Ogień i krew. Część 1

Nominacja w plebiscycie 2018
George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Historia Targaryenów (tom 1.1) fantastyka, fantasy, science fiction
Fire & Blood
Data 1. wydania:
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
bunt literatura amerykańska miłość walka o władzę wojna
Fire & Blood
Historia Targaryenów (tom 1.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jakuszewski
bunt literatura amerykańska miłość walka o władzę wojna
Inne

Gdy nad Westeros latały smoki…

Trochę zwlekałam z sięgnięciem po „Ogień i krew”. Przede wszystkim obawiałam się kronikarskiej formy, o której dowiedziałam się z innych recenzji. Myślałam, że przez to narracja będzie nużąca i męcząca. Jednak nie taki Martin straszny jak go malują. Książka mnie pozytywnie zaskoczyła.

„Ogień i krew” opowiada o historii Westeros (ze...

Na półkach: , , , , ,

Pozycja chyba obowiązkowa dla hardcorowych fanów ASOIAF. Nie radziłabym czytania bez stycznością z książkami George'a R.R. Martina. Ja osobiście jestem wielką fanką Pieśni, więc moja opinia jest bardzo subiektywna.
Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego Danereys Targaryen ma prawa do Żelaznego Tronu - proszę bardzo.
Powieść jest interesująca, ale gdy czyta się ją jako książkę...

Książka napisana z niezłym rozmachem, kunsztem i wyobraźnią. Mamy królewską kronike, smoki, krwawe walki, intrygi, romanse... Czego tam nie ma 😁 Fani twórczości pana Martina na pewno się nie zawiodą.
Warto wspomnieć, że w książce znajdują się niesamowite ilustracje Douga Wheatleya, które

Jeśli ktoś lubi smoki i bajeczny klimat nie zawiedzie się. Lecz w połączeniu z kronikarskim rysem historii otrzyma prawdziwą dawkę esencji pisarskiej oraz świetnego pożeracza czasu:) Zdecydowanie polecam.

Dla kogoś chociaż trochę przyzwyczajonego do tego typu narracji książka nie będzie dużym problemem. Poza kilkoma fragmentami, gdzie autor zarzuca nas masą nic nieznaczących nazwisk, reszta jest sensownie rozplanowana i skupiając się na lekturze, ciężko się pogubić. Całość napisana jest w stylu Martina, łatwo wciąga nawet jeśli przez dłuższy czas nic się nie dzieje, do tego...

Nuuuuuuudna, czyta się jak podręcznik od historii :(

Nie jest może tak wciągająca jak Pieśń lodu i ognia, pisana bardziej jak kronika, jednak przyjemnie się czyta. Miło wrócić do Westeros, chociaż odjąłem jeden punkt za opieszałość autora, który chyba zapomniał, że ma coś do skończenia ;/

Polecam

Z uwagi na sposób w jaki została napisana trochę ciężko czytało m się tą pozycję, Forma kroniki nie bardzo mi odpowiada, Bardzo dużo postaci, podobnych imion. Chwilami trudno było się zorientować kto kim jest. Ale mimo wszystko książka bardzo ciekawa, warto było ją przeczytać.

Bardzo fajnie się czyta. Jednak co Martin to Martin. Aczkolwiek niech on kończy pieśń lodu i ognia a nie rozdrabnia na takie książeczki jeszcze.... ;D

Dyskusje

1 672