:02
Stranger Things-Ciemność nad miastem
Adoptowana córka szeryfa Hoppera zaczyna grzebać w jego przeszłości.Zadając ojcu trudne pytania,co wcale nie wprawia go w pozytywny nastrój w ten świąteczny czas.Córka pyta go o wojnę w Wietnamie,i o to czemu nie wspomina o Nowym Jorku ,ojciec nieskory do odpowiedzi milczy,i jest bardzo tajemniczy.Boi się że w każdej chwili przeszłość powróci,a on chce chronić rodzinę.Jest taki odkąd wrócił z wojny.Woli więcej przebywać w pracy niż w domu.No cóż takie życie detektywa.Czy życie jego i jego rodziny może być zagrożone...?.Hopper dostaje się w w mroczny świat przestępczy ,który zawsze kryje wiele tajemnic .Czy uda mu się rozwiązać zagadkę serii brutalnych morderstw.O tym przekonacie się w kolejnym sezonie jego przygód.Nie da się jednak ukryć,że nad jego głową zbierają się czarne chmury.

Ja zdecydowanie zaliczam się do tych którzy zamieniają książki na seriale.Jak miałbym taki serial stworzyć liczyłby więcej niż jeden sezon ,a maksymalnie trzy.Zawsze jednak starałbym się dopisać jego kontynuację.A wszystko po to by czerpać zyski i z filmu i z książek ponieważ pieniądze zawsze się przydają ,i nigdy ich za wiele.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 61
oktisday
09-09-2019 14:06
Nie można zamykać się na jeden rodzaj rozrywki. Trzeba być otwartym i pozytywnie nastawionym. Czasami serial wypada lepiej niż książka lecz zazwyczaj to książki biorą górę. Są filmy których nie da się oglądać w kinie. Trzeba usiąść w zaciszu własnego domu otulić się kocem i w skupieniu cieszyć się rozrywką na wysokim poziomie, a później położyć się i rozmyślać. Kino kojarzy mi się z filmami bez głębi na których nie można się skopić bo przecież tyle się dzieje wokół. Kino więc traktuje jako rozrywka ze znajomymi gdzie idziemy do kina a nie na film.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 179
harrisonka
09-09-2019 14:44
Sam proces czytania książki jest dla mnie tak niezwykły, że ciężko go porównać do oglądania serialu. W książce na wiele rzeczy ma się wpływ, choćby bohaterowie tej samej książki w umyśle różnych czytelników ostatecznie różnią się np. wyglądem. Każdy może stworzyć zindywidualizowany świat, więc czytanie książek jest przeżyciem niezwykle osobistym, czytelnik ma tu swoje moce, moce wyobraźni i może je wykorzystywać. Książki pozwalają również odpocząć od społeczeństwa, od otaczającego świata.
Jednakowoż czasami warto też sięgnąć po seriale, gdyż z kolei w odróżnieniu od książek, które budują osobisty świat seriale łączą ludzi. Budują się zgromadzenia fanów danych seriali i wybranych postaci, więc warto wybrać sobie swój ulubiony serial i dołączyć do społeczności fanów. Jest to również ciekawe doświadczenie i fajny sposób na poznawanie znajomych.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 199
Angel
09-09-2019 14:46
Książka jak i serial ma swój urok. Czasem zdarza się, że tygodniami mogę czytać różnego rodzaju książki, a gdy wciągnę się na dobre nikt nie jest wstanie mnie odciągnąć. Uwielbiam ten stan, gdy czytając późną porą powtarzam sobie "Jeszcze jeden rozdział" aż do momentu, gdy ze zmęczenia książka wypada mi z rąk - wtedy wiem, że na dziś to już koniec. ;) Czasem jednak gdy wciągnę się w serial, lektury odkładam na bok. Gdyby doba była dłuższa, mogłabym oglądnąć jeden sezon za jednym zamachem. Również jak w przypadku książek lubię powtarzać "Jeszcze jeden odcinek" aż do momentu gdy zasypiam i nie wiem co się dzieje, albo gdy chłopak mówi: "Na dziś już koniec jest 4 rano, za 2 godziny musisz wstać do pracy."
