Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10245/obejrzyj-wywiad-z-magdalena-grzebalkowska

Obejrzyj wywiad z Magdaleną Grzebałkowską

5 wartościowy tekst

Z zaproponowanych przez Was pytań do Magdaleny Grzebałkowskiej wybraliśmy trzy, które nagrodzimy kompletami książek. Jedno spośród nich (o dystans do swojego bohatera) zadaliśmy autorce podczas wywiadu, który w Studiu Dużego Formatu przeprowadził Włodzimierz Nowak. Sprawdźcie, co odpowiedziała!

Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka „Gazety Wyborczej”. Spod jej pióra wyszły słynne biografie: ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Jej książka 1945. Wojna i pokój otrzymała tytuł Książki Roku 2015 w plebiscycie lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu, była też nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Dziewiątego maja ukaże się jej najnowsza książka – Komeda. Osobiste życie jazzuBy poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, którego kołysankę z „Dziecka Rosemary” nucił cały świat, Magdalena Grzebałkowska odwiedza między innymi państwa skandynawskie, Rosję i Stany Zjednoczone. Dociera do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawia jego wersję wydarzeń. Odkrywa osobiste życie polskiego jazzu – Komedy i środowiska, w którym się obracał: od barwnego życia Piwnicy pod Baranami i narodzin warszawskiego Jazz Jamboree aż po Los Angeles tuż po lecie miłości. Poznaje historie ludzi, którzy dla muzyki porzucali pracę, dzieci, dostatnie życie. To portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności.

O najnowszej książce w Studiu Dużego Formatu z autorką rozmawiał Włodzimierz Nowak:

 

Z zaproponowanych przez Was pytań wybraliśmy trzy, które zostaną nagrodzone kompletami książek – „Beksińscy. portret podwójny", „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego” i „Komeda. Osobiste życie jazzu” – przekazanymi przed Wydawnictwo Znak. Wysyłka nastąpi po premierze najnowszej książki.

Nagrody za najciekawsze pytania otrzymują: Gajuszjakulu oraz Olena. W wywiadzie zostało wykorzystane pytanie Gajusza o to, jak blisko i jak daleko trzeba być od bohatera książki biograficznej.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
16-04-2018 13:04
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 704
Olena
17-04-2018 10:13
Genialny wywiad!
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Royal. Zamek z alabastru

Pytanie które sobie zadaje najczęściej gdy znowu czytam tą książkę - Który z nich jest księciem? Myślę,że Royal jest cudowna dlatego polecam ją przec...

zgłoś błąd zgłoś błąd