Zostań jednym z pierwszych recenzentów książki „Plecy, które chcę kopnąć“!

LubimyCzytać LubimyCzytać
08.04.2024

Zapraszamy do udziału w akcji recenzenckiej, dzięki której do waszych rąk może trafić książka „Plecy, które chcę kopnąć” Risy Watayi, czyli powieść najmłodszej laureatki najbardziej prestiżowego wyróżnienia literackiego w Japonii, Nagrody im. Akutagawy. Specjalnie dla użytkowników Lubimyczytać Wydawnictwo KIRIN przygotowało 20 egzemplarzy tego tytułu. Sprawdźcie, co trzeba zrobić, by otrzymać jeden z nich!

Zostań jednym z pierwszych recenzentów książki „Plecy, które chcę kopnąć“! Materiały Wydawnictwa KIRIN

[Opis: Wydawnictwo KIRIN] Osamotnienie ma różne oblicza. Nie każde wiąże się z fizyczną przemocą czy szykanami. Czasem po prostu przestajesz gdziekolwiek przynależeć, a twoje miejsce znajduje się poza grupą. To właśnie spotyka Hatsu – inteligentną i cyniczną licealistkę, która nie potrafi stłamsić swojego ego, by dopasować się do innych, a kąśliwością, maskującą jej zagubienie, tylko pogarsza swoją sytuację. W podobnej sytuacji jest Ninagawa – chłopak, który ma obsesję na punkcie modelki i idolki Orichan. Dawne spotkanie Hatsu z Orichan sprawia, że żyjący w swoim świecie Ninagawa po raz pierwszy zauważa koleżankę z klasy. Czy jednak wystarczy przebywać w czyimś towarzystwie, by przestać czuć się samotnym? Czy bycie skazanym wzajemnie na siebie wystarczy, by nawiązać więź

„Plecy, które chcę kopnąć” to powieść stworzona przez młodziutką japońską pisarkę, która oczarowuje stylem i przenikliwością. Oddziałująca na wszystkie zmysły, cierpka i niezwykle precyzyjna proza pozwala dogłębnie odczuć frustrację osób dotkniętych ostracyzmem społecznym bez uciekania się do nadmiernego dramatyzmu. Książka w języku polskim ukazuje się w tłumaczeniu Joanny Weldu.

„Plecy, które chcę kopnąć”: cytaty z powieści

Coś kłuło mnie w piersi. Dawno nie czułam takiego bólu. A więc dziewczyna, którą spotkałam w Muji, to bez wątpienia była Orichan. Dziecinna – ale w prawdziwie profesjonalny sposób. A przed nią ja, jak ufajdany bachor. Odłożyłam na sklepową półkę magazyn, od którego ciężaru aż trzęsły mi się ręce. Ninagawa zbierał tylko „informacje o Orichan przekazywane przez samą Orichan”. Dlatego nie znał tej prawdziwej, żywej Orichan.

Straciłam swoje miejsce. Od teraz nadciągną dni samotnych posiłków we własnej ławce. Po chwili zastanowienia stwierdziłam, że już niedługo zacznie się przerwa letnia, więc nie będę musiała przychodzić do szkoły, ale kiedy pomyślałam nad tym dłużej, uznałam, że po tej przerwie nadejdą te same dni, tylko w drugim semestrze. A może nawet będzie gorzej – w końcu zachowanie tamtego chłopaka przed chwilą przypominało podejście do kogoś stojącego niżej w hierarchii, a nie do osoby z tej samej klasy. Kogoś, kogo można łatwo przycisnąć, żeby wziął za nas dyżur sprzątania sali. Zauważyłam już, że ludzie z klasy traktują tak Ninagawę, ale żeby to przeniosło się także na mnie?

– To wcale nie tak! Może i nie rozmawiam z ludźmi z klasy, ale to nie dlatego, że jestem nieśmiała, tylko po prostu starannie dobieram sobie znajomych.
– Aha, kumam.
– W dodatku mam swoje preferencje wobec rozmówców, więc trudno mi gadać z dziecinnymi ludźmi.
– Preferencje wobec rozmówców? A to przypadkiem nie oznacza, że rzadko kto preferuje ciebie? – Ninagawa powiedział to nosowo, bez specjalnego zainteresowania, ale mnie to ubodło. – Znaczy, mimo wszystko rozumiem. A raczej… rozumiem, dlaczego mówisz coś takiego. Chyba.

O autorce

Risa Wataya (ur. 1984) zadebiutowała w 2001 roku jako zaledwie 17-latka powieścią „Install”, za którą otrzymała Nagrodę Bungei. Jej druga powieść, „Plecy, które chcę kopnąć”, która rozeszła się w przeszło milionie egzemplarzy, zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę literacką w Japonii – Nagrodę im. Akutagawy. 19-letnia wówczas Risa Wataya stała się najmłodszą pisarką odznaczoną tym wyróżnieniem.

Jak zostać recenzentem książki?

Dla użytkowników serwisu Lubimyczytać mamy do rozdania 20 egzemplarzy powieści „Plecy, które chcę kopnąć”.

Wystarczy przesłać link do dowolnej recenzji, którą umieściliście w serwisie Lubimyczytać, na adres: recenzje@kirin.pl (w tytule maila wpisując: Akcja recenzencka „Plecy, które chcę kopnąć”).

Zgłoszenia są zbierane do 21 kwietnia 2024 roku.

Z nadesłanych zgłoszeń wydawnictwo wybierze dwadzieścia osób, z którymi się skontaktuje zwrotnie do 25 kwietnia 2024 roku. Książki zostaną wysłane po przesłaniu danych adresowych przez laureatów. Pamiętajcie o zamieszczeniu swoich wrażeń z lektury w serwisie!

Przeczytaj fragment powieści „Plecy, które chcę kopnąć”:

Życzymy powodzenia!

Chcesz kupić tę książkę w cenie, którą sam/-a wybierzesz? Ustaw alert LC dla tej książki!

Książka jest już dostępna w sprzedaży online.

Artykuł sponsorowany, który powstał przy współpracy z wydawnictwem


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Paulina 09.04.2024 09:33
Czytelniczka

Chętnie wyślę zgłoszenie, bardzo intrygujący tytuł. ;) Lubię czytać książki dla młodzieży, teraz czytam właśnie thriller YA
The Reunion

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 The Reunion
Czytelniczka

wysyłam moje zgłoszenie :) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 08.04.2024 11:00
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post