Szwendarri 1: Niezwykłe spotkanie

Okładka książki Szwendarri 1: Niezwykłe spotkanie Patrycja Południkiewicz-Kędzior
Okładka książki Szwendarri 1: Niezwykłe spotkanie
Patrycja Południkiewicz-Kędzior Wydawnictwo: Labreto Cykl: Szwendarri (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Szwendarri (tom 1)
Labreto
2024-06-18
2024-06-18
przygoda książka dla dzieci rodzina

Mówicie jakoś wyjątkowo na swój samochód?
Mnie to jakoś nigdy do głowy nie przyszło ale ten o którym będzie mowa w tym poście to absolutnie bezkonkurencyjny towarzysz podróży o blyskotliwym imieniu Szwendari.

Skusiłabym się na taki ale tylko zastępczy 😅 Maja opowie Wam dlaczego, bo to że trzeba być dla niego miłym żeby w ogóle odpalił to jeszcze nic. Na drugie powinien mieć samowolka. Ja miłośniczka kryminałów z calym przekonaniem polecam Wam a właściwie Waszym dzieciom tą jedyną w swoim rodzaju bajkę. Przekaz jaki trafi do Waszych dzieci to m. in. - nie wszystko co nowe jest najlepsze, radość z każdej sytuacji, cierpliwość, odwaga i szacunek.

Nikogo nie będę oszukiwać u mnie bajki znajdziecie tylko od @labreto. Są wyjątkowe, bajeranckie i błyskltlowe.
Zazdroszczę dzieciom i rodzicom w szczególności, mają teraz pod pewnymi względami ułatwione zadanie mówienia o uczuciach. Bajki na które w ostatnim czasie trafiałam właśnie dzięki wydawnictwu niosą ze sobą bardzo głębokie przekazy. Jestem pod wrażeniem na jak wiele sposobów mogą przedstawiać emocje.

Szwenadri podzielone jest na 5 odcinków po pół godzinki. Serio fantasycznie spędziłam ten czas. Audiobook podobnie jak w POPR-ańcach wykonany jest na najwyższym poziomie.

Mówicie jakoś wyjątkowo na swój samochód?

Dzisiaj przychodzimy do was z książeczką dla dzieci, w właściwie z synchrobookiem od Wydawnictwa Labreto oraz od Patrycji Południkiewicz - Kędzior o dosyć oryginalnej nazwie "Szwendarri".
"Tamtego lipcowego przedpołudnia okazało się, że spotkałam swoją bratnią duszę. Był nią
samochód wujka Wilhelma. Warkot silnika przy odpalaniu, fantazyjne postukiwanie przy przyspieszaniu i wszechobecne klekotanie przy
najmniejszym ruchu brzmiały dla mnie jak najpiękniejsza melodia. Szybko się zorientowałam, że Szwendarri nie jest zwykłym autem. Miał w sobie o wiele więcej niż lekko
przetarte skórzane fotele, sto czterdzieści koni mechanicznych i zwietrzałą choinkę zapachową, zawieszoną na lusterku. Okazało się, że miał w sobie charakter. Dokładnie taki jak ja: niezależny i nieokiełznany. I był niezwykle uparty! Rzadko jeździł tam, dokąd chciałam. Zawsze miał na nas lepszy pomysł."
Maja ma sześć lat i oczekuje przyjścia na świat swojego braciszka Olka. Jej mama postanawia pewnego dnia pomalować ściany. Dlatego dziewczynka i jej tata ruszają po farby do sklepu. Niestety psuje im się samochód i dostają w zamian starego gruchota. Jak się okazuje samochód nosi nazwę Szwendarri, ponieważ jeździ tam gdzie chce, szwenda się.

Kochani, jaka ta pozycja jest cudowna i zabawna. My jako już dorosłe czytelniczki po prostu ubawiłyśmy się po całości. Czytajcie ją swoim dzieciom, sami ją czytajcie, jeżeli lubicie takie książeczki, warto.
Opowieść ta to historia dla dzieci, które uwielbiają podróżować, które uwielbiają zaskakujące niespodzianki, które uwielbiają marzyć ! Jest to niezwykła przygoda, która pobudzi dziecięcą wyobraźnię. Tu dzieje się tak wiele.Razem ze Szwenderrim poznajemy wiele interesujących miejsc, on zawsze ma pomysł na spędzenie ciekawie dnia i robi to na własny przedziwny sposób.
Przy tej opowieści się uśmiechałyśmy, zarówno z fabuły, jak i z żartów, które autorka wplotła w historię, tworząc dzieło, które aż chce się czytać bądź słuchać.
Język również był prosty i bardzo przystępny, w szczególności dla młodszych czytelników. A niektóre teksty głównej małej bohaterki po prostu sprawiały,że na naszych twarzach gościł banan na ustach. Szczególnie, gdy Maja nie rozumiała określeń, bądź powiedzonek dorosłych. Było to bardzo zabawne.
Sądzimy,że spędzicie razem ze swoimi pociechami kilka dobrych chwil podczas czytania tej książeczki. Chociaż jak dla nas była troszeczkę przykrótka i poprosimy o więcej !
Postacie w książce sprawiały,że na każdym kroku na naszej buźce pojawiał się uśmiech. Były przyjazne, miłe i wręcz do polubienia.
Znalazłyśmy sposób na, to,żeby wasze dziecko się nie nudziło podczas tych upalnych dni ! Poszwędajcie się z Mają i całą jej rodzinką oraz oczywiście z żółtym charakterystycznym autkiem.

Audiobooki ostatnio rozgościły się u nas na stałe. Czasami nieważne jaka tematyka, ważne, żeby ktoś gadał, a jeszcze lepiej, czytał!

Dzięki audiobookom poznaliśmy Szwendarri - markę numer jeden wśród bajek dla dzieci. Choć skojarzenia były różne, m.in. słynna postać z Transformersów w wersji lite, czyli żółty chevrolet Camaro jako Bumblebee, koniec końców doszliśmy do innych wniosków.
Choć lubimy podróże samochodem, to naszym osobistym Szwendarii jest motocykl, który tak samo jak bohater bajek dla dzieci czasami sam wybiera drogi naszej podróży 🏍

Ale słuchajcie. Szwendarri to nie tylko super auto. To wspaniały towarzysz podróży, który dodatkowo scala rodzinę małej Mai. Jakby komuś było mało, jest aż 5 opowieści o Szwendarri i Majce, które od jutra (18 czerwca) są dostępne na Legimi.

Same historie są o tyle różne, że nie sposób nudzić się przy wymysłach Szwendarri. Nigdy nie spodziewałam się, gdzie tym razem opony poniosą samochód i jego pasażerów. To wspaniałe historie dla małych, jak i dużych wielbicieli czterech kółek. Historie są krótkie, więc nie ma co się zastawiać, bo w tym czasie można przeczytać, bądź przesłuchać, chociaż jedną z książek Patrycji Południkiewicz-Kędzior.

Niedawno był dzień dziecka, a ja kilkanaście dni później poczułam się jakbym wróciła do lat beztroskiego dzieciństwa. To wszystko za sprawą audiobooka od Legimi i Wydawnictwa Labreto autorstwa Patrycji Południkiewicz-Kędzior. Zaufajcie mi... nawet stara baba moze się świetnie bawić i śmiać niemalże do łez słuchając opowieści przeznaczonej dla milusińskich.

Kim jest Szwendarri? To dość specyficzny żółty (aż bije po oczach 😉) samochód, który pewnego dnia trafia do rodziny Majki, rezolutnej sześciolatki.
Dlaczego Szwendarri jest specyficzny? Ano dlatego, że ma dość silny charakterek i zazwyczaj nie jeździ tam, gdzie chcieliby jego właściciele, a tam, gdzie on sam sobie zapragnie. Ni mniej ni więcej - po prostu lubi się szendać. Co z tego wyniknie? Z pewnością wiele zabawnych perypetii, przygód, wycieczek. Ale pod jednym warunkiem... najpierw przywitajcie sie ze Szwendarri i bądźcie dla niego mili.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z twórczością autorki, ale pomysł na historię po prostu mnie zachwycił. No a do tego rewelacyjna realizacja audiobooka to prawdziwy majstersztyk. Idealnie dobrani lektorzy tworzą atmosferę nie zwykłego audiobooka, a świetnego słuchowiska.
Kreacja głównej bohaterki- nic dodać, nic ująć. Ciekawa świata, poznająca zawiłości powiedznek rodem ze świata dorosłych, odkrywająca świat i wiecznie ucieszona dziewczynka, która uwielbia swoją rodzinkę, a malutkiego, gaworzącego braciszka szczególnie.
Gdzie chcielibyście się dziś wybrać? Na ryby czy może jednak na grzyby?Nad morze czy w góry? Szwendarri chętnie Was tam zabierze, a przy okazji zagwarantuje mnóstwo atrakcji.
Cała seria o perypetiach Szwendarri świetnie sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu, jak również na wakacyjnych wyprawach. Idealna do odsłuchania podczas nudnej dla dzieciaków długiej podróży samochodem.
Na serię ''Szwendarri'' składa się 5 około półgodzinnych słuchowisk, więc pociechy nie będą marudzić i pytać: daleko jeszcze?
Synchrobook już od 18 czerwca będzie dostępny na @czytamzlegimi, więc nie zapomnijcie zabrać go na wakacje.

Kim jest...

Z kim najlepiej przeżywać szalone przygody? Oczywiście z przyjaciółmi oraz bliskimi. Czasem okazuje się, że kompan najfajniejszych zabaw jest dość nieoczekiwany, można by rzec wprost niesamowity. Wystarczy dać się ponieść fantazji i skorzystać z okazji.

Co zrobić, kiedy samochód ma całkiem inny pomysł na życie niż my i w najmniej oczekiwanym momencie zmienia nasze plany? Majka wraz z rodzicami właśnie stanęli przed takim dylematem. Auto i jakże wdzięcznym imieniu Szwendarri, od czasu do czasu, pokazuje im kierunek do nowej przygody, chociaż początkowo nie wygląda to aż tak interesująco. Jedynie najmłodsi członkowie rodziny zdają się nie przejmować takimi szczegółami jak nagła zmiana planów, improwizacja i zabawa na całego, gdy wszystko wskazywało, iż będzie całkowicie odwrotnie. Niekiedy zapominamy, że proste sprawy są źródłem przyjemnych momentów, jeśli tylko ktoś da się porwać przygodzie.

Kochająca się rodzinka i pewien niepokorny samochodzik. Co może wyniknąć z takiego połączenia? Seria przygód, które są nieoczekiwane, za każdym razem inne i przede wszystkim pokazują, że świat bywa niezwykły jeśli tylko uwierzymy w to. Z serią „Szwendarri” jest to jak najbardziej możliwe, gdyż bohaterów nie da się nie lubić. Z łatwością można sobie ich wyobrazić jako naszych przyjaciół. Patrycja Południkiewicz - Kędzior oddała w ręce małych czytelników oraz ich rodziców wspaniałą historię podzieloną na kilka części, dzięki temu łatwo jest poznawać kolejne perypetie sympatycznych postaci, tych dwunożnych oraz czterokołowego. Jeśli ktoś jest niecierpliwy oczywiście można od razu poznać całość, ale poznawanie w odcinkach również dostarcza emocji. Każda z części to nowa przygoda, która daje możliwość poznania jak radzi sobie mała bohaterka oraz jej dorośli odpowiednicy w sytuacjach niecodziennych. Edukacja „przemycona” jest między wierszami i z humorem. A tytułowy Szwendarri pokazuje, że warto niekiedy inaczej spojrzeć na to, co nas otacza i dostrzec to, czym zachwycają się młodsi, a starsi niedoceniają. Lektura tego cyklu jest wspaniałą okazją do porównywania doświadczeń małych odkrywców świata oraz zaznajamiania się z nowymi wydarzeniami, jakie przed nimi. „Szwendarri” to historie pisane z perspektywy dziecka, o jakiej starsi zbyt często zapominają.

• Literatura dziecięca
  • Dzieci