Rozmówca

Okładka książki Rozmówca Chris Carter
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Rozmówca
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 8) Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
Robert Hunter (tom 8)
Kryminał
The Caller
Sonia Draga
2018-03-14
2018-03-14
Mikołaj Kluza
Mikołaj Kluza obsesja policja psychopata psychoza seryjny zabójca strach śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Inne

Nie wiem czy to efekt tego, że jest to już moja kolejna książka z tej serii czy może już się przyzwyczaiłam do tego autora ale ta część nie zrobiła na mnie efektu wow.
Oczywiście sam pomysł na fabułę jak zawsze oryginalny i nietuzinkowy. Powtórzę się kolejny raz pisząc, że nie wiem skąd autor bierze pomysły na fabuły tych książek.
Tym razem Robert musi się zmierzyć z mordercą, który dokładnie wie jaki ma plan na zabijanie i w przemyślany sposób upatruje sobie ofiary. Nie dość, że je zabija to jeszcze łączy się z bliskimi tych ofiar i każe im odpowiedzieć na dwa ważne pytania. Jeśli im się nie uda to oglądają egzekucję swoich bliskich.
Robert jak to on ślęczy po nocach aby zrozumieć tok myślenia zabójcy i rozgryźć jego schemat działania. Niestety w żaden sposób nie potrafi rozwikłać zagadki. Elementy do siebie nie pasują, wszystko jest pozbawione sensu. Ofiary, które giną nie są ze sobą w żaden sposób powiązane więc Robert tym bardziej nie potrafi dojść prawdy.
Jeden głupi szczegół sprawia, że wpada w końcu na trop. Ostatnia osoba, która ogląda egzekucję swojej siostry nagle robi zdjęcie oprawcy. Wprawdzie jest on w masce ale w wyraźny sposób widać jego dziwne oczy. Robert wpada na trop i bardzo szybko rozpoznaje seryjnego zabójcę. Prawda okazuje się zaskakująca.
Cała powieść jest bardzo przemyślana i dopracowana w każdym szczególe. Wątków jest sporo ale przeplatają się ze sobą i tworzą ciekawą fabułę. Czyta się szybko ponieważ chce się jak najszybciej poznać prawdę. Sama końcówka powieści troszkę zaskakuje przez to kim okazuje się rozmówca. Jednak ja już nie miałam takiego efektu wow jak chociażby w przypadku części Galeria umarłych. Może to wynik obycia z tym autorem i wiedzy jak potrafi być okrutny w swoich powieściach i jak mało przewidujący? Sama nie wiem ale na pewno się nie poddaję i nie zrezygnuję z kolejnych części.

Tym razem Robert musi się zmierzyć z...

1966

Nieco "boomerskie" w wydźwięku, ale wciąga.

Nieco "boomerskie" w wydźwięku, ale wciąga.

Choć seria z Robertem Hunterem jest niewątpliwe brutalna i bogata w krwawe opisy, jest jedną z moich ulubionych i koniec kropka!

Bardzo podobało mi się w tym tomie połączenie polowania na mordercę nie tylko zespołu Huntera, ale również jednej z osób, która doświadczyła okrucieństwa ze strony mordercy.

Kolejna rzecz za którą lubię serię z Robertem, że autor zawsze w jednej z ostatnich scen konfrontuje naszego głównego bohatera z mordercą, a między nimi dochodzi do dialogu, w trakcie którego możemy poznać motywy kierujące sprawcą.

Poza tym Chris ma swój niepowtarzalny styl pisania. Nie ma tu mniejsca na zbędne akapity, które nic nie wnoszą do fabuły. Dlatego mamy wrażenie, że płyniemy przez kolejne rozdziały powieści. Strony same uciekają, a nam ciężko oderwać się od lektury. Być może nie są to książki dla każdego, ale fani kryminałów powinni przeczytać choć jedną książkę Cartera, aby poznać jego kunszt pisarski.

Kolejna rzecz za którą lubię serię z Robertem, że autor zawsze w...

Jednym tchem!
Intryga, pomysł, rozwinięcie, zakończenie - r e w e l a c j a!

Jednym tchem!
Intryga, pomysł, rozwinięcie, zakończenie - r e w e l a c j a!

