Martynka i Święto Kwiatów.

Okładka książki Martynka i Święto Kwiatów.
Gilbert Delahaye Wydawnictwo: Papilon Cykl: Martynka literatura dziecięca
20 str. 20 min.
literatura dziecięca
Martynka
Martine à la fête des fleurs.
Papilon
2008-10-27
2008-10-27
20 min.
Wanda Chotomska
Martynka święto kwiatów kwiaty parada festiwal

Okładka książki Martynka u cioci Lusi Gilbert Delahaye, Marcel Marlier
Ocena 7,1
Martynka u cio... Gilbert Delahaye, M...
Okładka książki Martynka w zoo Gilbert Delahaye, Marcel Marlier
Ocena 7,3
Martynka w zoo Gilbert Delahaye, M...
Okładka książki Martynka pod żaglami Wanda Chotomska, Gilbert Delahaye
Ocena 7,4
Martynka pod ż... Wanda Chotomska, Gi...

malewielkieksiazki.blogspot.com

Piękne święto i sposób na wspólną zabawę. Martynkę w swojej kolejnej odsłonie więc książkę bierzemy do ręki jak opowieść o starej znajomej.
Sympatyczna postać dziadka Hiacynta, który odgrywa podczas święta kwiatów jedną z głównych ról. Sama historia może nie jest zbyt wciągająca, ale czytaliśmy z zaciekawieniem, bo a nuż na następnej stronie coś się wydarzy. No nie wydarzyło się nic szczególnego, ale i tak było w porządku. :)

malewielkieksiazki.blogspot.com

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle istotne - bo dzieci utożsamiają się z bohaterami książki. A w przypadku odmiennej płci bywa to trudne - może powodować skrępowanie.
Seria "Martynka" składa się aż z 50 części. I chociaż książki nie należą do najdroższych, to zakup wszystkich, może zbliżyć nas do bankructwa. Warto więc pomalutku zakupywać poszczególne części, wzbogacając nie tylko dziecięcą biblioteczkę, ale także słownictwo i wyobraźnię naszych pociech. Sądzę, że książki są idealne dla dzieci, które marzą o posiadaniu własnego zwierzaka: pokazują, że opieka (w tym wypadku) nad czworonogiem, to nie tylko zabawa, ale także spore obowiązki i zmartwienia. Pufek, to sympatyczny psiak, ale nie jest w stanie odmówić sobie pogonienia leśnej zwierzyny, czy zbłąkanego kota. Często ucieka, niszczy ulubione rzeczy Martynki - co wcale nie oznacza, że jest złośliwy czy źle wychowany. O nie - to tylko psia natura, którą należy zaakceptować.
Tak więc wraz z Olą książki polecamy i do miłej lektury serdecznie zapraszamy!

Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi:...

Byla to pierwsza przeczytana ksiazeczka z serii o Martynce, ale na pewno nie ostatnia :) Piekne ilustracje, ciekawie skomponowany tekst i przejrzystosc sprawia, ze dziecko z checia slucha przygod malej bohaterki :)

bardzo kwiecie

bardzo kwiecie

Dodaj cytat z książki Martynka i Święto Kwiatów.