Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9163/nadchodzi-inspektor-makbet

Nadchodzi inspektor Makbet!

13 wartościowy tekst

Do końca Projektu Szekspir pozostały tylko cztery książki: „Otello” w adaptacji Tracy Chevalier, „Hamlet” w wersji Gillian Flynn, „Król Lear” Edwarda St. Aubyna oraz „Makbet” w interpretacji Jo Nesbø! Wczoraj wieczorem Jo Nesbø zamieścił opis swojej powieści - wygląda na to, że Harry Hole wchodzi w szekspirowski świat!

Z okazji przypadającego w 2016 roku 400-lecia śmierci Szekspira brytyjski wydawca Hogarth Press zaprosił do współpracy bestsellerowych pisarzy. Powierzył im opowiedzenie na nowo najbardziej znanych dzieł wielkiego dramaturga. Owocem ich pracy i talentów literackich jest kolekcja współczesnych powieści, które zostaną wydane w kilkunastu językach na całym świecie. W Polsce książki ukażą się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego pod szyldem PROJEKT SZEKSPIR.

Do tej pory w Polsce ukazały się uwspółcześnione wersje Zimowej opowieściKupca weneckiego, Poskromienia złośnicy i Burzy. Pod koniec września ukaże się współczesna adaptacja Otella, czyli Ten nowy, autorstwa Tracy Chevalier. Przed nami jeszcze Hamlet w wersji Gillian Flynn, Król Lear napisany przez Edwarda St. Aubyna oraz Makbet w interpretacji Jo Nesbø - i właśnie szczegóły tej ostatniej książki zostały wczoraj ujawnione przez autora.

Jest najlepszym gliną, jakiego mają

Kiedy akcja przeciwko handlarzom narkotyków zamienia się w krwawą łaźnię, to w rękach inspektora Makbeta leży posprzątanie po niej.

Jest też byłym narkomanem z niepokojącą przeszłością

Zostanie nagrodzony za swój sukces. Władza. Pieniądze. Szacunek. To wszystko jest w jego zasięgu.

Ale tacy jak on, nigdy nie są na szczycie

Nękany halucynacjami i paranoją, Makbet popada w obłęd. Jest przekonany, że nie dostanie tego, co mu się należy.

Chyba, że będzie gotowy za to zabić...

Jo Nesbø mówi, że "Makbet" to jego ulubiona sztuka Szekspira i że jest szczęśliwy, że został wybrany przez wydawcę do wzięcia udziału w Projekcie Szekspir. Wybrał "Makbeta" także dlatego, że jest krótki - a on chciał napisać historię osnutą wokół prostego tematu. Odpowiada mu też to, że w całej historii nie ma jednoznacznych głównych bohaterów i że można igrać z czytelnikiem - kazać mu ich lubić lub nie. 

Premiera książki zapowiedziana jest na wiosnę 2018! Kto nie może się doczekać?!

Adaptacja „Króla Leara” planowana jest również na 2018, a „Hamleta” na 2021.

Cały projekt został objęty patronatem medialnym przez lubimyczytać.pl, AMS i British Council. Partnerem projektu jest Matras S.A.

źródło: http://jonesbo.com/book/macbeth/


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 10  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1057
Aleksandra
17-08-2017 15:40
Więcej informacji znajdziecie tutaj:
https://www.facebook.com/jonesboauthor/videos/10155033307393282/?hc_ref=ARREydY61bQSjy2_nkgj_dsqrPHQH9hY0e-LhcN39RqlW_hSnJykDEj6gsj6umKcCrE&pnref=story
książek: 63
Anna
17-08-2017 16:44
Kurczę, a ja jestem dopiero na początku swojej drogi z Nesbo. :>
książek: 3333
filozof
17-08-2017 18:26
Ja już chce dostać ,na pewno kupię.
książek: 711
Aneta
18-08-2017 07:12
"Makbet" jest także moją ulubioną sztuką Szekspira. Historia w połączeniu z prozą Nesbo będzie smakowitym kąskiem dla każdego czytelnika. Czekam także na Gillian Flynn.
książek: 192
Paulinqa
18-08-2017 09:46
Ciesze się że Nesbo wybrał właśnie "Makbeta". Uważam, że ta sztuka najbardziej pasuje do jego stylu pisania. Zapowiada się bardzo interesująca pozycja na pewno się z nią zapoznam bo resztę książek jego autorstwa już mam na swoim koncie :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Będziesz moja

Bardzo fajna, lekka pozycja o młodych ludziach... pełna zagmatwanych relacji, niewyjaśnionych morderstw i napiętej atmosfery mieszającej w głowie czyt...

zgłoś błąd zgłoś błąd