Tym razem w mieście grasuje szaleniec, który wybiera swoje ofiary w naprawdę pokręcony sposób. Zakrada się do ich domu, dzwoni na video do bliskiej dla nich osoby i zadaje dwa niby proste pytania. Jednak błędna odpowiedź ma straszne konsekwencje. Na ich oczach bestialsko morduje osobę znajdującą się po drugiej stronie telefonu. Tym razem oprócz Huntera i Garci wszedł do gry ktoś trzeci, kto również pragnie dorwać tego okrutnego popaprańca.

Książki Cartera to dla mnie pewniaczek. Nigdy się nie zawiodłam na lekturze choć nie jest to lektura dla osób o słabych nerwach. Opisy okrutnych morderstw mogą się przyśnić w koszmarach. Krótkie rozdziały i ciągłe napięcie robią swoje. Końcówkę czyta się na wdechu. Choć tym razem w śledztwo naszych bohaterów wkrada się ktoś trzeci to bardzo mi się ten wątek podobał. I mimo, że za każdym razem Hunter na koniec ociera się o śmierć nie przeszkadza mi to w ogóle. Jeśli macie ochotę naprawdę na dobry thriller, gdzie akcja pędzi w błyskawicznym tempie to łapcie za książki Chrisa Cartera. Obiecuję, że po lekturze będziecie chcieli tylko więcej.

Trzyma w napięciu. Wszystkie książki tego autora lubię choć dość szybko udaje mi się rozwikłać zagadkę śledztwa zawsze kończę książkę. To chyba o czymś świadczy?

Uwielbiam czytać #chriscarter i z wielką chęcią sięgam po kolejne części z detektywem Hunterem. To już siódme spotkania i ciągłe chcę więcej. Miałam plan przeczytać wszystko do końca roku ale chyba pójdzie to znacznie szybciej. 😜

Tym razem tytułowy rozmówca morduje w nowy, spektakularny sposób. Więzi, torturuje i poprzez videorozmowe łączy się z najbliższą osobą porwanej. Ta ma odpowiedzieć na dwa z pozoru proste pytania. Czas 5 sekund.Jak nie odpowie, zabija. W straszny, okrutny, przerażający sposób.
Kto i dlaczego? Jakie ma powody? Czy Robert odgadnie i złapie podstępnego mordercę?

Kolejna trudna zagadka do rozwiązania. Kolejna fantastyczna książka. Uwielbiam fabułę, którą wymyśli autor. W jego książkach jest coś niespotykanego. Jak dobrze pamiętam to nawet żadna z tortur, czy sposób zabijania się nie powtarza.

Wciąga od pierwszej strony. Dosłownie się ją pochłania. Nie jestem w stanie domyślić się, kto stoi za tymi morderstwami a motyw tych morderstw jest naprawdę zaskakujący.

Polecam 💪💪💪

jako, że czytam je pokolei - przyznam, że ta część trochę mnie znużyła. Plot jak zwykle trzymający w napięciu, aczkolwiek główny motyw mordercy (i w sumie też jego personalia) są tym czego nie kupuje. No motyw taki, że szczerze mówiąc przewróciłam oczami i ciężko mi to kupić. Plus książki to wprowadzenie postaci pana J, bardzo miła odmiana, dobrze poprowadzony wątek i sama końcówka (niestety mam słabość do tych 'samozwańczych wymierzających sprawiedliwość jegomościów'). U Cartera tego jest mało (tzn. względem głównego mordercy),więc doceniam przyjemną odmianę.

To moja pierwsza książka Cartera. Fajna, ale czegoś mi zabrakło. Początek bardzo ciekawy. Rozwiązanie zagadki według mnie za szybkie.

Przeczytałem w 2 dni. Wciąga (zresztą jak każda o det. Hunterze). Pewne niedociągnięcia i uproszczenia wręcz dźgają w oczy (dlatego nie 10*),ale mimo wszystko historia jak zwykle z pomysłem. Bardzo ciekawi bohaterowie (zwłaszcza postać Pana J ;)). Jak zwykle nie zawiodłem się na Carterze i po małej przerwie sięgnę na pewno po kolejną część ^^

• Chris Carter