Dowódca Niszczyciela

Okładka książki Dowódca Niszczyciela
Tameichi Hara Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna Seria: Seria z kotwiczką [FINNA] militaria, wojskowość
440 str. 7 godz. 20 min.
Kategoria:
militaria, wojskowość
Seria:
Seria z kotwiczką [FINNA]
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza Finna
Data wydania:
2003-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2003-01-01
Liczba stron:
440
Czas czytania
7 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
839197488X
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
42 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
870
870

Na półkach:

Wojna na Pacyfiku jest zazwyczaj pisana na podstawie dokumentów, przeważnie amerykańskich. Nie ma, co się krzywić, gdyż to oni wygrali. Japońskich jest mało, a wspomnień/pamiętników jeszcze mniej. Hara wspomina, że takowe pisarstwo nie było popularne, co dobrze widziane w Marynarce. Wspomniany już autor, dużą rolę przykłada do "umiejscowienie" japońskiego marynarza w strukturze. Przykładem jest szkolenie w Etajima, gdzie karami wymuszano na kadetach, nie myślenie, a posłuszeństwo. Hara miał też "wątek", który niezbyt przystawał do osoby w mundurze, co też pokazuje, jakie było tamtejsze społeczeństwo. W tym czasie zajął się skonstruowaniem nowej teorii praktyki ataków torpedowych z niszczycieli. Zbiegło to się z opracowaniem nowego napędu, dzięki czemu torpedy były mniej widoczne, szybsze i bardziej skuteczne. Nie bez powodu Amerykanie nazwali je "długimi lancami", a ich konstrukcje poznali po wojnie. À propos techniki, Hara wskazuje, że opracowanie radaru uniwersalnego zostało za późno opracowane i wdrożone. Sukcesy japońskie, np. w bitwie pod Guadalcanalem były możliwe przed rozpowszechnianiem na amerykańskich okrętach radarów prowadzenia ognia. Taktyka "skaczących bomb" również robiła swoje. Do tego dochodzi jeszcze "beton" w myśleniu Dowództwa Marynarki, która bardziej oszczędzała swoje okręty, niż wystawiała je do bitwy. Hara często to krytykował, również w towarzystwie innych oficerów. Autor przeżył wojnę, jednak książka kończy się uratowaniem go po zatopieniu krążownika „Yahagi" podczas operacji "Ten-gō".

Wojna na Pacyfiku jest zazwyczaj pisana na podstawie dokumentów, przeważnie amerykańskich. Nie ma, co się krzywić, gdyż to oni wygrali. Japońskich jest mało, a wspomnień/pamiętników jeszcze mniej. Hara wspomina, że takowe pisarstwo nie było popularne, co dobrze widziane w Marynarce. Wspomniany już autor, dużą rolę przykłada do "umiejscowienie" japońskiego marynarza w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    47
  • Chcę przeczytać
    46
  • Posiadam
    21
  • Marynistyka
    3
  • Historia
    3
  • Seria z kotwiczką
    2
  • Ulubione
    2
  • II wojna światowa
    2
  • Kriozum/Niewypał
    1
  • Militaria
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dowódca Niszczyciela


Podobne książki

Przeczytaj także