suspense_books

Profil użytkownika: suspense_books

Zielona Góra Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 1 godzinę temu
375
Przeczytanych
książek
1 152
Książek
w biblioteczce
252
Opinii
2 238
Polubień
opinii
Zielona Góra Kobieta
Dodane| Nie dodano
https://www.instagram.com/suspense_books/

Opinie


Na półkach:

💀UWAGA, UWAGA! 💀

Poszukujemy dziewcząt do dziewiętnastego roku życia, które cechuje silny charakter. Referencje nie są wymagane. Interesuje nas wyłącznie... wyjątkowy smak Twej krwi.

Nagłe uczucie przytłoczenia beznadzieją warunków, w których mieszka i zderzenie się z powyższą treścią oferty pracy skłoniły Marion do zaaplikowania na stanowisko krwiopanny. Cóż, na daną chwilę nie widziała innej możliwości wyrwania się z tej sytuacji. Otaczające ją slumsy wnet nabrały w jej wyobraźni królewskie kształty, a potencjalne nowe stanowisko pracy momentalnie stworzyło możliwość na życie w luksusowych warunkach. Potrzebowała pieniędzy, chciała uciec z tej niedoli i towarzystwa wiecznie agresywnego brata. Zrobi to, wbrew sprzeciwom innych, niezależnie od tego, jaką cenę będzie musiała zapłacić.

"Już na samym początku kontraktu krwiopanna odkrywa, że serce jej pana to często ziemia dzika i nieznana."

"Dom Pożądania" nie jest kolejną, oklepaną historią o wampirach. Powieść ta bazuje na klasycznych motywach prozy gotyckiej, aczkolwiek została ona nieco podrasowana. Bardziej modernistyczna wizja domu wypełnionego namiętnością, osaczająca surrealizmem wydarzeń mających miejsce wewnątrz jego murów. Zawiłość korytarzy skrywających liczne tajemnice, komnaty wypełnione blaskiem świec rzucającym cienie na plugawe akty. Napięcie erotyczne rodzące się między dwoma kobietami. Gwałtowne ataki głodu, żądza krwi i niekontrolowane przypływy narastającego pożądania. Chęć wyładowania emocji, osiągnięcia satysfakcji natury er0tycznej oraz napełnienie swego ciała młodą, czystą, piękną krwią. Życiodajnym eliksirem.

Zagadkowa i klaustrofobiczna powieść gotycka napisana w sposób niezwykle nastrojowy, z mrokiem rezonującym z każdej strony. Barwne opisy, wyraźnie wyczuwalne bogactwo i równie odstręczające czyny, którymi władają ludzie u władzy. Powolna narracja z narastającym suspensem prowadzą do widowiskowego punktu kulminacyjnego, w którym to uczucie zazdrości i odrzucenia zaprowadzi do rozwikłania głęboko skrywanych, szokujących sekretów.

We współpracy reklamowej z @wydawnictwomova

💀UWAGA, UWAGA! 💀

Poszukujemy dziewcząt do dziewiętnastego roku życia, które cechuje silny charakter. Referencje nie są wymagane. Interesuje nas wyłącznie... wyjątkowy smak Twej krwi.

Nagłe uczucie przytłoczenia beznadzieją warunków, w których mieszka i zderzenie się z powyższą treścią oferty pracy skłoniły Marion do zaaplikowania na stanowisko krwiopanny. Cóż, na daną...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Niekwestionowany mistrz makabry. Jack Ketchum od zawsze stanowi dla mnie najbliższy z możliwych synonimów grozy. Jego proza charakteryzuje się dobitną surowością, brakiem nadmiernych opisów przyrody, otoczenia, czy rozbudowywania niczego niewnoszących w jego uznaniu wątków pobocznych. Mimo tego, jak można by domniemać okrojonego stylu i kwiecistych opisów, Ketchum był snajperem. Celował sprawnie i perfekcyjnie wychodziło mu dosadne przedstawienie zła drzemiącego w ludzkiej jednostce. Wiedział, co podkreślić, by odpowiednio wybrzmiało.

Po raz kolejny najmroczniejsze instynkty ukrył w plugawych personach, nie szczędząc przy tym rozlewu krwi i ogromu cierpienia. Każda z jego opowieści oscyluje wokół niecnych uczynków, którymi jest w stanie szafować względnie przeciętny człowiek. Zestawia dobro ze złem, rozwiązłość z cnotą, widowiskową śmierć z nędznym życiem, niewolę z władzą.

Niezależnie od warunków, czasów, a nawet miejsca zamieszkania nasz gatunek zdaje się być nieodwracalnie skażony pierwiastkiem zezwierzęcenia. Gorzej nawet. Krzywdzimy siebie nawzajem, nawet w ramach swego gatunku, a nawet tego samego stada w imię bezsensownych słów uznania usłyszanych z ust innych równie nieczułych istot. W imię zdobycia władzy. Nowych lądów. Przejęcia majątków. Grabież materialna i terytorialna, dewastacja cielesna sfokusowana na niewinnych kobietach, czy nawet dzieciach. Lubieżne ekscesy, zaspokajanie swych chorych żądz kosztem innych. M0rd w imię podniesienia własnej samooceny...

Czasy być może się zmieniają, jednak ten parszywy charakter wciąż drzemie wśród społeczności zasiedlającej naszą planetę.

Ketchum ulokował swą historię w roku 1848, która to stanowiła zakończenie wojny meksykańskiej. Wybrzmiewa w niej stukot końskich kopyt, niemalże wyczuwalny jest zapach źdźbeł trawy mielonych w kowbojskich ustach. W powietrzu unosi się raz po raz pył pochodzący z broni, kurz spustoszenia. Nie brak tu również okrzyków cierpiących kobiet- czy to podczas zorganizowanych dla szukających rozrywek mężczyzn orgii, publicznych egzekucji. czy z powodu ich agonii.

Choć solidnie wybrzmiewa tu westernowy klimat, który został przez autora perfekcyjnie odwzorowany, motywy powieści można by ulokować w jakiejkolwiek innej scenerii i nie straciłyby na naturalności. Prawdziwa, bolesna krzywda doświadczana z rąk drugiego człowieka jest tu kwintesencją. Z ogromnie rezonującymi wydźwiękiem.

Na koniec, nie mogę nie wspomnieć o tym, iż wydawnictwo dało popis z wydaniem "Przeprawy". Krwiście czerwone brzegi, twarda oprawa i ilustrowane strony wywierają podczas lektury niebywałe wrażenie. Szacun.

ig: suspense_books

Niekwestionowany mistrz makabry. Jack Ketchum od zawsze stanowi dla mnie najbliższy z możliwych synonimów grozy. Jego proza charakteryzuje się dobitną surowością, brakiem nadmiernych opisów przyrody, otoczenia, czy rozbudowywania niczego niewnoszących w jego uznaniu wątków pobocznych. Mimo tego, jak można by domniemać okrojonego stylu i kwiecistych opisów, Ketchum był...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Gdyby ktoś mi powiedział, że przeczytał książkę w jeden dzień, to trochę bym mu zazdrościła tempa w czytaniu, ilości wolnego czasu, oraz tego, że potrafił się skupić przez tak długi czas na jednej czynności. Ja jestem roztrzepana, często się rozpraszam, ale raz na sto lat przytrafi się taki tytuł, który zaangażuje mnie na tyle, że wciągnę całość na jedno posiedzenie. "Most nad wzburzoną wodą" w moich oczach jawi się jako opasły spaślak pod względem objętości. Prawie siedemset stron tekstu. A jednak. Przeczytałam w jeden dzień. CAŁOŚĆ. Jak do tego doszło, można by odpowiedzieć klasykiem - "nie wiem", ale ja wiem. I zaraz Wam powiem 👀

Marcel Woźniak, to autor, z którego prozą zaliczyłam dopiero pierwsze spotkanie. Jak widać zupełnie udane. Oczarował mnie swoim rasowym kryminałem, w którym wręcz kipi od mroku, testosteronu, traumatycznych wspomnień, powracających zjaw z przeszłości.

Nie oszczędzono nam wysokiego stężenia bólu i smutku. Niezwykłą sztuką jest spisać surową sensację odciskającą piętno również na strefie emocjonalnej. Płynną, wyważenie wulgarną i nadzwyczajnie wciągającą. Niepostrzeżenie przeskakujesz ze zdania na zdanie, ostrożnie wyciągasz karty ze skrupulatnie skonstruowanej wieży przepełnionej intrygami, kłamstwami i zwodniczymi tropami.

Funkcjonujesz pod presją, ale nie zaprzestaniesz wykonywania tych działań, bo nie spoczniesz, dopóki nie wpadniesz na właściwy trop. Nazwanie "Mostu nad wzburzoną wodą" mianem uzależniającego, stanowić będzie w tym wypadku niedomówienie, gdyż powiedzmy - z uzależnienia nierzadko wyjść się da, a powieść ta, jest niczym tytułowa wzburzona woda. Wpadasz w jej nurt, płyniesz z biegiem wydarzeń. Z każdym kolejnym rozdziałem nurt jest coraz szybszy, coraz bardziej osacza, przejmuje sterowanie nad Twoim ciałem, szarpie niczym marionetką. Ciągnie coraz dalej od brzegu... Coraz głębiej... Aż w końcu dotkniesz dna w postaci ostatniej strony, serwując sobie emocjonalne utonięcie.
Stąd wyjścia nie ma.

"Kula była niewidzialna, tak jak strzelec. Pociski ze słów bolą najmocniej."

ig: suspense_books

Gdyby ktoś mi powiedział, że przeczytał książkę w jeden dzień, to trochę bym mu zazdrościła tempa w czytaniu, ilości wolnego czasu, oraz tego, że potrafił się skupić przez tak długi czas na jednej czynności. Ja jestem roztrzepana, często się rozpraszam, ale raz na sto lat przytrafi się taki tytuł, który zaangażuje mnie na tyle, że wciągnę całość na jedno posiedzenie....

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika suspense_books

z ostatnich 3 m-cy
suspense_books
2024-04-12 10:40:00
suspense_books i strona-394 są teraz znajomymi
2024-04-12 10:40:00
suspense_books i strona-394 są teraz znajomymi
suspense_books
2024-04-11 10:05:24
2024-04-11 10:05:24
Po zbutwiałych schodach Anna Musiałowicz
Średnia ocena:
8.5 / 10
17 ocen
suspense_books
2024-04-11 10:00:25
suspense_books oceniła książkę Piękna i bestialska na
10 / 10
2024-04-11 10:00:25
suspense_books oceniła książkę Piękna i bestialska na
10 / 10
Piękna i bestialska Kristopher Triana
Średnia ocena:
7.1 / 10
85 ocen
suspense_books
2024-04-11 09:30:38
suspense_books oceniła książkę Spojrzenie w mrok. Jedenaście odcieni makabry na
6 / 10
i dodała opinię:
2024-04-11 09:30:38
suspense_books oceniła książkę Spojrzenie w mrok. Jedenaście odcieni makabry na
6 / 10
i dodała opinię:

💀Która książka C.J. Tudor najbardziej Ci się podobała?💀

Do powieści dotychczas wydanych na naszym rynku niebawem dołączy piąta już mroczna historia pt. "Debit", która czeka już na mnie na czytniku. Zanim jednak się za nią zabiorę, nie byłabym sobą, gdybym nie nadrobiła nieprzecz...

Rozwiń Rozwiń
suspense_books
2024-04-09 14:12:20
suspense_books dodała książkę The Unraveling na półkę Chcę przeczytać
2024-04-09 14:12:20
suspense_books dodała książkę The Unraveling na półkę Chcę przeczytać
suspense_books
2024-04-09 13:45:14
suspense_books dodała książkę Ostatnie słowo na półkę Chcę przeczytać
2024-04-09 13:45:14
suspense_books dodała książkę Ostatnie słowo na półkę Chcę przeczytać
Ostatnie słowo Agnieszka Pietrzyk
Średnia ocena:
7.9 / 10
176 ocen
suspense_books
2024-04-09 13:44:42
suspense_books dodała książkę Szept na półkę Teraz czytam
2024-04-09 13:44:42
suspense_books dodała książkę Szept na półkę Teraz czytam
Szept Weronika Mathia
Średnia ocena:
8.3 / 10
131 ocen
suspense_books
2024-04-09 13:43:25
suspense_books oceniła książkę Dziwna Sally Diamond na
10 / 10
2024-04-09 13:43:25
suspense_books oceniła książkę Dziwna Sally Diamond na
10 / 10
Dziwna Sally Diamond Liz Nugent
Średnia ocena:
9 / 10
2 ocen
suspense_books
2024-04-09 13:42:53
suspense_books dodała książkę Złe dziecko na półkę Teraz czytam, Audiobook
2024-04-09 13:42:53
suspense_books dodała książkę Złe dziecko na półkę Teraz czytam, Audiobook
Złe dziecko Camilla Way
Średnia ocena:
8.3 / 10
46 ocen
suspense_books
2024-04-09 13:41:44
suspense_books oceniła książkę Most nad wzburzoną wodą na
7 / 10
i dodała opinię:
2024-04-09 13:41:44
suspense_books oceniła książkę Most nad wzburzoną wodą na
7 / 10
i dodała opinię:

Gdyby ktoś mi powiedział, że przeczytał książkę w jeden dzień, to trochę bym mu zazdrościła tempa w czytaniu, ilości wolnego czasu, oraz tego, że potrafił się skupić przez tak długi czas na jednej czynności. Ja jestem roztrzepana, często się rozpraszam, ale raz na sto lat przytrafi się tak...

Rozwiń Rozwiń
Most nad wzburzoną wodą Marcel Woźniak
Średnia ocena:
7.4 / 10
26 ocen

ulubieni autorzy [24]

Daphne du Maurier
Ocena książek:
6,9 / 10
30 książek
1 cykl
Pisze książki z:
255 fanów
Richard Laymon
Ocena książek:
6,8 / 10
5 książek
1 cykl
1 fan
Ewa Przydryga
Ocena książek:
6,9 / 10
11 książek
0 cykli
129 fanów

statystyki

W sumie
przeczytano
375
książek
Średnio w roku
przeczytane
42
książki
Opinie były
pomocne
2 238
razy
W sumie
wystawione
358
ocen ze średnią 7,0

Spędzone
na czytaniu
2 157
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
43
minuty
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]