Mika

Profil użytkownika: Mika

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 1 rok temu
53
Przeczytanych
książek
65
Książek
w biblioteczce
42
Opinii
176
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| 1 ksiązkę
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie

Okładka książki Gdy góra lodowa topnieje. Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach John Kotter, Peter Mueller, Holger Rathgeber
Ocena 6,7
Gdy góra lodow... John Kotter, Peter ...

Na półkach:

Kotter to kultowy autor literatury z zakresu zarządzania. Jest twórcą modelu 8 kroków wprowadzania i zarządzania zmianą. W przystępny sposób opowiada jak przygotować teren, zdecydować co robić, zapoczątkować działania i ostatecznie utrwalić wyniki. Wszystko to ubrane jest w formę bajki o dzielnych pingwinach, która pozostaje w pamięci. Do przeczytania w godzinę, do stosowania nie tylko w korpo, ale i w życiu codziennym! Genialne w swej prostocie.

Kotter to kultowy autor literatury z zakresu zarządzania. Jest twórcą modelu 8 kroków wprowadzania i zarządzania zmianą. W przystępny sposób opowiada jak przygotować teren, zdecydować co robić, zapoczątkować działania i ostatecznie utrwalić wyniki. Wszystko to ubrane jest w formę bajki o dzielnych pingwinach, która pozostaje w pamięci. Do przeczytania w godzinę, do...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Kto zabił zmianę? Ken Blanchard, Patricia Zigarmi
Ocena 5,6
Kto zabił zmianę? Ken Blanchard, Patr...

Na półkach:

Blanchard i Kotter to kultowi autorzy literatury z zakresu zarządzania. Blanchard, współtwórca serii Jednominutowego Managera tym razem tworzy ciekawy kryminał "Kto zabił zmianę", w którym to bystry detektyw przesłuchuje 13 potencjalnych morderców :Komunikację, Kulturę, Zaangażowanie, Pilność, Patrona, Zespół Liderów Zmiany, Wizję, Plan, Budżet, Trenera, Zachętę, Odpowiedzialność, Zarządzanie Wydajnością by rozwikłać zagadkę, kto przyczynił się do uśmiercenia Zmiany w organizacji. Lekturę podsumowuje zbiór wskazówek jak wcielić nauki płynące z tej historii, jakie działania podjąć by wdrożyć i utrzymać zmianę z sukcesem. Do przeczytania podczas 2h lotu.

Blanchard i Kotter to kultowi autorzy literatury z zakresu zarządzania. Blanchard, współtwórca serii Jednominutowego Managera tym razem tworzy ciekawy kryminał "Kto zabił zmianę", w którym to bystry detektyw przesłuchuje 13 potencjalnych morderców :Komunikację, Kulturę, Zaangażowanie, Pilność, Patrona, Zespół Liderów Zmiany, Wizję, Plan, Budżet, Trenera, Zachętę,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Reportaż kanadyjskiej biografistki wydany kilka miesięcy temu, opisujący fascynująca pracę zespołu śledczego próbującego po prawie 80 latach od zakończenia II wojny światowej rozwikłać zagadkę wydania ukrywającej się w Amsterdamie żydowskiej rodziny. Zespół składający się z emerytowanych agentów FBI, kryminologów, badaczy, dokumentalistów, historyków, archeologów, psychologów śledczych i wielu zewnętrznych konsultantów na przełomie 5 lat próbuje doprowadzić do rozwiązania tajemnicy i odpowiedzic na nurtujące od 80 lat pytanie czy ktos ich zdradził czy był to zwykły przypadek, a jeśli nie to kto i dlaczego strzeże tego sekretu?
Historia jakich wiele, z tą różnicą, że 13-letnia Anne Frank przez ponad 2 lata ukrywania się wraz z rodziną, przyjaciółmi i lekarzem w oficynie fabryki ojca, pisała dziennik. Został on odnaleziony przez pomagających im ludzi i przechowany. Z całej ukrywającej się 8 osobowej grupy aresztowanej 4 sierpnia 1944 pobyt w obozie koncentracyjnym przeżył jedynie ojcie Anne-Otto Frank. Podtrzymanie pamięci o rodzinie i innych zamordowanych stało się jego motorem do przetrwania, doprowadził do opublikowania Dzienników Anne, ktore przeczytało kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie, w domu i oficynie stworzył muzeum ochraniając budynki przed wyburzeniem.
Ja nie pamiętałam tej historii że szkoły, nie czytałam jeszcze Dzienników, choć mam je liście, ale reportaż zaintrygował mnie ze względu na autorkę (nagrodzoną już za "Córkę Stalina").
Ksiazka zafascynowala mnie od pierwszych stron językiem, formą przedstawienie faktów, konkretami, autorka kupiła mnie w całości na 2 dni. Czytało sie jak dobrej klasy powieść sensacyjną , a nie jak literaturę faktu, sprawozdanie z pracy komisji. Dodatkowo pochłonął mnie temat wykorzystania sztucznej inteligencji do zbudowania cyfrowej infrastruktury i magazynu danych, a przede wszystkim algorytmu, który łączył fakty, ludzi, daty, miejsca itp budując nowy obraz możliwych powiązań między ukrywająca się rodzina a sąsiadami, znajomymi, ruchem oporu, rada żydowska i innymi. Oczywiście AI to tylko początek góry lodowej, bo największą pracę wykonali ludzie! Zespół z zewnętrznymi konsultantami to ok 200 ludzi pracujących przez 2 pierwsze lata (2016-2018) charytatywnie. To setki dokumentów przejrzanych i skatalogowanych z archiwów, urzędów jak i prywatnych zbiorów (ocalalaych przez przypadek). W tym czasie powstały 33 teorie wskazujące podejrzanych zdrady. W ciągu 2 lat doprowadzono do wyeliminowania większości z nich (pozostawiając 8 najbardziej prawdopodobnych) posługując się kluczem : Wiedza (czy ten ktoś miał taką wiedzą, że oni się tam ukrywali), Motyw i Okazja (sposobność, możliwości). Problemów przysparzały osoby chcące być częścią historii Anne Frank, kłamiące lub przeinaczające historię jak i popularny proceder zarabiania pieniędzy na wydawaniu kryjówek Żydów (udowodnione setkami rachunków i poświadczeń)oraz szeroko rozumiana kolaboracja. Ostatni rok pracy zespołu śledczego to skupienie się na 4 najbardziej prawdopodobnych scenariuszach i odkrycie wstrząsających faktów, które ukrywał ojciec Anne.
Jeśli jesteście ciekawi czy doszło do rozwiązania zagadki polecam lekturę. Że mną pozostaje mnóstwo przemyśleń na najbliższe dni i pamięć, że to ludzie ludziom zgotowali taki los.

Reportaż kanadyjskiej biografistki wydany kilka miesięcy temu, opisujący fascynująca pracę zespołu śledczego próbującego po prawie 80 latach od zakończenia II wojny światowej rozwikłać zagadkę wydania ukrywającej się w Amsterdamie żydowskiej rodziny. Zespół składający się z emerytowanych agentów FBI, kryminologów, badaczy, dokumentalistów, historyków, archeologów,...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Mika

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
53
książki
Średnio w roku
przeczytane
6
książek
Opinie były
pomocne
176
razy
W sumie
wystawione
52
oceny ze średnią 7,4

Spędzone
na czytaniu
294
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
6
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
1
książek [+ Dodaj]