rozwiń zwiń

Pieniądz a początki upadku Rzeczypospolitej w XVII w.

Okładka książki Pieniądz a początki upadku Rzeczypospolitej w XVII w.
Zdzisław Sadowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN historia
359 str. 5 godz. 59 min.
Kategoria:
historia
Tytuł oryginału:
Pieniądz a początki upadku Rzeczypospolitej w XVII w.
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
1964-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1964-01-01
Liczba stron:
359
Czas czytania
5 godz. 59 min.
Język:
polski
Średnia ocen

                5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Projekt dla Polski. Perspektywa lewicowa Leszek Gilejko, Tomasz Goban-Klas, Krzysztof Janik, Andrzej Kurz, Aleksander Łukasiewicz, Andrzej Mencwel, Lech Nikolski, Janusz Reykowski, Andrzej Romanowski, Zdzisław Sadowski, Andrzej Walicki, Jerzy J. Wiatr, Piotr Żuk
Ocena 10,0
Projekt dla Po... Leszek Gilejko, Tom...
Okładka książki Równouprawnienie kobiet i mężczyzn na rynku pracy w praktyce. Ekonomiczne i społeczne uzasadnienia równouprawnienia kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Urszula Feltynowska, Witold Klaus, Irmina Kotiuk, Zofia Łapniewska, Henryk Michałowicz, Zdzisław Sadowski, Grażyna Spytek-Bandurska, Piotr Wojciechowski
Ocena 0,0
Równouprawnien... Urszula Feltynowska...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
262
262

Na półkach:

Książka niezwykła w tym sensie, że pisana nie przez zawodowego historyka tylko ekonomistę. Jak sam tytuł wskazuje skupia się na przyczynach kryzysu monetarnego który objął Rzeczpospolitą na początku XVII w. w czasach panowania Zygmunta III. Publikacja podzielona jest na dwie części. W pierwsze autor, z pozycji ekonomisty, analizuje przyczyny kryzysu monetarnego w Rzeczpospolitej, w drugiej prezentuje nam ówczesną publicystykę diagnozującą przyczyny kryzysu oraz recepty naprawy zastanego stanu.
Praca trudna w odbiorze, zwłaszcza pierwsza część. Autor, zawodowy ekonomista, używa języka zrozumiałego dla każdego adepta ekonomi, ale dla postronnego czytelnika, nawet jeśli jest zawodowym historykiem specjalizującym się w danej tematyce, już nie. Przez to książkę czyta się trudno i z oporami.
Publikację, mimo ciekawego głosu w dyskusji nad przyczynami ekonomicznymi upadku I Rzeczpospolitej, można polecić tylko specjalistom od wymienionych zagadnień i ludziom z odpowiednim wykształceniem. Dla miłośników historii i zwykłych laików, chcących poszerzyć swoją wiedzę, publikację odradzam.

Książka niezwykła w tym sensie, że pisana nie przez zawodowego historyka tylko ekonomistę. Jak sam tytuł wskazuje skupia się na przyczynach kryzysu monetarnego który objął Rzeczpospolitą na początku XVII w. w czasach panowania Zygmunta III. Publikacja podzielona jest na dwie części. W pierwsze autor, z pozycji ekonomisty, analizuje przyczyny kryzysu monetarnego w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pieniądz a początki upadku Rzeczypospolitej w XVII w.


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne