mikro_czytelnia

Profil użytkownika: mikro_czytelnia

Ząbki Mężczyzna
Status Czytelnik
Aktywność 34 minuty temu
508
Przeczytanych
książek
826
Książek
w biblioteczce
387
Opinii
11 194
Polubień
opinii
Ząbki Mężczyzna
Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem. - Jonathan Carroll, Kraina Chichów

Opinie


Na półkach:

„Uczeń Jedi: Świątynia w niewoli” to kolejna fascynująca część przygód Mistrza Qui-Gon Jinna i jego młodego padawana, Obi-Wana Kenobiego. Ta książka, będąca kontynuacją „Uczeń Jedi: Niepewna ścieżka”, przenosi czytelników na Coruscant, do serca galaktyki, gdzie nasi bohaterowie muszą stawić czoła nowym wyzwaniom i niebezpieczeństwom.
Po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniej części, Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi wracają do Świątyni Jedi na Coruscant. Sytuacja jest napięta: po serii kradzieży w świątyni dochodzi do zamachu na życie Mistrza Yody. Ta próba zamachu tylko pogłębia chaos i strach wśród mieszkańców świątyni. Nasi bohaterowie muszą nie tylko chronić jej bywalców, ale także odkryć, kto stoi za tymi zuchwałymi atakami. Obi-Wan Kenobi, po wcześniejszych wydarzeniach, pragnie odzyskać zaufanie swojego mistrza. Staje przed wieloma moralnymi dylematami, które będą go kształtować jako przyszłego rycerza Jedi. Jego wewnętrzne zmagania z lojalnością, odpowiedzialnością i własnymi słabościami nadają tej książce głębię i emocjonalne napięcie. W tej części serii pojawia się tajemniczy przeciwnik, który włada ciemną stroną mocy. Jego działania i motywy pozostają niejasne, co dodaje historii elementu tajemnicy i suspense'u. Qui-Gon i Obi-Wan muszą nie tylko zmierzyć się z fizycznym zagrożeniem, ale także z psychologicznymi i duchowymi wyzwaniami, jakie niesie ze sobą konfrontacja z ciemną stroną mocy.
„Uczeń Jedi: Świątynia w niewoli” porusza wiele ważnych tematów, takich jak zaufanie, lojalność, odpowiedzialność i moralność. Książka jest skierowana głównie do młodszych odbiorców, jednak jej uniwersalne tematy i dynamiczna fabuła sprawiają, że może być również atrakcyjna dla starszych fanów Star Wars.
„Uczeń Jedi: Świątynia w niewoli” to dobra kontynuacja serii, która dostarcza zarówno emocjonujących przygód, jak i głębokich refleksji na temat lojalności i moralności. Polecam tę książkę wszystkim fanom Star Wars, młodszym i starszym, którzy pragną zanurzyć się w świat Jedi i śledzić dalsze losy Qui-Gona i Obi-Wana.

„Uczeń Jedi: Świątynia w niewoli” to kolejna fascynująca część przygód Mistrza Qui-Gon Jinna i jego młodego padawana, Obi-Wana Kenobiego. Ta książka, będąca kontynuacją „Uczeń Jedi: Niepewna ścieżka”, przenosi czytelników na Coruscant, do serca galaktyki, gdzie nasi bohaterowie muszą stawić czoła nowym wyzwaniom i niebezpieczeństwom.
Po dramatycznych wydarzeniach z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

„Zmierzch gigantów” to krótka, lecz fascynująca książeczka, która szczegółowo przedstawia dramatyczne losy dwóch legendarnych pancerników: niemieckiego „Tirpitz” i japońskiego „Yamato”. Autor z ogromną precyzją i dbałością o detale opisuje kulisy operacji wojskowych, które doprowadziły do ich zatopienia, dostarczając czytelnikowi cennych informacji i wnikliwego spojrzenia na te historyczne wydarzenia. W pierwszej części książki, autor skupia się na niemieckim pancerniku „Tirpitz”. Przedstawia kulisy ataku przeprowadzonego przez brytyjskich marynarzy przy użyciu miniaturowych okrętów podwodnych. Ta operacja, pełna ryzyka i niepewności, pokazuje odwagę i determinację brytyjskich sił zbrojnych. Opis ataku jest szczegółowy, a użycie bomb głębinowych do zatopienia „Tirpitz” nadaje opowieści dramatyzmu i napięcia. Druga część książki skupia się na japońskim pancerniku „Yamato” i operacji „Różowy smok”. Ta misja miała na celu przełamanie amerykańskiej blokady morskiej podczas ataku na Okinawę. Autor opisuje, jak „Yamato” wraz z towarzyszącymi jednostkami podjęły tę samobójczą misję, świadome, że prawdopodobnie nie dopłyną do celu. Opis godzinnej walki z amerykańskimi samolotami, która zakończyła się zatopieniem „Yamato”, jest szczegółowy i emocjonujący. Autor zwraca uwagę na heroizm i desperację japońskiej załogi, ukazując dramatyzm i tragizm tej akcji.
„Zmierzch gigantów” to nie tylko relacja z dwóch znaczących operacji wojskowych, ale także refleksja nad końcem ery wielkich pancerników. Autor skłania czytelnika do zastanowienia się nad zmianami w strategii wojskowej i technologii, które nastąpiły w czasie II wojny światowej. Użycie miniaturowych okrętów podwodnych i lotnictwa do zatopienia tych potężnych jednostek morskich podkreśla zmieniający się charakter wojny na morzu. „Zmierzch gigantów” to książka skierowana przede wszystkim do osób zainteresowanych historią wojskowości, szczególnie II wojną światową i marynarką wojenną.
„Zmierzch gigantów” to interesująca książka, która dostarcza wglądu w dramatyczne losy dwóch z najbardziej znanych pancerników w historii. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, książka ta pozostawia trwałe wrażenie i jest godna polecenia wszystkim miłośnikom historii wojskowości.

„Zmierzch gigantów” to krótka, lecz fascynująca książeczka, która szczegółowo przedstawia dramatyczne losy dwóch legendarnych pancerników: niemieckiego „Tirpitz” i japońskiego „Yamato”. Autor z ogromną precyzją i dbałością o detale opisuje kulisy operacji wojskowych, które doprowadziły do ich zatopienia, dostarczając czytelnikowi cennych informacji i wnikliwego spojrzenia...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Okładka książki Neuroshima: Suplement Marcin Baryłka, Marcin Blacha, Jerzy Cichocki, Paweł Dembowski, Michał Oracz, Piotr Smolański, Ignacy Trzewiczek
Ocena 7,4
Neuroshima: Su... Marcin Baryłka, Mar...

Na półkach:

„Neuroshima: Suplement” to jeden z pierwszych dodatków do popularnego polskiego systemu RPG osadzonego w postapokaliptycznym świecie. Dedykowany do pierwszej wersji Neuroshimy, ten dodatek mierzy się z wyzwaniem dostarczenia wartościowego materiału w kontekście pojawienia się wersji poprawionej 1.5. Choć wiele elementów może wydawać się przestarzałych, dodatek ten oferuje interesujące treści na 108 stronach podzielonych na kilka kluczowych rozdziałów.
Pierwszy rozdział koncentruje się na wspomnieniach autorów dotyczących tworzenia Neuroshimy. Jest to fascynujące spojrzenie za kulisy, które pozwala czytelnikom zrozumieć proces tworzenia systemu RPG od podstaw. Opowieści te są nie tylko inspirujące, ale także edukacyjne, oferując unikalny wgląd w wyzwania i triumfy związane z tworzeniem tak rozbudowanego świata.
Kolejna część, zatytułowana „Neuroshima Nurgliycha”, składa się z trzech obszernych artykułów oraz gotowej przygody „Zdrajcy”. Ta sekcja wyróżnia się swoim krytycznym spojrzeniem na system, co może być odświeżające dla doświadczonych graczy i mistrzów gry. Przygoda „Zdrajcy” dostarcza konkretnego materiału do sesji, choć jej wartość może być oceniana różnie w zależności od stylu prowadzenia gry przez MG.
Trzeci rozdział przedstawia bogatą listę filmów, które inspirowały twórców Neuroshimy lub mogą służyć jako źródło pomysłów na kolejne przygody. Jest to niezwykle cenne narzędzie dla mistrzów gry, poszukujących nowych scenariuszy i atmosferycznych detali do swoich kampanii. Filmy takie jak „Mad Max” czy „Blade Runner” mogą dodać głębi i autentyczności postapokaliptycznym sesjom.
Ostatnia część dodatku skierowana jest głównie do mistrzów gry. Zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ), rozszerzony cennik oraz kilka gotowych postaci niezależnych (NPC). Te materiały są praktyczne i mogą znacząco ułatwić prowadzenie gry, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Neuroshimą.
Ocena „Neuroshima: Suplement” nie jest jednoznaczna. Z jednej strony, jest to gratka dla zagorzałych fanów Neuroshimy, oferująca wgląd w kulisy powstawania systemu oraz dodatkowe materiały, które mogą wzbogacić każdą sesję. Z drugiej strony, jego bezpośrednia użyteczność w kontekście wersji 1.5 jest ograniczona. Dodatek nie dostarcza znacznych rozszerzeń pod kątem nowych przygód czy lokalizacji, co może być rozczarowujące dla niektórych graczy.
„Neuroshima: Suplement” to ciekawa pozycja, która ma swoje miejsce w kolekcji każdego fana postapokaliptycznego świata Neuroshimy. Choć nie wszystkie jego elementy są w pełni użyteczne w kontekście nowszych wersji systemu, dodatek ten oferuje wartościowe materiały dla mistrzów gry i miłośników RPG. Polecam go przede wszystkim tym, którzy pragną głębiej zanurzyć się w proces tworzenia gier RPG oraz poszukują inspiracji do swoich sesji.

„Neuroshima: Suplement” to jeden z pierwszych dodatków do popularnego polskiego systemu RPG osadzonego w postapokaliptycznym świecie. Dedykowany do pierwszej wersji Neuroshimy, ten dodatek mierzy się z wyzwaniem dostarczenia wartościowego materiału w kontekście pojawienia się wersji poprawionej 1.5. Choć wiele elementów może wydawać się przestarzałych, dodatek ten oferuje...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika mikro_czytelnia

z ostatnich 3 m-cy
mikro_czytelnia
2024-06-18 06:42:41
2024-06-18 06:42:41
mikro_czytelnia
2024-06-18 00:46:13
mikro_czytelnia i KamilaB są teraz znajomymi
2024-06-18 00:46:13
mikro_czytelnia i KamilaB są teraz znajomymi
mikro_czytelnia
2024-06-17 14:48:55
mikro_czytelnia i deskath są teraz znajomymi
2024-06-17 14:48:55
mikro_czytelnia i deskath są teraz znajomymi
mikro_czytelnia
2024-06-17 11:29:05
mikro_czytelnia i Dotka są teraz znajomymi
2024-06-17 11:29:05
mikro_czytelnia i Dotka są teraz znajomymi
mikro_czytelnia
2024-06-17 10:51:20
mikro_czytelnia i Ewa są teraz znajomymi
2024-06-17 10:51:20
mikro_czytelnia i Ewa są teraz znajomymi
mikro_czytelnia
2024-06-17 10:42:15
2024-06-17 10:42:15
Fjaka. Sezon na Chorwację Aleksandra Wojtaszek
Seria: Sulina
Średnia ocena:
7.2 / 10
368 ocen
mikro_czytelnia
2024-06-17 09:24:23
2024-06-17 09:24:23
Australia. Ścieżkami snu Anna Korzeniowska
Średnia ocena:
7.2 / 10
9 ocen
mikro_czytelnia
2024-06-17 09:20:59
2024-06-17 09:20:59
Uczeń Jedi: Dzień rozpoznania Jude Watson
Średnia ocena:
5.8 / 10
20 ocen
mikro_czytelnia
2024-06-17 09:19:55
mikro_czytelnia ocenił książkę Uczeń Jedi: Świątynia w niewoli na
5 / 10
i dodał opinię:
2024-06-17 09:19:55
mikro_czytelnia ocenił książkę Uczeń Jedi: Świątynia w niewoli na
5 / 10
i dodał opinię:

„Uczeń Jedi: Świątynia w niewoli” to kolejna fascynująca część przygód Mistrza Qui-Gon Jinna i jego młodego padawana, Obi-Wana Kenobiego. Ta książka, będąca kontynuacją „Uczeń Jedi: Niepewna ścieżka”, przenosi czytelników na Coruscant, do serca galaktyki, gdzie nasi bohaterowie muszą stawi...

Rozwiń Rozwiń
Uczeń Jedi: Świątynia w niewoli Jude Watson
Średnia ocena:
6.1 / 10
71 ocen

ulubieni autorzy [5]

Stefan Grabiński
Ocena książek:
6,7 / 10
105 książek
4 cykle
Pisze książki z:
193 fanów
H.P. Lovecraft
Ocena książek:
7,2 / 10
134 książki
11 cykli
Pisze książki z:
1771 fanów
Michał Zawodnik
Ocena książek:
8,1 / 10
2 książki
1 cykl
Pisze książki z:
3 fanów

Ulubione

Dan Abnett Tylko śmierć Zobacz więcej
Guy Haley Crusaders of Dorn Zobacz więcej
Guy Haley Crusaders of Dorn Zobacz więcej
Jeff Grubb Krucjata Liberty'ego Zobacz więcej
E. Raj Uczeń nekromanty: Opowiadania Zobacz więcej
Jonathan Carroll Kraina Chichów Zobacz więcej
Marcin Estkowski Ekstrakty Zobacz więcej
George Orwell Folwark zwierzęcy Zobacz więcej

Dodane przez użytkownika

Guy Haley Crusaders of Dorn Zobacz więcej
Guy Haley Crusaders of Dorn Zobacz więcej
Jeff Grubb Krucjata Liberty'ego Zobacz więcej
E. Raj Uczeń nekromanty: Opowiadania Zobacz więcej
George Orwell Folwark zwierzęcy Zobacz więcej
Marcin Estkowski Ekstrakty Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
508
książek
Średnio w roku
przeczytane
19
książek
Opinie były
pomocne
11 194
razy
W sumie
wystawione
508
ocen ze średnią 6,2

Spędzone
na czytaniu
2 578
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
16
minut
W sumie
dodane
6
cytatów
W sumie
dodane
2
książek [+ Dodaj]