Rozmówca

Cykl: Robert Hunter (tom 8) | Seria: Kryminał
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Caller
Ola

Tanya Kaitlin nie może się doczekać relaksującego wieczoru po ciężkim tygodniu, jednak zaraz po wyjściu spod prysznica słyszy dzwonek swojej komórki. Jej najlepsza przyjaciółka, Karen Ward, próbuje nawiązać z nią wideo połączenie. Tanya odbiera telefon i wtedy zaczyna się koszmar… Karen jest zakneblowana i przywiązana do krzesła we własnym salonie. Jeśli jej koleżanka się rozłączy, albo...

Karen jest zakneblowana i przywiązana do krzesła we własnym salonie. Jeśli jej koleżanka się rozłączy, albo przestanie patrzeć w wyświetlacz, morderca przyjdzie też po nią. Głęboki, szorstki, demoniczny głos na drugim końcu linii jej to obiecał.
Hunter i Garcia badają te groźby i zostają wciągnięci w szaloną karuzelę zła, tropiąc drapieżnika, który przetrząsa ulice i media społecznościowe w poszukiwaniu ofiar, a następnie je zadręcza tajemniczymi listami, karmiąc się ich strachem.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/3027/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/3027/thriller-i-sensacja.html

Aneta Wiola | 2018-03-13
Przeczytana: 13 marca 2018

NIE PRZERYWAJ POŁĄCZENIA
Dźwięk telefonu, połączenie rozmowy wideo. Nie, to nie jest żart, to dzieje się naprawdę. Najbliższa ci osoba została zakneblowana, a ty jesteś zmuszony na to patrzeć. Odpowiedz tylko na dwa pytania; wraz z każdą pomyłką przychodzi ból, a wraz z każdą próbą oszukania mordercy nastąpi śmierć. Więc skup się i pomyśl - bo od tego zależy czyjeś życie.

SERYJNY ZABÓJCA STALKEREM?
Na miejscu przestępstwa detektywi Garcia i Hunter znajdują ciało okrutnie okaleczonej kobiety. Jej najbliższa przyjaciółka jest w stanie szoku, po tym jak musiała oglądać na żywo jej śmierć. Śledczy szybko ustalają, że ofiara była prześladowana. Trzy dni po pierwszym zabójstwie, morderca znowu atakuje. Nie wie jednak, że sam wpadł w pułapkę. Od tej pory nie tylko detektywi będą zaangażowani w poszukiwania; tajemniczy John rusza w pościg.

POKOLENIE ODMÓŻDŻONYCH
W dzisiejszych czasach prawie każdy ma jakiekolwiek konto na portalu społecznościowym, a tych, którzy odbiegają od „tej normy”...

veinylover | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

W sumie bardzo mi się podobała ta książka, napisana w sposób skoncentrowany i wciągający w fabułę. Jak zwykle u tego autora - wyrafinowane opisy okrucieństw. I do tego na kobietach. Po raz kolejny zastanawiam się, czy ten pisarz nie wylewa na karty książek swoich sadystycznych fantazji... Z jednej strony dobrze, że tylko na karty książek (mam nadzieję, że tylko), a z drugiej strony książki te powinny być dozwolone od lat 18, bo mogą zmieniać świadomość nieletnich osób z naturą sadystyczną w kiepskim kierunku stanowiąc dla nich paskudną instrukcję.
Można zrozumieć wkurzenie pisarza wobec idiotów nadużywających telefonów komórkowych w sposób niebezpieczny dla otoczenia, ale bez przesady. Gdyby eksterminować wszystkich idiotów, którzy swoim postępowaniem i bezmyślnością stanowią zagrożenie dla innych, to nasza planeta bardzo by się wyludniła.
Opisy okrucieństw, o których wspominam wyżej mają (chyba) w intencji autora wywołać w czytelniku emocje zmierzające do sugestii, że współczesne...

Cartera trzeba polubić.
Jego styl pisania może i jest „pod publiczkę”, czasami zbyt brutalny, ale takie jest życie. Hunter i Garcia jak zwykle nie zawiedli mnie.
Plusy:
- kolejny pomysł na fabułę, który mnie zaintrygował;
- morderstwa popełniane na żywo, w czasie video połączenia;
- powieść miejscami przerażająca, ale trzymająca w napięciu;
- ciekawa koncepcja zadawania przez mordercę dwóch, wydawałoby się łatwych pytań;
- pokazanie „odmóżdżenia” pokolenia tabletów, telefonów itp. gdzie nie pamięta się podstawowych danych, informacji;
- posiadanie konta na portalu społecznościowym obowiązkowe - nie ma cię na „fejsie” to nie żyjesz (to ja nie żyję);
- bestia morderca, zabija żonę płatnego mordercy Pana J, co za ironia losu;
- pokazanie uczuć płatnego mordercy, gdy staje po drugiej stronie „lufy”;
- wątek z postacią Pana J, duży plus dla autora;
- zakończenie, które daje wiele do myślenia.
Minusy:
- ponowne pokazywanie, że Garcia lekki „tępak”, a Hunter promieniuje inteligencją;
-...

Kiwi_Agnik | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

"Czasami cisza to najlepsza forma konwersacji"

Dynamiczny, niezwalniający szalonego tempa, od pierwszej do ostatniej strony kryminał psychologiczny.

Bohaterowie są świetnie zarysowani, ich postacie NIE są płaskie i nijakie tylko bardzo dobrze przemyślane, (z tym, że wyczuwalne i denerwujące jest to, że pisarz w tej książce kobiety kreuje na zimne, twarde i pozbawione większej wrażliwości "baby", a charakterologię mężczyzn udelikatnia nadając im wyższy stopień (niż u kobiecych bohaterek) współczucia i wyrozumiałości), fabuła jest dość logiczna, język całkiem zrozumiały, a zakończenie w miarę satysfakcjonuje.
Aczkolwiek dla kogoś, kto sięga po twórczość pana Cartera nie po raz pierwszy, (bo to już ósmy tom z serii o nieomylnym detektywie Robercie Hunterze) kolejna część może wydać się wtórna, konwencjonalna i powtarzalna, motywy i zbrodnie są w podobnym charakterze, tylko mordercy się zmieniają, trochę to już nuży i nie zaskakuje tak bardzo jak na początku. Za dużo też brutalności...

Beata | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018

Rewelacyjna powieść kryminalna. Robert Hunter wraz z Garcią niezawodni. Walczą z obłąkanym mordercą. Powieść brutalna, w stylu Ch. Cartera.

Heisenberg | 2018-06-29

Tak się fajnie złożyło że w tym roku, w dość niewielkim przedziale czasowym ukazały się nowe powieści Autorów, których nazywam swoimi Mistrzami. Tak więc kiedy już wszystkie książki miałem w swoich rękach, postanowiłem urządzić sobie prywatną, czytelniczą Ligę Mistrzów. I tak „Outsider” Kinga i „Macbeth” Nesbo są już poza mną, teraz przyszła pora na Cartera i kolejną część serii o detektywie Hunterze. I tu w zasadzie mógłbym skończyć swoją opinię, jako że Carter kolejny raz napisał taką samą książkę, a jednocześnie całkiem inną – czyli dokładnie taki sam schemat jaki stosował zawsze do tej pory (no może poza nieco innym, ale jednakowoż wyśmienitym „Geniuszem zbrodni”)…
Zabójca-psychopata, jego brutalna i wyrafinowana zabawa ze swoimi ofiarami, tym razem w obecności widzów, i duet nie do zdarcia czyli Hunter i Garcia. Akurat tego drugiego w „Rozmówcy” jest jakby mniej, ale nie jest to bynajmniej minus tej powieści. Swoistym novum u Cartera jest tym razem to, że w/w duet, a raczej...

Nina | 2018-03-30
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 28 marca 2018

Kto zaczął przygodę z Carterem od tej książki będzie prawdopodobnie zachwycony. Ten, kto czyta jego książki w kolejności będzie tylko zadowolony. Ja jestem z tych zadowolonych ale nie zachwyconych. Jak zwykle Carter serwuje nam dobrą kryminalną rozrywkę, brutalną, nieprzewidywalną. Ale jak zawsze jest jakieś ale. Carter zaczyna być schematyczny, już nie zaskakuje, wiemy czego się spodziewać, wiemy, że będzie okrutnie, brutalnie, że Hunter pod koniec wpadnie na genialny pomysł poprzedzony niezwykłym zbiegiem okoliczności. To wszystko jest nam już znane. Całe szczęście, że jeszcze nie odbiera przyjemności z czytania. Chociaż wypieków na twarzy już brak.

Katarzyna | 2018-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2018

Zemsta. Popleczniczka chcących odpowiedzi na pytanie: dlaczego? Wspomożenie szukających wyjścia z sytuacji, gdy wahamy się pomiędzy samobójstwem a życiem w szaleństwie i nicości. Czy potrzeba jej dokonania to psychopatyczne myślenie czy też naturalny ludzki odruch? Być może potrafimy wybaczyć pielęgnowanie jej w głowie. Lecz czy potrafimy wybaczyć jej dokonanie? Na końcu tej powieści doszłam do wniosku, że tak samo łatwo jest nam oburzyć się na działanie pod jej wpływem, jak i odwrócić od niej wzrok w przyzwoleniu.

Detektywi Hunter i Garcia mają niełatwe zadanie. Morderstwa są bowiem dokonywane w sposób niezrozumiały, nie tylko ze szczególnym okrucieństwem, ale też z zaangażowaniem osób najbliższych ofiarom. Z jednej strony, to wyjątkowo perfidny sposób pozbawiania życia w jakby "emocjonalnym duecie", z drugiej, mimochodem kpiący z przyjaciółki, męża czy siostry zadawanymi im pytaniami. Od tego bowiem, czy podczas wideo rozmowy ukochana osoba odpowie na dwa, zdawałoby się banalne...

Tomek | 2018-08-17

Nie jestem znawcą Pana Cartera bo to dopiero druga Jego książka przeczytana przeze mnie lecz na pewno nie ostatnia.
Mogę stwierdzić że autor ma swój styl,pisze nawet według pewnych schematów ale niewątpliwie działa to na Jego korzyść i przysparza nowych fanów.Bardzo mocna,momentami drastyczna książka,choć jak sam Carter mówi w wywiadzie Jego opisy zbrodni to tylko mała część tego jak wygląda to na prawdę(niestety:().
Dziwią mnie trochę opinie że główny bohater detektyw Hunter jest za bardzo "cukierkowy",niezniszczalny i w ogóle ach i ech...czy gdyby był słabym i nieporadnym życiowym nieudacznikiem ktoś chciałby czytać o nim historie?
Mocna ósemka,polecam wielbicielom solidnych thrillerów.

Bożena | 2018-12-04
Przeczytana: grudzień 2018

Chris Carter ponownie zabiera nas w mroczny świat zbrodni i okrucieństwa. I choć autor posługuje się swoistym schematem to znowu nas zwodzi i zaskakuje. Akcja powieści wciąga i przyprawia o dreszcze a zbrodnie są tak dokładnie opisane, że czytając zaczynasz odczuwać ból i czujesz jak krople krwi spływają ci po skroni a jej smak czujesz w ustach.
"Rozmówca" to kolejna trzymająca w napięciu pozycja. Detektyw Robert Hunter wraz ze swoim partnerem Carlosem Garcią, muszą zmierzyć się z brutalnym drapieżnikiem, któremu dręczenie i zadawanie bólu sprawia przyjemność, który karmi się strachem swych ofiar. Śledztwo jest wyścigiem z czasem, detektywi mają przed sobą trudnego i inteligentnego przeciwnika, dla którego zadawanie śmierci staje się misją.

Bardzo polecam - jeżeli "Rozmówca" będzie Twoją pierwszą książką Cartera, to czeka Cię prawdziwa uczta z dreszczykiem a pod koniec dopadnie Cię refleksja - zaczniesz się zastanawiać - czy pamiętam numer telefonu bliskiej mi osoby?
I jeszcze...