Jou Tsung Hwa

Mistrz Jou Tsung Hwa - amerykański nauczyciel sztuki tai-chi chińskiego pochodzenia. Przyszedł na świat w niewielkim, jak na warunki chińskie, mieście na wschodnim wybrzeżu kraju. Jego ojciec był urzę... Mistrz Jou Tsung Hwa - amerykański nauczyciel sztuki tai-chi chińskiego pochodzenia.
Przyszedł na świat w niewielkim, jak na warunki chińskie, mieście na wschodnim wybrzeżu kraju. Jego ojciec był urzędnikiem państwowym.
Po skończeniu studiów matematycznych i założeniu rodziny Jou wraz z żoną i dziećmi osiedlił się na Tajwanie, gdzie został wykładowcą akademickim.
W wieku 47 lat zdiagnozowano u niego poważne choroby serca i żołądka, dając mu kilka miesięcy życia. Jednak Jou za namową przyjaciela zaczął ćwiczyć tai-chi (taiqiquan) i jego stan zdrowia znacznie się poprawił. Mistrzem Jou był Yuandao. Po pięciu latach Jou Tsung Hwa wrócił do pełni zdrowia.
Na przełomie lat 60. i 70. XX w. Jou wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie wkrótce stał się cenionym ekspertem od taijiquan (sztuki tai-chi).
Wydał ok. 30 publikacji.
Mistrz Jou Tsung Hwa zginął w wypadku samochodowym. W chwili śmierci miał 81 lat, choć ze swą w pełni wyprostowaną sylwetką mógłby uchodzić nawet za czterdziestolatka.
Wybrane publikacje książkowe: "The Tao of Tai-Chi Chuan. Way to Rejuvenation" (1981, polskie wydanie: "Droga tai-chi. Tao odrodzenia", Wydawnictwo Ravi, 1997), "The Tao of I-Ching" (1989), "The Tao of Meditation: Way to Enlightenment" (1989), "Tai Chi Chuan Martial Power: Advanced Yang Style; New User Friendly Design" (z Yangiem Jwing-Mingiem, 2015).

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Droga tai-chi. Tao odrodzenia
Droga tai-chi. Tao odrodzenia
Jou Tsung Hwa

7,18 (11 ocen i 2 opinii)
Droga tai-chi. Tao odrodzenia
Starożytny system ćwiczeń, które harmonizują wewnętrzną energię czlowieka. Tai chi chuan jest chińską sztuką medytacji ruchu zestawem płynnie nastepujących po sobie gestów oraz póz, których wykonanie...
czytelników: 39 | opinie: 2 | ocena: 7,18 (11 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
15
24
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (15)

Cytaty tego autora (2)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd