E. Kay Trimberger

Obroniła doktorat z socjologii na uniwersytecie w Chicago. Wykładała m.in. na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, w Santa Barbara i na San Jose State University, a także w nowojorskich Columbia U... Obroniła doktorat z socjologii na uniwersytecie w Chicago. Wykładała m.in. na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, w Santa Barbara i na San Jose State University, a także w nowojorskich Columbia University i Barnard College, przez prawie 20 lat kierowała Women's and Gender Studies w Sonoma State University. Obecnie jest profesorem emerytowanym w Women's & Gender Studies Department w Sonoma State University, wykłada gościnnie w Institute for the Study of Social Change na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Jest autorką książek: "Writings from a Modern Marriage, 1899 -1944" i "The New Single Woman" (Nowa Singielka) oraz wielu artykułów.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Nowa singielka
Nowa singielka
E. Kay Trimberger

5,59 (29 ocen i 1 opinii)
Nowa singielka
Jeszcze do niedawna „kobieta samotna” była postrzegana jako nieszczęśliwa i szukająca swojej drugiej połówki. Czy dziś utrwalony przez lata obraz społeczny „kobiety bez pary” uległ zmianie? Okazuje si...
czytelników: 66 | opinie: 1 | ocena: 5,59 (29 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
36
26
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (36)

zgłoś błąd zgłoś błąd