Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
889214 czytelników
2038 dyskusji
125629 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Odpowiedzi z przeszłości - wygraj książkę „Spektrum. Geminidy".

Odpowiedzi z przeszłości - wygraj książkę „Spektrum. Geminidy".

"Geminidy" to druga część serii SPEKTRUM, w której poznajemy dalsze losy szóstki bohaterów prześladowanych przez tajemnicze moce i próbujących rozwiązać zagadkę śmierci jednego z bohaterów oraz wyzwań, jakie stawiają przed nimi podróże w czasie, do których należy niespodziewana miłość.

Wyobraźcie sobie, że tak jak bohaterowie powieści możecie podróżować w czasie. Wyruszacie w PRZESZŁOŚĆ z misją odkrycia odpowiedzi na zadawane przez ludzkość pytania. Dokąd poniesie Was wyobraźnia?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Spektrum. Geminidy - Jacek Skowroński

Spektrum. Geminidy

Autor: Nanna Foss

"Geminidy" to druga część serii SPEKTRUM, w której poznajemy dalsze losy szóstki bohaterów prześladowanych przez tajemnicze moce i próbujących rozwiązać zagadkę śmierci jednego z bohaterów oraz wyzwań, jakie stawiają przed nimi podróże w czasie, do których należy niespodziewana miłość.

Regulamin
  • Konkurs trwa 12 lutego do 19 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Driada. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2105
LubimyCzytać
12-02-2019 16:15
Spektrum. Geminidy Spektrum. Geminidy
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2
doman
18-02-2019 19:34
Najchętniej udałbym się w niezbadane bory i knieje wczesnej słowiańszczyzny. Gdzie odkryłbym wiarę naszych przodków przed przyjęciem przez Mieszka I chrztu. Zobaczył posągi Światowida, Peruna i całego Panteonu słowiańskich bogów, a także obrzędy ku ich czci. Porównał życie na dworze władcy, z życiem przeciętnego zjadacza chleba.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 75861
Edyta
12-02-2019 21:00
Z dużą pewnością mogę powiedzieć, że chętnie przeniosłabym się w czasy cywilizacji Majów. Jest dużo pytań bez odpowiedzi jeśli chodzi o ta cywilizację. Bardzo chętnie poznałabym odpowiedzi na nie. Chciałabym poznać ich pismo, dowiedzieć się skąd posiadali tak rozległą wiedzę, oraz jak wznosili swoje świątynie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 35
Agnieszka
13-02-2019 10:34
Do czasów sprzed II wojny światowej,aby móc cofnąć wszystko,co się wydarzyło podczas wojny.Być może udałoby się odmienić tragiczne losy ludzi i miejsc,które ucierpiały podczas tamtych wydarzeń. Być może jakiś psychiatra byłby w stanie zdiagnozować chorobę Hitlera i zapobiec temu,co się stało.Według mnie,na pewno był to chory psychicznie człowiek,bo nikt o zdrowych zmysłach nie zrobiłby tego wszystkiego,do czego on się posunął
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 312
Meekhanka
13-02-2019 14:27
Na początku pomyślałam, iż chciałabym odnaleźć Atlantydę. Później, że chciałabym poznać Sun Zi. Kolejna myśl zawiodła mnie do Afryki a jeszcze kolejna do dinozaurów – co je tak naprawdę zabiło. Jednak po głębszym przemyśleniu problemu pomyślałam: a może tak coś bliższego?
Odpowiedź na to pytanie doprowadziła mnie do Abelarda Gizy – tak, może się wydawać zaskakujące, ale już rozwijam myśl. Giza miał już jakiś czas temu program Proteus Vulgaris, w którym bardzo fajnie odniósł się do sterowania masą ludzi. Zasugerował tam, że gdyby na wiecach Hitlera ktoś mu krzyknął: „Pokaż dupę” to nie doszłoby do II Wojny Światowej. I dlatego chciałabym przenieść się w te czasy, trafić na jego wiece i w momencie, w której będzie nawoływał do silnych Niemiec i czystości rasowej zacząć krzyczeć: „Pokaż dupę! Pokaż dupę! Zastanawiam się, czy to naprawdę zdeprymowałoby słuchaczy, czy coś mogłoby się potoczyć inaczej gdyby coś takiego odbyło się na różnych nacjonalistycznych i antyżydowskich spotkaniach. Czy może jednak napięcia narodowościowe i nierówności społeczne były tak duże, że nieważne czy z Hitlerem czy bez i tak doszłoby do tak krwawej wojny.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 154
Ania
13-02-2019 15:04
Chyba największą dla mnie zagadką są początki Słowian na ziemiach współczesnej Polski. Z chęcią dowiedziałabym się czegoś o czasach przed Mieszkiem, przed kronikarzami, którzy w ogóle o nas pisali. Jaka była religia, jakie przesądy, jakie marzenia mieli ludzie. Czym dla nas był bursztyn a czym złoto w tamtych odległych i niestety nie do końca znanych nam czasach. Jakie istniały plemiona i kto był wśród nich podziwiany a kto potępiany. Czym była przyroda. To chciałabym poznać. Odetchnąć tamtym powietrzem. I mam nadzieję, że przeżyłabym to spotkanie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 883
doughnut
13-02-2019 22:48
Patrzę na nią. Jest młoda. Postrzępione włosy opadają jej wokół szyi, a grzywka haczy o długie podkręcone rzęsy. Za duży plecak zwisa na szczupłych ramionach, wypchany po brzegi książkami. Kanciata i workowata bluza wisi na niej luźno, a spod niej wystają dwie szczupłe tyczki, odziane w kolorowe legginsy. Uśmiecha się, ale ma smutne spojrzenie. Poczułam ukłucie w sercu i żar rozchodzący się gdzieś w głębi, pod skórą. To wspomnienia. Miętolę w dłoniach kartkę, zaciągając niżej kaptur na twarz. Spokojnie, oddychaj - pomyślałam. Wzięłam głębszy oddech i wstrzymałam na moment powietrze, kiedy jej ramię musnęło moją rękę przechodząc ciasnym korytarzem. Jeden zwinny ruch i wsunęłam liścik w boczną kieszonkę plecaka. Kto ma mi pomóc jak nie ona? Kto jak nie ja sama?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 62
Gosia
14-02-2019 11:27
Ja zdecydowanie wybrałabym się do samych początków. Najbardziej nurtujące mnie pytanie to jest to, jak to było naprawdę! Religia i historia mają nieco mylne informacje. Czy to Adam z Ewą byli pierwsi? A może jednak człowiek pochodzi od małpy? Czy zwyczajnie Adam i Ewa, to pierwsi ludzie w ciele małp??
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2103
dziulfix
14-02-2019 18:22
Gdyby się okazało, że została stworzona maszyna czasu i musiałabym cofnąć się w czasie by uzyskać odpowiedzi z pewnością były by to czasy tak zwane „przed naszą erą” a nawet czasy prehistoryczne. Z pewnością warte wyjaśnienia byłoby zobaczenie na własne oczy, jak naprawdę wyglądały dinozaury. Czy człowiek pierwotny był podobny do małp? Oraz, która teoria powstania człowieka jest prawdziwa.. ta o Adamie i Evie czy o ewolucji. Myślę że te pytania są najbardziej nurtujące w obecnym świecie religii kontra nauki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Greenbrain
15-02-2019 10:56
Gdybym miała taką możliwość cofnięcia się w czasie, na pewno chciałabym cofnąć się do czasów starożytnych. W tamtym okresie powstało wiele opisów Bogów, którzy tamtejsi ludzie rzekomo spotykali na swojej drodze. Dowiedziała bym się kim tak naprawdę byli i czy nie były to opisy starożytnych kosmitów, którzy kiedyś przybyli na naszą planetę w celu przekazania wiedzy. Byłoby to wyjaśnieniem dla wielu budowli i fenomenów znajdujących na Ziemi, takich jak:piramidy w Egipcie i ich niezwykłe położenie według układów gwiazd, głowy z Wyspy Wielkanocnej, czy chociażby kręgi w zbożu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 470
Mili
15-02-2019 11:44
Gdybym miała taką możliwość, to:
1. Zrobiłabym listę poszukiwanych morderców, prześladowców, nieuchwytnych skurczybyków zagrażających niewinnym ludziom oraz przypadków niewyjaśnionych zbrodni, ciągnących się od lat.
2. Czaiła sie w pobliżu miejsca przestepstwa i zbierała dowody, dokumentowała albo dawała cynk odpowiednim służbom, żeby uniknąć tragedii i postawić winnym odpowiednie zarzuty. Gdyby nie było takiej możliwości, to przynajmniej wskazywałabym obecne dane i miejsce ukrycia sprawcy, wiedząc kto tak na prawdę nim jest.

Rozwiazałabym tyle niewiadomych, na ile czas by mi pozwolił, bo zakładam że podróże w czasie pozwalałyby mi także na podróże w wybrane miejsca.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd