karola 
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 6 książek, ostatnio widziana 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-12 09:37:42

Jestem jeszcze młoda, jestem jeszcze nastolatką, ale dorosła. Tylko chyba jeszcze nie wiem kim jestem, czego w życiu chcę, co jest dla mnie najważniejsze, a czas ucieka, nie będę wiecznie młoda, nie będę mieć wiecznie czasu na poszukiwanie siebie. Mam dużo pasji, dużo rzeczy, które mogłabym w życiu robić i które chciałabym robić. Za niedługo będę musiała wybrać studia lub pracę. Ale co wybrać... Jestem jeszcze młoda, jestem jeszcze nastolatką, ale dorosła. Tylko chyba jeszcze nie wiem kim jestem, czego w życiu chcę, co jest dla mnie najważniejsze, a czas ucieka, nie będę wiecznie młoda, nie będę mieć wiecznie czasu na poszukiwanie siebie. Mam dużo pasji, dużo rzeczy, które mogłabym w życiu robić i które chciałabym robić. Za niedługo będę musiała wybrać studia lub pracę. Ale co wybrać kiedy do końca nie wiem co tak naprawdę chcę. Obecnie jestem zabiegana, w ciągłym ruchu. Chodzę do szkoły, gram w piłkę ręczną, czytam książki, maluje, kocham zwierzęta, gotuje. Ciężko mi jest to wszystko pogodzić, bo dni są krótkie,a połowę z nich spędzam w szkole. Lubię robić wszystkie te rzeczy i nie potrafię się na nic konkretnie zdecydować. Może kiedyś dowiem się kim jestem. Wybiorę tą jedną konkretną rzecz, która będę robić przez resztę życia.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-11-12 09:28:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-11-12 09:25:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 4)
 
2018-11-12 09:25:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 3)
 
2018-11-12 09:25:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 2)
 
2018-11-12 09:24:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 1)
 
2018-11-12 09:21:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)
 
2018-10-18 16:29:49

Najmilsza rzecz jaka mnie spotkała?
Hymm
Kiedyś miałam problemy z kostką, która czasami mnie bardzo bolała. Na osiemnastce u koleżanki w pewnym momencie poczułam straszny ból właśnie w kostce. Ból był nie do zniesienia i prawie płakałam. Postanowiłam wyjsc na zewnątrz, żeby nikt nie zobaczył. Nagle przyszedł do mnie jakiś chłopaka, który również był na tej osiemnastce. Podszedł do mnie, spytał...
Najmilsza rzecz jaka mnie spotkała?
Hymm
Kiedyś miałam problemy z kostką, która czasami mnie bardzo bolała. Na osiemnastce u koleżanki w pewnym momencie poczułam straszny ból właśnie w kostce. Ból był nie do zniesienia i prawie płakałam. Postanowiłam wyjsc na zewnątrz, żeby nikt nie zobaczył. Nagle przyszedł do mnie jakiś chłopaka, który również był na tej osiemnastce. Podszedł do mnie, spytał się co słychać i powiedział, że wyglądam jakbym sie miała rozpłakać. Odpowiedziałam mu, że mnie po prostu bardzo kostka boli. a on mnie przytulił, chociaż nawet mnie nie znał i widział pierwszy raz w życiu. Moim zdaniem to było miłe. Dawno mnie nikt nie przytulił bo np. cos mnie bolało.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-18 16:22:51

Dno Morza Bałtyckiego i wtedy już nic nie czujesz.

Tak naprawdę jest dużo wspaniałych miejsc w Polsce. Część z nich jest pewnie jeszcze nieodkryta. Ja osobiście nie zwiedziłam całej Polski, ale z chęcią kiedyś wybiorę się w podróż po całej Polsce. Niestety najpierw szkoła,a dopiero pózniej będę mogła zrealizować to marzenie.
Dla każdego jakies miejsce ma inne znaczenie, inaczej na niego...
Dno Morza Bałtyckiego i wtedy już nic nie czujesz.

Tak naprawdę jest dużo wspaniałych miejsc w Polsce. Część z nich jest pewnie jeszcze nieodkryta. Ja osobiście nie zwiedziłam całej Polski, ale z chęcią kiedyś wybiorę się w podróż po całej Polsce. Niestety najpierw szkoła,a dopiero pózniej będę mogła zrealizować to marzenie.
Dla każdego jakies miejsce ma inne znaczenie, inaczej na niego wpływa. Jest to kwestia m.in. gustu i charakteru. Więc kazdy z nas musi znaleźć swoje własne miejsce, które uleczy jego złamane serce.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-12 18:22:28

