forum Oficjalne Konkursy

Miasto bliskie sercu - wygraj książkę „Ryk kamiennego lwa".

LubimyCzytać
utworzył 19.09.2018 o 16:10

Nadkomisarz Rafał Król ucieka przed gestapo do Lwowa. Ma nadzieję zatrzymać się u Lenki, prostytutki, która dorabia jako biuralistka w Ratuszu. Niestety, Lenka parę dni wcześniej zniknęła. Dowiaduje się przy okazji, że Lenkę nachodził jakiś Ukrainiec. Kiedy Król jedzie do Molendowej, wdowy, którą znał z dawnych lat, zastaje zgliszcza. Molendowa nie żyje. I nie był to wypadek. Rafał Król zaczyna śledztwo. Rekomendowany przez swoich warszawskich zwierzchników z konspiracji, nawiązuje też współpracę z lwowskim podziemiem i bierze udział w kilku spektakularnych akcjach. Zaprzyjaźnia się przy tym z jowialnym olbrzymem Lolkiem i już wkrótce stają się nierozłączną parą. Ich przyjaźń zacieśnia się i krzepnie w konspiracyjnej aktywności.

Janusz Majewski osadza akcję cyklu o nadkomisarzu Królu w mieście swojego dzieciństwa, którego żywe obrazy ciągle ma w pamięci. Z jakim miastem jesteście tak sentymentalnie związani jak autor z Lwowem?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Ryk kamiennego lwa - Jacek Skowroński
Ryk kamiennego lwa

Autor : Janusz Majewski

Kolejna – po Czarnym mercedesie – wspaniała powieść mistrza pióra! Ruszyła także produkcja serialu na podstawie obu powieści. Nadkomisarz Rafał Król ucieka przed gestapo do Lwowa. Ma nadzieję zatrzymać się u Lenki, prostytutki, która dorabia jako biuralistka w Ratuszu. Niestety, Lenka parę dni wcześniej zniknęła. Dowiaduje się przy okazji, że Lenkę nachodził jakiś Ukrainiec. I że nie prezentował się specjalnie przyjaźnie. Kiedy Król jedzie do Molendowej, wdowy, którą znał z dawnych lat, zastaje zgliszcza. Molendowa nie żyje. I nie był to wypadek. Rafał Król zaczyna śledztwo. Chce przede wszystkim odszukać zaginioną Lenkę i dopaść podejrzanego Ukraińca. Rekomendowany przez swoich warszawskich zwierzchników z konspiracji, nawiązuje też współpracę z lwowskim podziemiem i bierze udział w kilku spektakularnych akcjach. Zaprzyjaźnia się przy tym z jowialnym olbrzymem Lolkiem, swoim bezpośrednim przełożonym w konspiracji, i już wkrótce stają się nierozłączną parą. Ich przyjaźń zacieśnia się i krzepnie w konspiracyjnej aktywności. Nieraz narażają się na ryzyko, ale wychodzą z opresji dzięki pogodzie ducha i poczuciu humoru, które ich nie opuszcza nawet w najgorszych chwilach. Janusz Majewski, wybitny reżyser filmowy, po raz kolejny udowadnia, że jest także wybitnym pisarzem: subtelnym, dowcipnym i zadziornym.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 21 września do 30 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Marginesy. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [51]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Angelight 22.09.2018 00:01
Czytelnik

Jestem sentymentalnie związany z Krakowem, choć nigdy tam nie byłem. Dziwne prawda? Od Krakowa bije historią, tradycją. To miasto z duszą. Nie trzeba tego wiedzieć, aby tam być. Czy mieszkańcy Krakowa czują w powietrzu lata potęgi tego miasta, gdy było stolicą Polski i najważniejszym z miast średniowiecznej Europy? Czy zastanawiają się, że ich codziennymi ścieżkami...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kasjopeja 21.09.2018 17:44
Czytelniczka

Do tej pory mieszkałam w 4 miastach. 3 z nich były za granicą. Oprócz tego spędziłam krótsze lub dłuższe pobyty w różnych miejscach i prawie każde z nich miało coś, co sprawiało, że chciałabym tam przez jakiś czas pomieszkać). Jestem związana z miejscowością, w której przyszłam na świat (chociaż jest dość mała), tutaj są moi rodzice, mój pies i moi przyjaciele i lubię tutaj...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LaviniaDahlen 21.09.2018 17:08
Czytelnik

Chwilę zastanawiałam się nad tym, jakie miasto lubię najbardziej. Do głowy przychodziło mi wiele polskich miast, wiele z nich odwiedziłam, poznałam od takiej turystycznej strony i pokochałam tak po prostu, i gdy o tym myślałam, dotarło do mnie, że choćby nie wiem co, to już bardziej niż z TYM miastem związana nie będę.

Choćby nie wiem jakie radości przeżywać w innych...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kamila 21.09.2018 15:45
Czytelniczka

Kraków - zawsze w moim sercu. W Krakowie chodziłam do szkoły podstawowej (bardzo źle to wspominam), później przeprowadziłam się z rodzicami na wieś, gdzie żyło się wolniej i spokojniej. Jednak Kraków zawsze był w moim sercu, dlatego wróciłam tu na studia. I dopiero wtedy zaczęłam go odkrywać. Spacer śladami Awangardy Krakowskiej to wspaniałe doświadczenie. Siedzieć w sali,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Bartus20 21.09.2018 15:44
Czytelnik

Być emocjonalnie związanym z jakimś miastem to tak jak być z kobietą.Zakochać się w niej i do niej wracać codziennie do domu po pracy,by móc zobaczyć jej uśmiech i radość z tego powodu iż znowu jesteśmy razem.

Z miastem jest tak samo.Jak nam się spodoba to chętnie do niego wracamy myślami,ale także czasem duchem i ciałem,gdy wyjeżdżamy na urlop do miejsca które kochamy.

...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
wilk 21.09.2018 14:10
Czytelnik

Trochę oszukam, bo miejsce, wciąż żywe w moim sercu, wcale nie jest miastem. Nawet nie miasteczkiem, lecz wsią, w której spędziłam sporą część mojego dzieciństwa.
Co lato przyjeżdżałam do dziadków, który mieli tam własny dom – teoretycznie dość spory, w praktyce nie dość duży, aby pomieścić całą naszą rodzinę; ostatecznie razem z częścią kuzynostwa spałam na jednym ze...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Uleczkaa38 21.09.2018 13:05
Czytelniczka

Dla mnie takim miastem jest Szczecin...

Pamiętam, gdy jako małe dziecko mieszkałam w pod szczecińskiej miejscowości, oddalonej od tej metropolii o jakieś 40 km. Wówczas to, gdy wraz z rodzicami udawaliśmy się do Szczecina - czy to zelach zakupów, czy też załatwienia spraw urzędowych, nie mogłam nacieszyć się na perspektywę tej wyprawy!

Trudno się dziwić, gdy oto przed...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Jędrek 21.09.2018 11:48
Bibliotekarz

Moim ukochanym miastem jest Poznań, w któym się urodziłem. Jestem dumny, że to miasto jeszcze jako gród było tym pierwszym centralnym punktem rodzącej się Rzeczpospolitej Polskiej. Podobnie z króla Przemysła II, który już później wybrał go na stolicę Polski. Pomimo, że niedawno zrekonstruowany zamek królewski wzbudza wiele kontrowersji znawców zabytkowych budowli mnie się...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 19.09.2018 16:10
Administrator

Ryk kamiennego lwa

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Ryk kamiennego lwa