Sherlock Holmes. Studium w szkarłacie

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Dragon Cykl: Sherlock Holmes (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
A Study in Scarlet
kryminał, sensacja, thriller
2019-01-01
Ewa Łozińska-Małkiewicz
kryminał klasyka

Początek przygód Holmesa i Watsona. Pierwsza opisana sprawa "Studium w Szkarłacie" dzieli się w sumie na dwie części w tym ta druga mająca miejsce tysiące km od Londynu i w trochę innym czasie, co z początku czytało się trochę dziwnie, ale z czasem łączyło się w całość. Powieść ciekawa, aczkolwiek czegoś jej brakowało. 6.5/10

Jest to moje pierwsze zetknięcie z twórczością sir Arthura Conan Doyle'a i na pewno będę śledzić dalsze poczynania Sherlocka Holmesa i doktora Watsona. Spodziewałam się trochę innej formy tej książki i trochę więcej Sherlocka, ale i tak jestem jak na razie dość pozytywnie zaskoczona.

Takie kryminaly to ja moge czytac! Wciagnelo mnie bardziej niz Agata Christie. Zaczelam Chmielarza i odlozylam po kilku stronach i tak przekonana, ze nie jestem stworzona do czytania opowiesci o detektywach, taka niespodzianka... Bawilam sie swietnie i mam nadzieje, ze gdyby ta opowiesc byla dluzsza tez bylabym zachwycona...

Cudowny klasyk literatury kryminalnej, z zagadką, której mój zmęczony nauką mózg nie mógł rozwiązać. Idealna książka na jesienny wieczór.

Jak na poczatek mojej przygody z Panem Sherlockiem" może być " chodź nie rzuciło mnie na łopatki. Mocne 6. I lecimy dalej.....Tom 2.

Po książkę sięgnęłam po obejrzeniu serialu z Benedictem. I nie zawiodłam się, jednak historia o mormonach na początku trochę mnie znużyła i cały czas zadawałam sobie pytanie gdzie jest Sherlock.

Bardzo podobał mi się opis poznania się Sherlocka i Watsona oraz ich pierwsza przygoda. Jednak fragmenty o mormonach mnie nie interesowały i czułam lekką nudę. Aczkolwiek uwielbiam tego słynnego detektywa!

Bardzo wpasowała się w mój gust. Spodobał mi się sposób w jaki Doyle opowiedział historie. Watson jako narrator, który nie może wyjść z podziwu obserwując geniusz Sherlocka. Sam główny bohater to tak barwna postać, że nie da się go nie podziwiać. Klasyk kryminału, który przeczytałem zdecydowanie za późno.

Arthur Conan Doyle - mistrz.

Dyskusje

8 766