Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11487/olga-tokarczuk-w-finale-miedzynarodowego-konkursu-ebdr-prize

Olga Tokarczuk w finale międzynarodowego konkursu EBDR Prize

1 wartościowy tekst

Olga Tokarczuk znalazła się w ścisłym finale międzynarodowej nagrody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Jury doceniło powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Laureata poznamy 7 marca.

Polska pisarka Olga Tokarczuk znalazła się w ścisłej trójce nominowanej do nagrody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Angielskie tłumaczenie książki Prowadź swój pług przez kości umarłych ma szansę wygrać drugą edycję tego konkursu. Powieść przetłumaczyła laureatka nagrody Transatlantyk – Antonia Lloyd-Jones.

Obok Tokarczuk na liście znalazły się jeszcze „Soviet milk” Nory Iksteny (przetłumaczona z łotewskiego przez Margitę Gaelitis) i „The Devil's Dance” Hamida Ismailova (przełożona z uzbeckiego przez Donalda Rayfielda we współpracy z Johnem Farndonem). 

Do ścisłego finału niestety nie zakwalifikowała się powieść Lala autorstwa Jacka Dehnela, której przekładu również dokonała Antonia Lloyd-Jones.

Zwycięzca tegorocznej edycji zostanie ogłoszony 7 marca, podczas uroczystości w siedzibie organizacji w Londynie. Główna nagroda wynosi 20 tysięcy euro i jest dzielona pomiędzy pisarza i tłumacza. W zeszłym roku kapituła uhonorowała tureckiego pisarza Burhana Sönmeza i tłumacza Ümita Husseina za książkę Stambuł, Stambuł.

Powiązane treści:
Tokarczuk i Dehnel nominowani do nagrody EBRD Literature Prize

W dziesiątce książek nominowanych do międzynarodowej nagrody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju znalazły się dwa tłumaczenia polskich książek. Nominacje otrzymali Olga Tokarczuk i Jacek Dehnel.więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2159
LubimyCzytać
19-02-2019 13:16
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 12
Eskarina
19-02-2019 19:18
Aj, błąd w tytule książki, powinno być "pług" ; )
Gratulacje dla pani Tokarczuk, doceniają ją za granicą! To miłe, choć przyznam, że we mnie ta książka nie wzbudziła żadnego entuzjazmu.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Dziewczyna z pociągu

Dziewczyna z pociągu-rozwiedziona samotna alkocholiczka. Powieść ciekawa choć momentami trochę nużąca. Rach...

zgłoś błąd zgłoś błąd