Szczepan Twardoch zagra w „Królu“
Szczepan Twardoch w adaptacji własnej powieści wystąpi u boku Magdaleny Boczarskiej, Borysa Szyca i Kacpra Olszewskiego. O sprzedaży praw do ekranizacji swoich książek poinformował również Jakub Szamałek. Na podstawie jego trylogii „Ukryta sieć” mają powstać aż trzy filmy.
„Król”, Szczepan Twardoch (Wydawnictwo Literackie)
Poznaliśmy datę premiery „Króla”. Wyreżyserowany przez Jana P. Matuszyńskiego serial na motywach powieści nominowanej w 2016 roku w Plebiscycie Książka Roku lubimyczytać.pl zadebiutuje na ekranach już 6 listopada. W obsadzie zobaczymy plejadę polskich aktorów, na czele z Borysem Szycem, Magdaleną Boczarską, Arkadiuszem Jakubikiem, Michałem Żurawskim, Kacprem Olszewskim, Aleksandrą Pisułą oraz Bartłomiejem Topą. Produkująca „Króla” stacja Canal+ ujawniła w tym tygodniu, że w serialu, osadzonym w Warszawie lat 30. XX wieku, zagra także sam pisarz! Szczepan Twardoch wcieli się w rolę kierownika sali warszawskiej restauracji Simon i Stecki. Czekając na listopadową premierę, oprócz odświeżenia książki polecamy obejrzenie oficjalnego zwiastunu, a także jednego z wielu promocyjnych materiałów z planu, które Canal+ udostępnia na swoich kanałach w mediach społecznościowych.
Niespodzianka! 🔥 Szczepan Twardoch, autor "KRÓLA", zagrał w ekranizacji swojej powieści! 🔥 Tak wygląda w roli kierownika sali restauracji Simon i Stecki. Więcej zobaczycie już od 6⃣ listopada w CANAL+!
Opublikowany przez Król Poniedziałek, 5 października 2020
„Cokolwiek wybierzesz”, Jakub Szamałek (wyd. W.A.B.)
Pozostając wśród polskich powieściopisarzy, możemy ogłosić kolejną dobrą wiadomość. Jak podał w swoich mediach społecznościowych Jakub Szamałek, jego seria „Ukryta sieć” doczeka się ekranizacji! Historię dziennikarki Julii Wójcickiej, tropiącej zabójców warszawskiego aktora Ryszarda Buczka, zobaczymy na ekranie dzięki firmie Naima Film. Firma jest odpowiedzialna za produkcję takich filmów jak „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej. Jak zapowiadają Jerzy Kapuściński i Wojciech Kabarowski z Naima Film, na podstawie trylogii Szamałka mają powstac trzy filmy pod wspólnym tytułem: „Ukryta sieć”. Dystrybutorem będzie Monolith Films.
Myślałem, że pewnych słów nigdy nie napiszę. Na przykład: serdecznie pozdrawiam z Księżyca. Albo: dziękuję, ten Nobel z...
Opublikowany przez Jakub Szamałek Poniedziałek, 5 października 2020
„Brzydcy”, Scott Westerfeld (wyd. Egmont Polska)
Znana z „The Kissing Booth” (czyli ekranizacji książki Beth Reekles) aktorka Joey King będzie gwiazdą adaptacji filmowej powieści „Brzydcy”. Gwiazdą, a także producentką, wspólnie z reżyserem McG (m.in. „Opiekunki” i „Aniołki Charliego”). Za scenariusz „Brzydkich” odpowiedzialna będzie Krista Vernoff, w swojej filmografii mająca pracę przy „Chirurgach” i „Shameless – Niepokornych”.
Tally nie może się już doczekać swoich szesnastych urodzin. Tego dnia w jej świecie każdy przechodzi operację, która zmienia przeciętnych, brzydkich nastolatków w doskonałych ślicznych, żyjących w supernowoczesnym raju, gdzie jedynym zajęciem jest wieczna zabawa. Tymczasem Shay, nowa przyjaciółka Tally, nie podziela jej entuzjazmu i zamiast poddać się przemianie, woli zaryzykować ucieczkę z miasta.
Serial „Brzydcy”, tak jak „The Kissing Booth”, będzie można obejrzeć na platformie Netflix.
„Krew elfów”, Andrzej Sapkowski (wyd. superNOVA)
Zdjęcia do netflixowego „Wiedźmina” po lockdowanie spowodowanym pandemią koronawirusa zdołały już ruszyć. Wokół serialu nie ustają zawirowania w obsadzie: z powodu konfliktu terminów z udziału w produkcji musiał zrezygnować Thue Rasmussen i w roli wiedźmina Eskela zastąpił go szwajcarski aktor Basil Eidenbenz (znany z ról w „Faworycie” i „Wiktorii”). Niedawno do ekipy aktorskiej dołączyła również aktorka polskiego pochodzenia Ania Marson, choć na razie nie wiadomo, w którą postać się wcieli. Wiemy za to, że pełną parą pracują osoby odpowiedzialne za kostiumy. Świadczyć może o tym nowy post zamieszczony w mediach społecznościowych m.in. przez Henry'ego Cavilla. Serialowy Geralt prezentuje się na nim w nowej czarnej zbroi.
„Priest of Bones”, Peter McLean (wyd. Ace Books)
Bestsellerowy i nigdy dotychczas niewydany w Polsce cykl fantasy „War of the Rose Throne” doczeka się ekranizacji. Adaptacji powieściowej serii Petera McLeana podejmie się producent David Heyman, odpowiedzialny za sukcesy takich filmów jak „Pewnego razu... w Hollywood” Quentina Tarantino i „Historii małżeńskiej” Noaha Baumbacha. Wraz z Heymanem ekranizacją zajmować się będzie NBCUniversal International Studios. Bohaterem powieści McLeana jest weteran wojenny, kapelan Tomas Piety, który wraca w rodzinne strony, aby odbudować swoje przestępcze imperium. Aby to zrobić, musi wplątać się w polityczne intrygi.
Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!
Fotografia otwierająca: Canal+
[aj]
komentarze [6]
Czy tylko ja czytając książkę myślałem, że Szapiro to przystojniak przynajmniej na miarę Brada Pitta?:(
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spamJa wyobrażałem sobie Twardocha i myślę, że Twardoch też.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spamJa do końca nie pamiętam, ale raczej jak typowego "byczka" o aparycji boksera, tj. jak takiego Kliczkę o bardziej semickich rysach :)
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Dla mnie książka jest zawsze na pierwszym miejscu.
Czasem wręcz żałuję, że niektórych tworów nie da się tak po prostu "odzobaczyć" vide "Wiedźmin".
Ale jeśli w "Królu" ma wystąpić Mistrz Jakubik, biorę w ciemno.
Zapraszamy do dyskusji.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam