Koty domowe

Okładka książki Koty domowe Catherine Davidson
Okładka książki Koty domowe
Catherine Davidson Wydawnictwo: Buchmann flora i fauna
flora i fauna
Cats. The ultimate cat lover's guide
Buchmann
2008-01-01
2008-01-01
978-83-61048-75-6
Magdalena Kulińska
koty zwierzęta

Okładka książki Co jeśli mój kot...164 najważniejsze pytania i odpowiedzi Claire Arrowsmith, Francesca Riccomini
Co jeśli mój k... Claire Arrowsmith, ...
Okładka książki Superkoty Flavia Capra, fabio petroni
Superkoty Flavia Capra, fabio...
Okładka książki Naucz się kocie. Jak sprawić, by ludzie i koty żyli razem szczęśliwiej John Bradshaw, Ellis Sarah
Naucz się koci... John Bradshaw, Elli...

Piękna ,gruba książka encyklopedyczna o kotach domowych.
Wydana w 2008 roku. Nie doczekała się aktualizacji i wznowień.
Piękne kolorowe zdjęcia samych sylwetek kotów na białym tle.
Okładka twarda, lakierowana, kredowy papier.

Po krótkim wprowadzeniu i objaśnieniu , co oznacza , że kot jest rodowodowy oraz omówieniu organizacji felinologicznych, autorka przystępuje do omówienia poszczególnych ras.
Prezentuje kolejno rasy krótkowłose, persy, inne długowłose oraz koty z innymi cechami szczególnymi. Na końcu przedstawia indeks ras.

Każdą rasę omawia w sposób szczegółowy : historia rasy, informacje o budowie ciała, sierść, usposobienie, pielęgnacja, cechy zasadnicze, wielkość, aktywność, życzliwość, figlarność.
Do każdej rasy przypisana jest fotografia i na niej zaznaczone odnośniki z objaśnieniami, dotyczą uszu, oczu, głowy, ogona, koloru, sierści, nóg.
Szata graficzna bardzo przejrzysta, ważniejsze informacje na błękitnym tle w rameczkach.
Czyta się z przyjemnością. Można poszerzyć wiedzę, o informację ,której się akurat nie zna lub wyłapać współczesne rasy, których brak w książce.
Mamy tutaj 100 fotografii różnych ras. Książka będzie cennym nabytkiem dla kociarza -kolekcjonera książek felinologicznych. Może być podporą encyklopedyczną , dla tych co raczkują dopiero w tej dziedzinie. Myślę jednak ,że każdemu sympatykowi kotów spodoba się na pewno.
Polecam!

Piękna ,gruba książka encyklopedyczna o kotach domowych.
Wydana w 2008 roku. Nie doczekała się aktualizacji i wznowień.
Piękne kolorowe zdjęcia samych sylwetek kotów na białym tle.
Okładka twarda, lakierowana, kredowy papier.

• Atlas
  • Poradniki, podręczniki
  • Kocie
  • Przyrodnicze
  • X Zwierzaki
  • Album
  • Poradnik

Dodaj cytat z książki Koty domowe