Obca

Diana Gabaldon Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Obca (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Outlander
literatura obyczajowa, romans
2015-03-18
Maciejka Mazan
literatura historyczna

To moje drugie podejście do tej książki, ponieważ kilka lat temu poddałam się po 1/3. I już wiem dlaczego. Historia w zasadzie jest bardzo ciekawa. sam pomysł. Niestety książka jest mocno momentami przegadana, nuży, albo ma się wrażenie, że czyta się po raz dziesiąty o tym samym. I to chyba najpoważniejszy zarzut co do tej książki, bo sama historia jest dość ciekawa.

Książka bardzo ciekawa zwłaszcza dla osób lubiących historie miłosne, jednak nie w ujęciu współczesnym lecz historycznym. Świetnie ujęty klimat Szkocji, zimnej i brutalnej, jak świat bohaterów. Bardzo dużo opisów wiec nie polecam czytelnikom lubiącym szybki rozwój akcji. Książka bardziej gra na emocjach, pozwala dogłębnie poznać bohatera i prawie myśleć tak jak on.

Nie czytam tego typu książek. Zwykle są to poradniki, biografie, albumy. Zajrzałam jednak do niej bo urzekł mnie film. Do książki zajrzałam dopiero później i ... również się zakochałam. Cudowna. Piękne opisy. Piękna historia.

Historia bardzo ciekawa. Jest genealogia, jest podróż w czasie. Trochę miałam wrażenie jakby pisały ją dwie osoby. Części rozwleczone niewiele wnoszące do fabuły i części, w których działo się tyle, że nie można było przerwać czytania.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony nie mogłam się doczekać aż ją przeczytam i styl pisania bardzo mi odpowiadał, z drugiej - zakończenie mną wstrząsnęło, nie byłam gotowa na coś takiego.

Książka świetna, wciągająca i pełna akcji. Autorka ma niesamowitą wyobraźnię, którą wspaniale przelewa na papier. Można poczuć wspaniały klimat przepięknej Szkocji i przenieść się w czasie wraz z główną bohaterką. Prawdą jest, że niektóre opisy są zbyt długie, ale niektórzy lubią widzieć oczami wyobraźni każdy szczegół, kolor czy nawet zapach.
Ja nastawiłam się na tę serię...

Jestem w trakcie czytania pierwszego tomiszcza. O ile na początku czytało się nawet przyjemnie, o tyle po ślubie Claire z Jamiem mam coraz bardziej mieszane uczucia i mniej chętnie wracam do książki.
Można by pomyśleć, że osoba, która widziała II Wojnę Światową i brała w niej nawet czynny udział jako pielęgniarka polowa, powinna mieć więcej oleju w głowie i instynktu...

Do książki podchodziłam kilka razy. Jakoś trudno mi było przeczytać więcej niż 50 stron. Kiedy już się udało, wpadłam w inną czasoprzestrzeń. I choć czasem było nudnawo, choć nie zawsze panowałam nad zawiłymi relacjami bohaterów, choć niektóre opisy małżeńskich igraszek po prostu mnie nużyły, to całość ma dla mnie pozytywny obraz. Czy sięgnę po kolejne części? Nie wiem. Na...

Historia kobiety, która po dotknięciu magicznych głazów przenosi się w czasie do XVIII wieku. Tam poznaje Szkotów, zwłaszcza jednego Szkota, którego musi poślubić (choć ma męża w swoich czasach) i oczywiście się w nim zakochuje (w końcu to romans). Do zapoznania się z książką skusił mnie serial, który wg mnie jest ciekawszy. No własnie książka się dłuży, akcja się rwie,...

Sama historia jaką niesie za sobą "Obca" jest świetna, ale niestety to jak napisana jest ta ksiażka niesie za sobą dużo do życzenia. Z pewnością dokończyłabym tę ksiązkę gdyby nie sposób jej napisania, niestety. Na chwilę obecną wolę dokończyć tę opowieść w postaci serialu, a nie książki. 7 gwiazdek tylko i wyłącznie za same losy bohaterów.

Dyskusje

4 093