Russell Crowe w obsadzie filmu „Thor: Love and Thunder”

LubimyCzytać LubimyCzytać
30.03.2021

Znany z „Gladiatora”, „Pięknego umysłu” i filmu „American Gangster” pojawi się gościnnie w czwartej częsci widowiska „Thor”. U czyjego boku zagra? Piszemy także o prequelu serialu „Wiedźmin” i nowej adaptacji prozy Margaret Atwood. 

Russell Crowe w obsadzie filmu „Thor: Love and Thunder” Russell Crowe w filmie Gladiator, fot. mat. prasowe

The Mighty Thor„The Mighty Thor”, Jason Aaron, Russell Dauterman (wyd. Marvel Comics)

Kolejna hollywoodzka gwiazda dołącza do marvelowskiego uniwersum. Tym razem jest to Russell Crowe, który znalazł się w obsadzie filmu „Thor: Love and Thunder”. Znany z roli w „Gladiatorze” aktor zagra u boku Natalie Portman, Tessy Thompson, Christiana Bale'a i, przede wszystkim, Chrisa Hemswortha, który wciela się w rolę władającego młotem Thora.

Fabuła filmu nie została jeszcze oficjalnie ujawniona, ale możemy domniemywać, że głównym wątkiem będzie przemiana Jane Foster (w tej roli zdobywczyni Oscara za rolę w „Czarnym Łabędziu” Natalie Portman) w Potężną Thor. Reżyserem filmu, tak jak w przypadku widowiska „Thor: Ragnarok”, jest Taika Waititi. To również Waititi odpowiedzialny jest za scenariusz.

Premiera filmu planowana jest na 6 maja 2022 roku.

Russell Crowe w filmie Gladiator

Ostatnie życzenie Andrzej Sapkowski„Ostatnie życzenie”, Andrzej Sapkowski (wyd. SuperNOVA)

Coraz głośniej o prequelu serialu „Wiedźmin” – sześcioodcinkowej produkcji „The Witcher: Blood Origin”. Netflix ogłosił oficjalnie drugiego członka obsady. Do wcielającej się w postać elitarnej wojowniczki Éile brytyjskiej aktorki Jodie Turner-Smith dołączył Laurence O'Fuarain. Zagra on postać Fjalla.

Urodzony w klanie wojowników, którzy przysięgli chronić Króla, Fjall nosi w sobie zadrę. Stracił ukochaną osobę, która zginęła w walce, próbując go ocalić. To wydarzenie nie pozwala mu się zatrzymać ani pogodzić z samym sobą i otaczającym go światem. W swoim dążeniu do odkupienia, Fjall będzie walczył u boku najbardziej nieoczekiwanych sojuszników i wkroczy na drogę zemsty prowadzącą przez kontynent pogrążony w chaosie.

Laurence O'Fuarain ma na swoim koncie prace przy takich produkcjach jak „Wikingowie”, „Gra o tron” i „Kraina bezprawia”. Zagrał również główną rolę w filmie „Void”.

Serial „The Witcher: Blood Origin” przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do „Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów się połączyły. Producentami wykonawczymi serialu są Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z firmy Platige Films. Andrzej Sapkowski pełni przy serialu rolę konsultanta kreatywnego.

Laurence O'Fuarain

Oryks i Derkacz Margaret Atwood„Oryks i Derkacz”, Margaret Atwood (wyd. Prószyński i S-ka)

Po sukcesie „Opowieści podręcznej”, serialu na podstawie głośnej książki Margaret Atwood, stacja Hulu przymierza się do kolejnej ekranizacji prozy zdobywczyni Bookera. Tym razem będzie to dystopijna seria „Maddaddam”, zapoczątkowana przez powieść „Oryks i Derkacz”. Jej fabuła opowiada o czasie po śmiercionośnej pandemii.

„Oryks i Derkacz” to poruszająca historia miłosna i zarazem fascynująca wizja przyszłości. Yeti – przed wybuchem zarazy, która zgładziła ludzkość, znany jako Jimmy – usiłuje przetrwać w świecie, w którym być może jest ostatnim człowiekiem, nie mogąc uwierzyć w śmierć swojego najlepszego przyjaciela Derkacza i ukochanej ich obu, pięknej, nieuchwytnej Oryks. W poszukiwaniu odpowiedzi wyrusza w wędrówkę – z pomocą zielonookich Dzieci Derkacza – przez bujny gąszcz, który porasta tereny wielkiego miasta, opustoszałego w wyniku prowadzonych przez potężne korporacje niebezpiecznych, niekontrolowanych eksperymentów z inżynierią genetyczną.

Tokyo Ghost komiks„Tokyo Ghost Deluxe Edition ”, Sean Murphy, Rick Remender, Matt Hollingsworth (wyd. Sonia Draga)

Reżyser Cary Fukunaga, znany z filmów „Beasts of No Nation”, „Jane Eyre”, serialu „Detektyw”, ale przede wszystkim z wyczekującej swojej premiery najnowszej części przygód Jamesa Bonda („Nie czas umierać), przygotowuje nowy projekt. Będzie to adaptacja filmowa cyberpunkowego komiksu „Tokyo Ghost”, który w Polsce ukazał się w listopadzie 2020 roku nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Jego akcja rozgrywa się w 2089 roku, w którym ludzkość jest całkowicie uzależniona od technologii, gdyż to właśnie w niej upatruje ucieczki przed rzeczywistością. Ostatnim wolnym od technologii miejscem na ziemi jest tokijski kraj-ogród. Bohaterami komiksu jest dwójka stróżów prawa pracujących w siłach pokojowych – Debbie Decay i Led Dent.

Suicide Squad komiks„Suicide Squad”, Alles Kot, Matt Kindt, Patrick Zircher (wyd. Egmont Polska)

Pojawił się długo wyczekiwany zwiastun kolejnego „Legionu Samobójców”. W obsadzie widowiska, w którym grupa złoczyńców w samobójczej akcji po raz kolejny spróbuje uratować świat, znaleźli się m.in. Margot Robbie (w roli Harley Quinn), Jai Courtney (Kapitan Boomerang), Idris Elba (jako Bloodsport), John Cena (Peace-Maker), Joel Kinnaman (Rick Flag), Michael Rooker (Savant) i Daniela Melchior (Szczurołapka). Za kamerą, tak jak w przypadku filmu z 2016 roku, stanął James Gunn. Premiera widowiska „Legion samobójców: The Suicide Squad” zaplanowana została na 6 sierpnia tego roku.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

[aj]


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Patusza 03.04.2021 04:58
Czytelniczka

Elo, link na stronie głównej jest zły: https://lubimyczytac.pl/russell-crowe-w-obsadzie-filmu-thor

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
SOO 30.03.2021 13:53
Czytelniczka

Ależ bym poszła do kina 😭

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 30.03.2021 08:27
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post