Mieszkam na wsi. I muszę przyznać, że na tej wsi krąży pewna legenda. Dotyczy ona pewnego opuszczonego domu. Znajduje się on na uboczu, gdzie jest naprawdę mało domów (nawet jak na wieś). Nie ma tam nawet lamp więc strach chodzic po nocach. Jest on w surowym stanie, tylko cegły, jakieś drzwi i okna. Nikt w nim nigdy nie mieszkał. Blacha na dachu cała zardzewiała, cześc okien wybitych, drzwi... Mieszkam na wsi. I muszę przyznać, że na tej wsi krąży pewna legenda. Dotyczy ona pewnego opuszczonego domu. Znajduje się on na uboczu, gdzie jest naprawdę mało domów (nawet jak na wieś). Nie ma tam nawet lamp więc strach chodzic po nocach. Jest on w surowym stanie, tylko cegły, jakieś drzwi i okna. Nikt w nim nigdy nie mieszkał. Blacha na dachu cała zardzewiała, cześc okien wybitych, drzwi metalowe zamknięte tak że nikt nie wejdzie, balkon prawie sie zawalił. Do tego domu da sie wejść tylko od piwnicy (wiem, bo będąc 12 latka sprawdzałam). Mówią, że tam straszy. Niektórzy mówili, że widzieli kogoś w oknach i takie bla bla bla, ale oczywiscie pewnie to tylko wymyślone historie. Moim zdaniem jest to legenda stworzona przez dorosłych, żeby dzieci po prostu sie tam nie bawiły, nie wchodziły tam. jednak musze przyznać, że będąc dzieckiem bałam się tego domu, a zwłaszcza nocą. Oczywiście z biegiem lat mi przeszło.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-12 18:10:22

Rzeczywistośc jest rzeczywistością, niezależnie czy nam się to podoba. Osobiście chciałabym żeby rzeczywistość była inna, ale wiem, że nie mam takiej mocy żeby ją zmienić. Poza tym boje się tej zmiany. Choć rzeczywistość bywa okrutna i podła, to zmiana jej niekoniecznie będzie dobra. Może się okazać, że choć współczesna rzeczywistość jest zła, to inna jest jeszcze gorsza. Mój stosunek jest... Rzeczywistośc jest rzeczywistością, niezależnie czy nam się to podoba. Osobiście chciałabym żeby rzeczywistość była inna, ale wiem, że nie mam takiej mocy żeby ją zmienić. Poza tym boje się tej zmiany. Choć rzeczywistość bywa okrutna i podła, to zmiana jej niekoniecznie będzie dobra. Może się okazać, że choć współczesna rzeczywistość jest zła, to inna jest jeszcze gorsza. Mój stosunek jest własnie taki,że rzeczywistość jest dla mnie niezrozumiała, smutna, ale z drugiej strony boję się zmiany i jej konsekwencji.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-05 00:32:12

Mądrość i pracowitość- cechy mojego rodu.
Skąd jestem? Z Polski, ale mimo to mój wygląd nie jest słowiański. Tak u nas jest, minimum jedno dziecko z pokolenia ma takie określone cechy wyglądu. Są to: ciemne wręcz czarne włosy, ciemna karnacja, piegi choć nie koniecznie na twarzy, dużo pieprzyków, ciemny obrys oczu, wąskie usta, dziwna sylwetka: trochę sportowa ale nie atletyczna, szerokie...
Mądrość i pracowitość- cechy mojego rodu.
Skąd jestem? Z Polski, ale mimo to mój wygląd nie jest słowiański. Tak u nas jest, minimum jedno dziecko z pokolenia ma takie określone cechy wyglądu. Są to: ciemne wręcz czarne włosy, ciemna karnacja, piegi choć nie koniecznie na twarzy, dużo pieprzyków, ciemny obrys oczu, wąskie usta, dziwna sylwetka: trochę sportowa ale nie atletyczna, szerokie ramiona ale nie za szerokie, do tego wzrost tez nie za wysoki ale nie niski ( ja mam 170cm, mój tata 193cm).
Niektórzy z was mogą pomyśleć, że przecież to normalny wygląd nawet jak na polaków, nic dziwnego w końcu nie mamy karnacji jak Afroamerykanie. Mogą mieć racje. Co do charakteru i tego jacy jesteśmy: na prawdę mamy dość spora wiedzę, ale każdy z innego zakresu (przeważnie wiedza ogólna z paroma wyjątkami) i może po mojej wypowiedzi tego nie wywnioskujecie, ale nie jestem głupia, jesteśmy uparci i zawsze stawiamy na swoim, jesteśmy pracowici chociaż zdarzają nam się leniwe dni.
Skąd się wziął mój ród?
Tego nie wiem.
Bo to tak naprawdę tajemnica.
W dzieciństwie opowiadano mi to jacy byli moi przodkowie i jaka jest moja rodzina. Mówiono mi, że ja tez taka będę. Z biegiem lat przekonałam się, że mówili prawdę. Każdy z nas jest inny, ale każdy podobny. Mimo to nikt nie opowiedział mi historii naszego rodu. Dlatego nie wiem czy mam jakieś korzenie sięgające innych narodowości.

pokaż więcej

więcej...
 
Moja biblioteczka
251 0 0
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubione cytaty (72)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd