rozwiń zwiń

Zarządzanie zmianami. Jak maksymalnie skorzystać na procesach przejściowych

Okładka książki Zarządzanie zmianami. Jak maksymalnie skorzystać na procesach przejściowych
William Bridges Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego biznes, finanse
174 str. 2 godz. 54 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Tytuł oryginału:
Managing Transitions. Making the Most of Change
Wydawnictwo:
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Data wydania:
2008-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2008-01-01
Liczba stron:
174
Czas czytania
2 godz. 54 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323324577
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
891
764

Na półkach:

To druga książka Williama Bridgepo którą sięgnąłem. Mocno jest powiązana z jego pierwszą książką. W zasadzie podstawowa teoria dotycząca "przejścia" jest tutaj opisana w kontekście organizacyjnym, biznesowym. Bardzo wartościowa książka. Bardzo mocno polecam szczególnie osobom odpowiedzialnym za wprowadzanie zmian organizacyjnych w firmach czy też innych organizacjach.
Dla przypomnienia wspomnę iż teoria Bridgesa dotycząca "przejścia" czy też transformacji składa się z następujących części skłądowych:
1) rozróżnienia między "zmianą" a "przejściem" ang. Change vs. Transition
2) modelu przejścia opartego na trzech fazach.

Rozróżnienie między zmianą a przejściem jest bardzo ważne. Zmiana dotyczy zmiany w naszym otoczeniu, czy też jakiejś zmiany technologicznej, czy też organizacyjnej. To coś co odbywa się poza człowiekiem. Natomiast "przejście" (ang. Transition) to proces który ma miejsce wewnątrz człowieka i jest to wewnętrzna emocjonalna, psychologiczna reakcja człowieka na zmianę.

Natomiast trzyfazowy model "przejścia" (ang. Transition) to proces przez który przechodzi jednostka. Te trzy fazy to:
1) pożegnanie lub innymi słowy żałoba
2) Apatia, bierność
3) Nowy początek


Wysoka wartość książki polega na tym iż oprócz tego iż szczegółowo wyjaśnia model przejścia, zawiera również studium przypadku. Bardzo mi się to spodobało. Może w skrócie opiszę scenariusz studium przypadku bez podawania jednak rozwiązania, gdyż nie będę spojlował, chcę jedynie zachęcić do przeczytania.

Studium przypadku:
Jako konsultant od wprowadzania zmian w organizacjach zostajemy wezwani i poproszeni o przeprowadzenia restrukturyzacji globalnego przedsiębiorstwa, leadera swojej branży od dziesięcioleci. Jednak w ostatnich kilku miesiącach dochodzi do drastycznego spadku udziału rynku firmy, konkurencja oferuje lepszy jakościowo produkt. Firmie grozi wielki spadek sprzedaży na skalę globalną. Tydzień wcześniej prezes firmy na konferencji prasowej ogłosił z wielką pompą, że wszystko jest super, firmie wiedzie się dobrze, pracownicy nie muszą obawiać się zwolnień. Za kulisami jednak został wypracowany plan restrukturyzacji polegający na zamknięciu kilku fabryk oraz zwolnieniu sporej części załogi. My, jako konsultant mamy przejąć to bagno i poprowadzić firmę w dobrym kierunku. Po prostu innymi słowy mamy do czynienia z pewną korporacyjną patologią, firma ma jednak spory potencjał i oferuje ważne produkty oraz jest pracodawcą dla wielu tysięcy ludzi. Także nasze zadanie jest dość szlachetne i pożyteczne. Przyznam, że William Bridges oferuje bardzo ciekawe rozwiązania dla takich patologicznych sytuacji i z punktu widzenia etycznego bardzo się zgadzam z jego propozycją rozwiązania patologicznych sytuacji korporacyjnych. A jakie to rozwiązania --- po prostu trzeba przeczytać książkę od deski do deski.

Książka bardzo dobra. Mocno polecam zainteresowanym.

To druga książka Williama Bridgepo którą sięgnąłem. Mocno jest powiązana z jego pierwszą książką. W zasadzie podstawowa teoria dotycząca "przejścia" jest tutaj opisana w kontekście organizacyjnym, biznesowym. Bardzo wartościowa książka. Bardzo mocno polecam szczególnie osobom odpowiedzialnym za wprowadzanie zmian organizacyjnych w firmach czy też innych organizacjach.
Dla...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    9
  • Przeczytane
    3
  • Poradniki
    1
  • Od Chmurki
    1
  • Nauki społeczne - ekonomia i n.polityczne
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Zarządzanie zmianami. Jak maksymalnie skorzystać na procesach przejściowych


Podobne książki

Przeczytaj także