Petra Morsbach

Petra Morsbach (ur. 1956) dorastała w Monachium i po maturze studiowała teatrologię, slawistykę i psychologię na tamtejszym Uniwersytecie im. Ludwiga Maximiliana. W latach 1981-82 ukończyła kurs reżys... Petra Morsbach (ur. 1956) dorastała w Monachium i po maturze studiowała teatrologię, slawistykę i psychologię na tamtejszym Uniwersytecie im. Ludwiga Maximiliana. W latach 1981-82 ukończyła kurs reżyserski w Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej w Leningradzie. W 1983 roku otrzymała tytuł doktora filozofii na podstawie pracy o Izaaku Bablu. W kolejnych latach pracowała jako asystentka reżysera i kierownik literacki w różnych teatrach niemieckich. Od 1993 roku uprawia pisarstwo jako wolny zawód.

Za swój dorobek literacki, na który składa się szereg powieści — oprócz Sługi Bożego są to m.in. Opernroman (1998, Powieść operowa) czy Geschichte mit Pferden (2001, Opowieść z końmi) - otrzymała m.in. Nagrodę im. Marieluise Fleißer (2001), Nagrodę Literacką im. Johanna Friedricha von Cotty (2005) i Nagrodę Literacką Fundacji im. Konrada Adenauera (2007). Jest członkiem Bawarskiej Akademii Sztuk Pięknych.

źródło opisu: http://www.homini.com.pl/index.php?s=wyniki&k=autor&id=297

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Sługa boży
Sługa boży
Petra Morsbach

7 (2 ocen i 2 opinii)
Sługa boży
Nic nie zapowiadało, że Isidor Rattenhuber, zahukany, rudowłosy i udręczony ustawicznym jąkaniem chłopiec z bawarskiej wsi, „wyjdzie na ludzi”. Punktem wyjścia było odkrycie, że upragniony porządek i...
czytelników: 8 | opinie: 2 | ocena: 7 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
2
5
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd