forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Zawody bez przyszłości - wygraj książkę "Dyskretne szaleństwo".

LubimyCzytać
utworzył 31.08.2017 o 13:57

Grace Mae doskonale wie, czym jest szaleństwo. Otacza ją z każdej strony. Zesłana do przytułku dla obłąkanych w Bostonie, ciężarna i głodzona dziewczyna niemal niknie w oczach. Milczenie to jedyny azyl, który jednak nie pozwala zapomnieć o dawnej krzywdzie. Pewnego dnia dostrzega ją wyszkolony frenolog i amator psychologii kryminalnej doktor Thornhollow. Odkrywa potencjał genialnego umysłu dziewczyny i widzi w niej partnerkę w badaniu mrocznych zagadek. Wkrótce para wspólników wplątuje się w poszukiwania seryjnego mordercy młodych kobiet.

 
Frenologia jest obecnie uznawana za pseudonaukową dziedzinę medycyny. Jej założeniem była wiara w to, że na podstawie pomiarów ludzkiej czaszki można określić cechy człowieka, co z rozwojem zostało zweryfikowane i obalone. Jak myślicie, jakie zawody znane nam dzisiaj nie będą istnieć w przyszłym stuleciu?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Dyskretne szaleństwo - Jacek Skowroński
Dyskretne szaleństwo

Autor : Mindy McGinnis

Grace Mae doskonale wie, czym jest szaleństwo. Otacza ją z każdej strony. Zesłana do przytułku dla obłąkanych w Bostonie, ciężarna i głodzona dziewczyna niemal niknie w oczach. Milczenie to jedyny azyl, który jednak nie pozwala zapomnieć o dawnej krzywdzie. Pomimo drastycznych warunków, w jakich przebywa Grace, pewnego dnia dostrzega ją wyszkolony frenolog i amator psychologii kryminalnej doktor Thornhollow. To on odkrywa potencjał genialnego umysłu dziewczyny i widzi w niej partnerkę w badaniu mrocznych zagadek. Wkrótce para wspólników wplątuje się w poszukiwania seryjnego mordercy młodych kobiet. Grace, mierząc się z demonami przeszłości, próbuje wytropić zabójcę. Skrywana trauma nie daje o sobie zapomnieć, a zadanie staje się nie lada wyzwaniem.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 31 sierpnia do 7 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Kobiece.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [90]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
kasia90010 31.08.2017 20:30
Czytelnik

Wydaje mi się, że duże prawdopodobieństwo wyginięcia ma zawód bibliotekarza. W dobie internetu coraz powszechniejsze staje się czytanie w formie elektronicznej. Znacząco mniej osób korzysta z usług wypożyczalni publicznych. Technika ciągle się rozwija. Młode pokolenia potrafią z niej korzystać, dlatego mając możliwość kilku kliknięć zamiast wyprawy do biblioteki - ich...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
karola 31.08.2017 20:19
Czytelniczka

Nie będzie żadnych zawodów. Wszystko będą robiły komputery i roboty. Co się stanie wtedy z ludźmi?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ela 31.08.2017 20:18
Czytelniczka

Za 100 lat nie będzie zawodów artystycznych - rzeźbiarz, malarz, pisarz. Po co komu rzeźbiarz, który będzie dłubał w czymś przez pół roku skoro wrzuci się polecenie do komputera i wszystko będzie gotowe w 1 dzień z drukarki 3D? Po co komu malarz skoro każde zdjęcie można przerobić dowolnym efektem? Po co komu książka napisana przez człowieka skoro zaraz stworzone zostaną...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Marta7358 31.08.2017 20:03
Czytelnik

Moim zdaniem jednym z mniej przyszłościowych zajęć jest zawód malarza.Kiedyś za pomocą pędzla ludzie uwieczniali ważne dla siebie chwile.W naszych czasach coraz sposób ten jest coraz mniej powszechny.Obrazy zastępowane są często przez zdjęcia i coraz mniej ludzi mających talent malarski decyduję się powiązać z nim przyszłość przez niepewność pracy.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Zaczytana 31.08.2017 19:57
Czytelnik

Wydaję mi się, że coraz mniej istotni stają się dziennikarze. W momencie, gdy wszystko możemy przeczytać w internecie, coraz mniej ludzi sięga po gazety. Oczywiście, istnieją strony, na których dziennikarze działają w sieci, ale tworzy się więcej portali, na których ludzie zarabiają z reklam, a nie zajmują się profesjonalnie dziennikarstwem.
Teraz również mało osób...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Sandra Jasona 31.08.2017 19:55
Bibliotekarka

Z punktu widzenia historii, zawodów, które wyginęły, albo są na wymarciu jest już dość sporo. Kto pamięta: krzykacza miejskiego, pucybuta, kaflarza, klucznika, akuszerkę, skrybę czy cyrulika. Niektóre zmieniły nazwę, niektóre zmieniły zakres działań. Ja mam nadzieję, że nas nie zastąpią roboty, więc nie prognozuję aż takich zmian. Z całej plejady wybrałam listonosza....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Piotr Podgórski 31.08.2017 19:23
Bibliotekarz

W przyszłym wieku nie będzie spawaczy i robotników, wykonujących proste prace konserwatorskie. Ich pracę przejmą roboty.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Edyta76 Sawicka 31.08.2017 16:41
Czytelniczka

Ja uważam, że będą istnieć wszystkie tylko w zmodyfikowanej formie. Tam gdzie można zastąpić automatem pracę ręczną zostanie zastąpiona. Przy czym nie da się całkowicie wyeliminować ręcznej roboty. Czasami może współistnieć, a przecież już dziś się dzieje wielokrotnie, że praca ręczna jest ceniona i jej produkty są droższe od tych z masówki np. obrazy malowane ręcznie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ankalime 31.08.2017 16:04
Czytelniczka

Boję się, że w przyszłym stuleciu nie będzie już zegarmistrzów. Coraz więcej ludzi korzysta z cyfrowych zegarków lub kupuje nowy, gdy poprzedni się zepsuje. Ja natomiast nie wyobrażam sobie życia bez dużego zegara stojącego w salonie, który wybija godziny czy tykającego zegara w kuchni.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Jędrek 31.08.2017 15:54
Bibliotekarz

Określenie zawodów, które zanikną w ciągu stulecia jest niełatwym zadaniem, z którym nie potrafią się uporać nawet najlepsi futurolodzy czy pisarze science-fiction. Łatwiej byłoby gdyby świat rozwijał się w pełnym poszanowaniu dla praw nauki. Tymczasem od dawna wiadomo, że działalność wróżbitów to rodzaj oszustwa, a mimo to nasze media są tego pełne. Podobnie można by...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej