W sidłach fanatyka. Nowy domestic thriller Alicji Sinickiej

LubimyCzytać
15.10.2020

„Dałabym wiele, żeby móc cofnąć czas do dnia, w którym pierwszy raz przestąpiłam próg tego pięknego domu. To właśnie wtedy wznieciłam falę zmian w swoim życiu, która przywiodła mnie do tego cuchnącego śmiercią ogrodu”. Wielkie pragnienia, duszny klimat i tajemnicza zbrodnia – Alicja Sinicka po świetnie przyjętych „Stażystce” i „Obserwatorce” zamyka cykl kobiecych dreszczowców osadzonych w Oławie thrillerem „Służąca”. Najlepszym z dotychczasowych, jak twierdzą pierwsi recenzenci.

W sidłach fanatyka. Nowy domestic thriller Alicji Sinickiej

„Pewnie myśli, że zdobyła posadę marzeń. A ja myślę, że w dzisiejszych czasach trzeba bardzo uważać na to, o czym się marzy”.

Służąca Alicja SinickaTaką refleksją dzieli się jeden z bohaterów już na początku książki. Trzeba uważać na to, o czym się marzy – to idealnie pasuje do Julii, która rozpoczyna pracę u państwa Borewskich. Młoda dziewczyna od dziecka lubi dbać o porządek i postanawia przekłuć to zainteresowanie w profesję. Zawodowo sprząta domy innych ludzi, a jej celem jest założenie własnej firmy. Potrzebuje pieniędzy, więc praca w domu znanego adwokata wydaje się idealnym krokiem na drodze do spełnienia marzeń. Rodzina od początku wydaje jej się dość specyficzna, tym bardziej, gdy pani domu proponuje, żeby Julia się do nich wprowadziła. Dziewczyna grzecznie odmawia, lecz posadę przyjmuje. Nawet nie podejrzewa, jak wysoką cenę zapłaci za podjęcie tej decyzji.

Reklama

„Mój świat nie jest już normalnym światem. Jakby skurczył się do rozmiarów posesji przy ulicy Rodzynkowej 5”.

Podczas sprzątania, przypadkiem trafia do pokoju, do którego miała zakaz wstępu. Odkrywa tam szafę pełną zakurzonych sukienek z białymi mankietami. Gdy Julia przychodzi do rezydencji po raz kolejny, traci przytomność. Kiedy otworzy oczy, nic już nie będzie takie samo. Nie potrafi zrozumieć, co się z nią działo przez ostatnie kilka godzin. Gdy po pracy wraca do domu, odkrywa, że coś jest nie tak, jak powinno… Jaką pułapkę zastawiła na nią rodzina Borewskich? 

„Powinnaś mieć się na baczności, bo wkrótce staniesz się zwierzyną łowną. Możesz zaznać cierpienia, o jakim nawet nie śniłaś. Jeśli myślałaś, że to, co cię spotkało, było piekłem, to nie znasz możliwości kryjących się w naszym ponurym świecie. Miej oczy szeroko otwarte, słuch wyczulony, ufaj tylko tym, którzy na to zasługują, i pamiętaj, że spokój, którym teraz się delektujesz, jest pozorny. Droga do wolności to wyboista ścieżka”.

W ramach promocji książki powstał filmowy zwiastun nowej powieści Sinickiej, który idealnie oddaje duszny i pomroczny klimat „Służącej”. Zobaczcie sami!

„Służąca” ma być ostatecznym dowodem na to, że Alicja Sinicka to niekwestionowana królowa polskich thrillerów domestic noir, która tytułu łatwo nie odda. Intrygująca, nieoczywista, niebanalna, mroczna. Książka jest już dostępna w księgarniach.

"Służąca", Alicja Sinicka

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
4040
3800
15.10.2020 22:33

Nie kupię,bo nie mam w planach.Ale jak będzie w bibliotece.To może.Wezme.


1640
341
15.10.2020 20:35

Ja w sumie czytałam "Oczy wilka" i mnie się podobało ale opinie są różne :P na pewno jeszcze sięgnę po książki tej pani :)


199
187
15.10.2020 20:18

Dziś do mnie przyszła :) Już nie mogę się doczekać :)


2783
4
15.10.2020 10:22

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd