rozwiń zwiń

Był sobie wesoły kat. Sprawiedliwość Singapuru

Okładka książki Był sobie wesoły kat. Sprawiedliwość Singapuru
Alan Shadrake Wydawnictwo: Wydawnictwo Aktywa Seria: Rozmowy z Katem reportaż
400 str. 6 godz. 40 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Rozmowy z Katem
Tytuł oryginału:
Once a Jolly Hangman: Singapore Justice in the Dock
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Aktywa
Data wydania:
2020-07-01
Data 1. wyd. pol.:
2020-07-01
Liczba stron:
400
Czas czytania
6 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788395451515
Tłumacz:
Grzegorz Kołodziejczyk
Tagi:
kara śmierci w Singapurze przemyt narkotyków system karny w Singapurze
Średnia ocen

                6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
24 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
104
104

Na półkach:

„Był sobie wesoły kat. Sprawiedliwość Singapuru” to książka, podobno której nie można już znaleźć w żadnej księgarni w Singapurze.

Zawartość tej książki jest tak zdeprawowana i niepokojąca, że zajęło mi kilka dni, aby przeczytać tę książkę w całości i zebrać swoje przemyślenia na jej temat, aby napisać spójną recenzję.

Ten bezduszny i nieczuły aspekt, któremu zupełnie brakuje współczucia dla ludzkości, z pewnością jest widoczny w „Był sobie wesoły kat. Sprawiedliwość Singapuru”.

Sam tytuł wskazuje na dziwaczną naturę systemu, w którym makabryczny akt powieszenia człowieka jest podejmowany z radością, jakby był świetną okazją i powodem do świętowania.

Książka koncentruje się głównie na wywiadzie przeprowadzonym przez autora z głównym katem Singapuru, Darshanem Singhem.

Powszechnie uważa się go za najbardziej płodnego kata w ostatnich czasach, który wysłał na śmierć nie mniej niż 850 osób w niezwykle wątpliwej, 43-letniej karierze.

Kara śmierci jest nadal bardzo kontrowersyjnym tematem w Singapurze, którego populacja jest czysto podzielona między tych, którzy ją popierają, i tych, którzy wzywają do jej uchylenia.

Ale niezależnie od tego, jakie jest twoje stanowisko w sprawie egzekucji sądowych, podejrzewam, że poczujesz mdłości, gdy przeczytasz o sprawie Vignesa Mourthiego, Malezyjczyka, który, jak przyznał sam sędzia, może być niewinny, ale został wysłany do więzienia i na szubienicę ze względu na ustawowy obowiązek.

Przeczytaj tę książkę, a następnie podejmij decyzję dotyczącą kary śmierci w Singapurze.

Biorąc pod uwagę, jak trudno jest znaleźć dane na ten temat w Singapurze, to niesamowite, że ta książka została w ogóle napisana.

Alan Shadrake próbuje przekonać czytelnika, że prawo nie jest tak bezstronne, jak się wydaje, i konstruuje książkę jako mini-porównania.
Najpierw widzimy karę śmierci stosowaną w różnych przypadkach, często z dyplomatyczną reakcją, a następnie następuje podobna sprawa, z innym skutkiem.

Wyobrażam sobie, że niektóre z tych dowodów nie znalazły się w sądzie, ponieważ niektóre pochodzą od anonimowych osób z zewnątrz.
W tej książce zaznaczono, że organy powieszonych więźniów są warte dziesiątki tysięcy dolarów.

Więźniowie w celi śmierci, którzy podpisują formularz zgody na oddanie swoich organów do przeszczepu lub badań, objęci są specjalnym reżimem zwanym dietą śmierci.

Ta dieta składa się z wysokiej jakości, pożywnego jedzenia, aby „zapewnić, że narządy są w idealnym stanie do przeszczepu po powieszeniu”.

Czy nie jest to forma ostatecznego wyzysku życia ludzkiego, w którym ktoś korzysta z ciał umarłych?

Drugi całkowicie obrzydliwy element książki dotyczy rasowego nastawienia elit.

Autor, Alan Shadrake, układa książkę wokół kilku prawdziwych faktów, aby pokazać, w jaki sposób ludzie posiadający pieniądze i odpowiednie kontakty oraz posiadają środki, są wstanie zapobiec egzekucji przez państwo.

Jeśli jednak jesteś biedny, niewykształcony lub z innej niepożądanej rasy, twoja sytuacja jest beznadziejna, tak że nawet niewinni mogą zostać skazani i powieszeni.

„Był sobie wesoły kat. Sprawiedliwość Singapuru” to książka, podobno której nie można już znaleźć w żadnej księgarni w Singapurze.

Zawartość tej książki jest tak zdeprawowana i niepokojąca, że zajęło mi kilka dni, aby przeczytać tę książkę w całości i zebrać swoje przemyślenia na jej temat, aby napisać spójną recenzję.

Ten bezduszny i nieczuły aspekt, któremu zupełnie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    39
  • Przeczytane
    28
  • Posiadam
    7
  • 2020
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Posiadane do przeczytania
    1
  • Literatura faktu, reportaż, pamiętnik, biografia
    1
  • Nie posiadam
    1
  • DOKUMENT, REPORTAŻ, NA FAKTACH
    1
  • E-book
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Był sobie wesoły kat. Sprawiedliwość Singapuru


Podobne książki

Przeczytaj także