Chyba nie tylko ja tak mam, co nie? :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 79
Agnieszka
09-09-2019 15:48
Nie tylko Ty :-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 667
Flowerbed
09-09-2019 15:07
Książka czy film? To pytanie spędza niektórym sen z powiek. Dla mola książkowego odpowiedź wydaje się równie klarowna jak dla miłośnika kina. 😊😊😊 Osobiście nie jestem zwolenniczką wyłącznie jednego rodzaju rozrywki. Wielokrotnie spotykałam się już z wielkim zawodem jeśli chodzi zarówno o literackie wyobrażenie jak i adaptację filmową. Są jednak takie książki i filmy, które mogę czytać i oglądać wręcz taśmowo. Władca pierścieni, Zielona mila, Skazani na Shawshank, Ojciec chrzestny, Pianista, Wywiad z wampirem, Forest Gump i wiele, wiele innych.😊😊😊 O ile książka może przekazać uczucia, zawiłe i niebezpieczne przygody bohaterów, nastrój czy piękno otaczającej przyrody to jest coś w filmach co zawsze wzbudza mój sentyment- muzyka filmowa. 😉😉😉 Jestem zakochana zwłaszcza w soundtracku z Władcy Pierścieni i magicznym głosie Enyi.😍😍😍 Wiadomo, że zdarzają się potworki książkowe jak i filmowe, które omijam szerokim łukiem i na samą myśl o ich powstaniu przechodzą mnie dreszcze niepokoju. Ale hej przecież wszystko jest dla ludzi i nie ma co się ograniczać. Coś co jest perełką dla jednych, może się okazać szkaradztwem dla drugich. 😝😝😝 Najważniejsze to oglądać i czytać to co NAM się PODOBA!!! 😁😁😁 Gdybym za każdym razem kierowała się opinią innych w wyborze książki i filmu to raczej ominęłaby mnie ogromna frajda i przyznaję również ogromny niesmak w wielu przypadkach. 😂😂😂 Niestety, a może stety moja ciekawska natura nie pozwala mi przechodzić obojętnie wobec interesującej mnie tematyki, co skutkuje gargantuiczną listą rzeczy do przeczytania lub obejrzenia. 😁😁😁 I gdybym była fanatyczną wyznawczynią literackich odpowiedników to nie wybrałabym się na ekranizację powieści Stephena Kinga- TO. 😉😉😉 Bo po pierwszej części więcej tam było śmiechu niż prawdziwego horroru, ale reżyser przekonał mnie do swojego spojrzenia na świat dzieciaków z Derry. Dlatego też z niecierpliwością czekam już na wykupiony w kinie seans drugiej części i ujrzenia po raz kolejny klowna Pennywise'a jak próbuję straszyć tym razem dorosłych z the Losers Club. 😜😜😜
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 79
Agnieszka
09-09-2019 15:48
Ja nie mam takich rozterek,gdyż zawsze wybieram książkę i jeśli mnie wciąga,to pochłaniam całą od razu a wówczas świat zewnętrzny dla mnie nie istnieje. Owszem,są interesujące filmy,które na pewno warto obejrzeć i oczywiście oglądam (szczególnie adaptacje ulubionych książek),ale jeśli mam do wyboru książkę lub film,to zawsze wybiorę książkę. Dlaczego? Po prostu czytanie sprawia mi większą przyjemność,pozostawia pole dla wyobraźni,zatracam się w akcji,przeżywam silne emocje i po przeczytaniu książki długo jeszcze wszystko "przetrawiam".Film po prostu oglądam.I tyle
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Edyta
09-09-2019 15:50
Ja kocham sale kinowe i to różne w różnych kinach i różnych miastach.A co do seriali to ostatnio próbowałam obejrzeć pierwszy odcinek nowej serii Na dobre i na złe i nie dotrwałam do końca. Ja potrafię wiele godzin spędzić z książką a ten serial wydawał mi się na tyle długi, że wyłączyłam telewizor przed zakończeniem odcinka. Taka ze " serialowa dziewczyna " - celowo użyłam cudzysłowu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 345
Anne_Joy
09-09-2019 16:04
Pewnie, że oglądam, zwłaszcza filmy. Lubię kino - jego atmosfery nic nie zastąpi, ale filmy, które chcę obejrzeć najczęściej grają krótko lub też w ogóle nie wchodzą do repertuaru. Na szczęście przy Bibliotece Głównej mamy świetną Mediatekę, a tam filmy na DVD, jakie tylko dusza zapragnie, więc czasem korzystam. Oglądam też filmy w TV i z własnej filmoteki. Jeśli chodzi o ekranizacje, oglądam je, by mieć porównanie z książką. Najczęściej wypadają gorzej ze względu na ograniczenia czasowe, zmiany w fabule, itp. Jeśli miałabym wybrać film, który jest o niebo lepszy od książki z pewnością byłby to "Angielski pacjent". Czasami mam też "fazę" na konkretnego aktora lub aktorkę. Potrafię wtedy obejrzeć mnóstwo filmów, w których wystąpił dany aktor. I tak miałam już "fazę" na: Meryl Streep, Julianne Moore, Susan Sarandon, Ralpha Fiennesa, Kristin Scott Thomas, Danutę Stenkę czy Krystynę Jandę. Mam też sporo ulubionych filmów, takich, które mogę oglądać wiele razy i nigdy mi się nie znudzą, np. "Thelma i Louise":)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd