Naprawdę mnie kochasz?

Okładka książki Naprawdę mnie kochasz? Jadwiga Courths-Mahler
Okładka książki Naprawdę mnie kochasz?
Jadwiga Courths-Mahler Wydawnictwo: Edytor literatura obyczajowa, romans
Frau Majas Gluck
Edytor
1995-01-01
1995-01-01
83-86107-72-3
Hildegarda Salacz
romans powieść Courths-Mahler

Nazwisko niemieckiej pisarki Jadwigi Courths-Mahler czasem gdzieś mi się przewijało. To autorka ponad 200 (?!) romansów.
Gdyby nie było mi szkoda czasu, przeczytałabym chociaż kilka, żeby sprawdzić czy się powtarzała, czy też za każdym razem miała naprawdę inny pomysł na romans.
Trochę przypomina to królową kryminału Agathę Chrisite, autorkę niezliczonej ilości kryminałów.
Na uwagę zasługuje fakt, że pochodziła z biednej rodziny, swoją pierwszą książkę wydała dopiero w wieku 38 lat i że się z tego pisarstwa utrzymywała.
Sama książka jak na romans nie jest zła. Akcja jest bardzo skoncentrowana bez żadnych dłużyzn i zbędnych zawirowań. Są postacie kryształowe oraz osoby zmienne i chwiejne, które za swój brak kręgosłupa moralnego ponoszą zasłużoną karę. Jak w bajce, ale czegóż chcieć od romansu?

fajny romansik

fajny romansik

• Literatura obca
  • 3_Romanse niemieckie
  • Czytane dawno, dawno temu
  • Dwudziestolecie międzywojenne
  • ... wydawnictwo Akapit- Edytor
  • 1_Dłuższa chwila (100-200 ...)
  • Przeczytane dawno temu

Dodaj cytat z książki Naprawdę mnie kochasz?