Jurij Tupicyn

Rosyjski pisarz science fiction, członek Związku Literatów. Żył w Wołgogradzie. Urodzony w 1925 roku w miejscowości Drezna, Orekhovo-Zuyevo w regionie moskiewskim w rodzinie tkaczy (ojciec - pracow... Rosyjski pisarz science fiction, członek Związku Literatów. Żył w Wołgogradzie.
Urodzony w 1925 roku w miejscowości Drezna, Orekhovo-Zuyevo w regionie moskiewskim w rodzinie tkaczy (ojciec - pracownik tkalni, matka - tkaczka). W 1936 roku rodzina przeniosła się do Taszkientu, gdzie Jurij ukończył szkołę średnią i rozpoczął studia w Przemysłowym Instytucie Azji Środkowej.
Od 1942 roku służył w Armii Radzieckiej. W 1952 roku wstąpił do Akademii Sił Powietrznych im. Gagarina. Po ukończeniu akademii z wyróżnieniem, służył w Siłach Powietrznych w stopniu starszego nawigatora pułku bombowców, a następnie był zaangażowany w nauczanie działalności w Wojskowej Wyższej Szkoły Lotniczej w Kachinie, gdzie kierował działem żeglugi powietrznej.
Od 1972 roku pisanie stało się zawodem Jurija Tupicyna.
Pierwsza publikacją SF była nowela "Blue World" (1969) z oryginalną fantastyczną fabułą, a "Sinyj mir" (1970) wszedł do "złotego repertuaru" krajowego fikcji.
Ogólnie rzecz biorąc, praca Tupicyna odnosi się do "twardej" (nauki przyrodnicze) fantastyki naukowej ze zniesieniem przestrzeni. Wiele z jego dzieł jest serią o przygodach załogi galaktycznego statku patrolowego "Tornado".
Do twórczego dziedzictwa dobrej powieści weszły: "The Long Road" (1984), część 1, który wyszedł jako oddzielna publikacja pod tytułem "Piered dalniej darogaj" (1976, 1978) oraz powieść "W dzikich ostępach Dal-Geja" (1975).
Powieść "Piered dalniej darogaj" zabiera czytelnika w odległą przyszłość, w wiek XXIII podczas przygotowywania dalekiej wyprawy międzygwiezdnej do nowego otwartego świata Kika. Być może w pierwszej powieści pokazuje, że w komunistycznej przyszłości będą nieuniknione konflikty i sprzeczności, jak na poziomie interpersonalnym i jak i w życiu publicznym. Powieść Tupicyna staje się nagle w tym czasie poważnym, odważnym i ciekawym zjawiskiem.
Powieść "W dzikich ostępach Dal-Geja" jest wersją "Space Opera". Pomimo ostrej krytyki w prasie opisującej brak logiki w działaniach i motywacji bohaterów, powieść okazała się wielkim sukcesem.
Autor napisał też powieści "Tajemnica inżyniera Greiwsa" (1981), "Obcy" (1986), "Opowieść o miłości, XXIII wiek", ”Efekt surfinga” (1991).
Inne opowiadania SF i powieści - "Błękitny świat" (1972), "Chimery dalekiej Yucci" (1977), "Czerwone żurawie" (1982).

źródło opisu: http://fantlab.ru

źródło zdjęcia: http://fantlab.ru

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Bion
Bion
Kir Bułyczow, Wiktor Kołupajew, Ilja Warszawski, Michaił Puchow, Jurij Aleksandrowicz Nikitin, Jurij Tupicyn, Wiaczesław Kiełbasjew, Margarita Bubnowa, Władimir Grigoriew, Wiaczesław Nazarow, Władimir Rybin

6,09 (11 ocen i 1 opinii)
czytelników: 34 | opinie: 1 | ocena: 6,09 (11 głosów)
В дебрях Даль-Гея
В дебрях Даль-Гея
Jurij Tupicyn

6 (1 ocen i 0 opinii)
В дебрях Даль-Гея
Autor:
Ядерная война уничтожила Делийскую цивилизацию, спалив всю планету. Уцелевшие жители потянулись в нетронутую зону, где вырос город-государство Даль-Гей — полтора миллиарда на пяточке в 200 километров,...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)
Перед дальней дорогой
Перед дальней дорогой
Jurij Tupicyn

6 (1 ocen i 0 opinii)
Перед дальней дорогой
Autor:
Тупицын Ю. Перед дальней дорогой: Научно-фантастический роман. / Художник Ю. Макаров. М.: Молодая гвардия, 1978. — (Библиотека советской фантастики). Действие романа Ю. Тупицына «Перед дальней дорогой...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
16
17
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (16)

zgłoś błąd zgłoś błąd