Zaraza

Okładka książki Zaraza Madeline Hunter
Okładka książki Zaraza
Madeline Hunter Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
The protector
Da Capo
2002-01-01
2002-01-01
Ewa Bobocińska
romans zamek zaraza choroba uczucia wróg miłość

Nie do końca wiem co o tej książce myśleć. Znów średniowiecze, kobieta – rycerz, mężczyzna który nie do końca przypadł mi do gustu a powinien być w moim typie.
W książce dzieje się dużo ale pozostawia ona taki niedosyt jakby nie działo się nic. Cała akcja jest wygłuszona, jakby obserwowana przez szybę. Takie lizanie loda przez papierek. Są namiętności, nienawiść, zazdrość, walka i oczywiście zaraza, ale takie przytłumione w odbiorze.
Mam wrażenie że książka jest bardziej relacją z wydarzeń niż opowieścią. Brak mi tu szczegółów.
W ogóle z książki bije smutek. Jakby mogło być inaczej skoro pierwsze co dostajemy to epidemia, śmierć młodego człowieka i masa wspomnień z poprzedniego ataku choroby.

Lubię zapałać od razu sympatią do bohaterów tu niestety się to nie udało. I on i ona są tacy płytcy.
Siostra Morvana oraz jego szwagier jako jedyni od pierwszej chwili zyskali moją sympatię. No i ksiądz rycerz Ascanio. Reszta niestety niezmiennie przez całą książkę wydawała mi się taka papierowa, nie targana emocjami.
Najbardziej zapamiętałam udręki Anny że jest brzydka i nie pociąga mężczyzn oraz chcenie w niechceniu Morvana żeby pójść z Anną do łóżka.

Mimo że jest to znielubione przeze mnie średniowiecze, brakuje mi klimatu tej epoki. U Garwood atmosfera tych czasów bucha z każdej literki, tu akcja mogłaby dziać się równie dobrze i dużo wcześniej jak i dużo później.

Nie lubię jak facet pomiata kobitą, ale tu to pasowało. Anna jest rozwydrzona i okropna (tak, nie lubię tej bohaterki) i Morvan dobrze sobie z nią radził po ślubie. Przyjemnie się czytało jak ją rozstawia po kątach. Żałuję że nie dostała w skórę..

A końcówka? Troszkę przesłodzona. Pozwala jej na wszystko, ona jest w ciąży, jeszcze będą mnożyć konie. Śpiew ptaszków, tęcza, słoneczko, kurtyna.
Gdyby nie przymus, wywołany braniem udziału w zabawie na pewnym forum, nie skończyłabym ;)

bardzo przeciętna...główni bohaterowie irytujący.Zwłaszcza Anna denerwowała mnie przez pól ksiązki.

Nawet jak na ten rodzaj literatury, to powieścidło jest bardzo mierne. Oboje główni bohaterowie są niesamowicie irytujący i na ich miejscu pewnie pozabijałabym się przy pierwszej konwersacji ;)
Fabuła nie jest zbyt wciągająca, nie trzyma się kupy, równie dobrze mógłby to być środkowy wycinek jakiegoś argentyńskiego tasiemca z telewizji.
W kategorii babskich odmóżdżaczy znalazłabym całą masę znacznie lepszych książek.

W kategorii babskich odmóżdżaczy...

• Romans
  • Romans Historyczny