Rozmowy z autorami
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W tej grupie przeprowadzamy rozmowy z autorami. Aby uczestniczyć w rozmowach trzeba być zapisanym do tej grupy.
922138 czytelników
198 dyskusji
6791 wypowiedziPokaż ostatnią
[Teraz trwa] Chris Carter odpowie na Wasze pytania!

Chris Carter odpowie na Wasze pytania!


 

Chris Carter urodził się w Brazylii. Tam też spędził dzieciństwo i wczesne lata młodzieńcze. Po maturze wyjechał do Stanów, gdzie studiował psychologię i zaburzenia kryminalne na Uniwersytecie Michigan. Jako psycholog kryminalny Biura Prokuratora Stanu Michigan badał i przesłuchiwał licznych zbrodniarzy, w tym seryjnych morderców.

Na początku lat 90. Carter wyruszył do Los Angeles, gdzie przez kolejnych dziesięć lat był gitarzystą w różnych znanych rockowych zespołach. W końcu zdecydował się zająć na stałe pisaniem. Obecnie mieszka w Londynie. Krucyfiks, pierwszy tom cyklu o przygodach detektywa Roberta Huntera, to jego debiut literacki. Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazały się także: Egzekutor, Nocny prześladowcaRzeźbiarz śmierci, Jeden z drugim, Geniusz zbrodni, Jestem śmiercią.
 

Od dziś do 22 marca będziemy zbierać propozycje pytań do Chrisa Cartera. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarza, a jego odpowiedzi opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki Rozmówca.Nagrodę ufundowało Wydawnictwo Sonia DragaPytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.

 
liczba postów na stronie: 
książek: 919
Scythe
19-03-2018 21:55
Czemu został pan psychologiem? Czy to, co działo się na ulicach Brazylii, jakoś do tego Pana nakłoniło czy to kwestia tego, jak potoczyło się Pana życie?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 919
Scythe
19-03-2018 21:56
Domyślam się, że Pana styl pisania dojrzewał razem z Panem. W pierwszej opowieści o Hunterze nie znosiłem głównego bohatera, polubiłem go kilka tomów później. Co sprawiło, oprócz doświadczenia, taką zmianę?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 392
Ledarg1916
20-03-2018 21:26
Na wstępie witam jednego z moich ulubionych pisarzy.
Mam kilka pytań.
1. Pańskie książki ociekają przemocą, każdy czytelnik to wie, ale zastanawiam się, co Pana bardziej przeraża - wykreowany, brutalny świat literacki, czy też codzienność, w której przychodzi nam żyć?
2. Robert Hunter to rewelacyjna postać, o której dobrze się czyta, na stałe wszedł do galerii moich faworytów. Nęci mnie jedna rzecz - czy jest jakiś bohater literacki, którego Pan -tak zwyczajnie po ludzku - trochę zazdrości jakiemuś pisarzowi? Jeśli tak, czy może Pan zdradzić, o kogo chodzi? Nie miałem nic złego na myśli, czysta ciekawość!:-)
3. Wybitny polski poeta, Tadeusz Różewicz, w jednym z utworów stawia pytanie "Unde malum?" Odpowiada na nie: "z człowieka zawsze z człowieka i tylko z człowieka". Jak Pan, który opisuje tyle brutalnych morderstw, odpowiedziałby na to pytanie?

Łączę wyrazy szacunku i już nie mogę się doczekać się kolejnych powieści!
Pozdrawiam
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 252
martusia
01-09-2018 22:50
Czytam książki w kolejności wydania. Jestem na 4 części "Rzeźbiarz śmierci". Co się dzieje z chronologia w książkach. Czasowo są trochę niedograne. Czy to zamierzony efekt? Widać, że książki stanowią odrębne części co jest dobry posunięciem, ale dla kogoś kto czyta po kolei to trochę zaskakujące.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 264
Meruch222
04-02-2019 18:12
Jakie książki lubi Pan czytać? Ulubiony autor?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 305
Fava
27-02-2019 19:44
Witam
Po przeczytaniu wszystkich Pana książek nachodzi mnie pytanie: czy w przypadkiem w codziennym życiu nie jest Pan realistą a pisanie thrillerów jest od tego odskocznią? Czy po skończeniu któreś z książek miał Pan odczucie, że przekroczył granicę między wyobraźnią a rzeczywistością?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 58
Melaa032
08-08-2019 21:24
1. Czy planowane jest utworzenie serialu na podstawie pana książek?
2. Co pana zainspirowało do pisania książek?
3. Czy jakieś wydarzenie z pana życia wpływa na pisanie książek o danej tematyce?
4. Skąd pan czerpie pomysły na książki?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd