Claire Nouvian

Dziennikarka, producentka i dokumentalistka. Od kilkunastu lat przemierza świat, realizując seriale przyrodnicze. Nakręciła m.in. Kroniki utraconej dżungli (2000), Dzikie noce (2002) i Wyprawę w głębi... Dziennikarka, producentka i dokumentalistka. Od kilkunastu lat przemierza świat, realizując seriale przyrodnicze. Nakręciła m.in. Kroniki utraconej dżungli (2000), Dzikie noce (2002) i Wyprawę w głębiny (2004). Pasjonuje się nurkowaniem. Współpracowała przy scenariuszu i zdjęciach do filmu Mikrocean Allaina Bougrain-Dubourga, była autorką scenariusza dokumentu o podboju głębin Oceanauci (2005).
We wrześniu 2005 uczestniczyła w ekspedycji oceanograficznej Instytutu Badawczego Harbor Branch. W łodzi podwodnej "Johnson Sea Link" zanurzyła się na głębokość 1000 metrów.
Jej filmy zdobyły wiele prestiżowych nagród w kategorii dokumentu, m.in. Brązową Palmę na festiwalu filmów podmorskich w Antibes w 2003 i Grand Prix na festiwalu filmowym "Amazonas" w Brazylii w 2005.

źródło opisu: okładka "Abysses"

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Otchłanie
Otchłanie
Claire Nouvian

9,75 (4 ocen i 2 opinii)
Otchłanie
Niezwykła, wręcz nierealistyczna podróż w głąb nieznanego, do miejsc niedostępnych dla człowieka, w których panuje całkowita ciemność. Tysiące metrów w głąb ziemskich oceanów. W rejony zamieszkane prz...
czytelników: 22 | opinie: 2 | ocena: 9,75 (4 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
5
16
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (5)

zgłoś błąd zgłoś błąd