Anielscy obrońcy

literatura dziecięca
Replika
2009-01-01
2009-01-01

Bree wraca do Savannah, gdzie otwiera swoją kancelarię prawniczą. Od tego momentu zaczynają ją spotykać dziwne rzeczy i osoby. Kiedy dostaje zlecenie na odkrycie morderstwa od... samego zamordowanego, dla dziewczyny rozpoczyna się szereg wydarzeń, podczas których będzie odkrywać, kim naprawdę jest...

Książka fajna, podobała mi się mieszanka prawnicza z fantastyką, dużo ciekawych rzeczy z tego wyszło. Jednak czuję niedosyt, jakby książka skończyła się w połowie... Akcja się urwała, kiedy wszystko już rozkręciło się na maksa. No szkoda, bo potencjał był. Ale ogólnie powieść interesująca.

Książka fajna, podobała mi się mieszanka prawnicza z fantastyką, dużo...

Początek książki nie należy do najbardziej zachęcających jakie czytałam. Same opisy. Bywały momenty gdzie drzemałam na niej i musiałam sobie ją odpuścić. Na szczęście powrót nie okazał się złym pomysłem, a przyznam, że nawet mnie wciągnęło.

Fabuła jak najbardziej miała potencjał i to bardzo duży, niestety wykonanie zostało zwalone. Postacie są strasznie płytkie. I mało kryminału w kryminale. Główna bohaterka za szybko dochodzi do rozwiązania zagadki. I nie wiadomo jak w ogóle dochodzi do swoich wniosków. Gdy odkrywa kim są jej pracownicy nie widać po niej jakby była zszokowana, nie zadawała pytań, totalne nic. Również nie widzę sensu wpychania wątku o tym iż Bree jest adoptowana, niczego to nie zmieniało. I wielka szkoda, że nie było opisu głównej rozprawy z samego końca.

Poza tym jakoś tak mało było o tych aniołach o całym tym złu, które niby czaiło się na cmentarzu czy wylewało z obrazu. I co z tym obrazem. Prześladował Bree przez połowę książki a potem ślad po nim zaginął.

Książka naprawdę nie jest zła, można po nią sięgnąć, ale nie wiem czy jest to lektura, którą chciałoby się przeczytać jeszcze raz.

Bardzo ciekawa historia. Chętnie przeczytałabym kolejne części :)

Bardzo ciekawa historia. Chętnie przeczytałabym kolejne części :)

Książkę "Anielscy obrońcy" bardzo chciałam przeczytać, ale jakoś nigdy nie miałam okazji, chociażby e-book wdzięcznie kurzył się na moim tablecie. Jednak wydanie książkowe otrzymałam, dzięki "Wymianie na A" od Asi z bloga Asikowy Kącik. Jeszcze raz pragnę za nią podziękować, ponieważ jest to naprawdę sympatyczna lektura.
Sąd Boży, czy jeśli wolisz Sąd Ostateczny to bardzo uczciwa instytucja. W dodatku działa podobnie do naszych sądów w Ameryce. Każdy skazany ma bowiem prawo do jednego życzenia, którym jest jeden telefon.
Do kogo dzwonisz, gdy stoisz przed sądem?
Do prawnika?
A jak sądzisz, co zrobi Twój prawnik jeśli odbierze telefon od Ciebie?
Naprawdę sądzisz, że zajmie się sprawą kogoś kto nie żyje?
Brianna to młoda prawniczka, która odziedziczyła spaloną kancelarię prawniczą, po swoim stryju Franklinie. Jest pełna młodzieńczego zapału i kobiecego uporu. Chce rozpocząć swoją prawniczą ścieżkę bez pomocy ojca i kogokolwiek innego, jednak nic nie idzie zgodnie z jej planem. Nawet nie wie, że jest częścią jednej, większej całości. Każdy jej krok w nowym mieście, w pewien sposób został zaplanowany. Nawet nie pozwolono jej samodzielnie dobrać pracowników do nowej kancelarii!
W dodatku Brianna otrzymuje telefon od biznesmena Skinner'a, który dzwoni do niej kilka godzin po swojej śmierci, żeby broniła go, podczas rozprawy, przed Sądem Ostatecznym ...

Gdy szepczą umarli, znajdą się tacy, co słuchają.

Na początku książka w ogóle mnie nie zainteresowała. Niby już od pierwszych stron działy się niezwykłe rzeczy, ale przypominało to raczej wycieczkę do domu strachu w wesołym miasteczku, gdzie co chwilę wyskakują na ciebie sztuczne duchy.
Jednak później autorka naprawdę mnie zaskoczyła. Akcja zaczęła przyspieszać, działy się rzeczy co raz bardziej niesamowite i znacznie bardziej interesujące. Naprawdę należy się w tym miejscu spory plus.

Jak dobrze wiecie, osobiście lubię dramaty sądowe pod różnymi postaciami. Jeszcze nigdy nie natrafiłam na fantastyczny dramat sądowy, ale było to naprawdę miłe spotkanie. Również spodobał mi się, bardzo umiejętnie wprowadzony motyw aniołów. Jeśli ktoś, tak jak ja, niegdyś interesował się angelologią, w mniejszym czy większym stopniu, bez problemu odnalazł się w symbolice. A jeśli nie wziął ich za zwykłych bohaterów.

Nie podobała mi się trochę kreacja głównej bohaterki. Brianna z jednej strony jest dziewczyną, która nie do końca sobie radzi. Oddaje się losowi i nie umie wziąć się w garść. Nie wierzy swojej klientce, co dla prawnika jest skazą na honorze. Znajduje psa, zabiera go ze sobą, kto tak robi? Nie potrafi radzić sobie z rodzicami, swoimi pracownikami i najemcą mieszkania, a później od tak radzi sobie z Metatronem, serio? Trochę to było naiwne i niekonsekwentne.

Mimo wszystko polecam czytelnikom trochę w młodszym wieku. Istnieje spora szansa, że ich to zainteresuje. Jednak mogę polecić i starszym jako sympatyczną lekturę na leniwe popołudnie.

Sąd Boży, czy jeśli wolisz Sąd Ostateczny to bardzo...

Świetna książka. Nie rozumiem czemu ma tak niską ocenę. Dla mnie ta książka jest lekka i przyjemnie się ją czytało. Trochę przypomina mi dwa seriale: Dotyk anioła i Autostradą do nieba. Szkoda, że nie ma więcej części.

Książka zapowiadała się ciekawie, jednak to jedna z tych książek, co nie zostają za długo w pamięci, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem potencjał był duży, dobry pomysł, ale nie do końca wykorzystany.

REWELACJA!! pozostal niedosyt..na wiecej!

REWELACJA!! pozostal niedosyt..na wiecej!

przeczytałam, dałam radę :)

przeczytałam, dałam radę :)

Zarówno fabuła jak i bohaterowie są dobrze wykreowani. Książkę czyta się przyjemnie. Jednakże w moim odczuciu jest to historia dobra do przeczytania raz. Ewentualnie po upływie dłuższego czasu można ponownie po nią sięgnąć.

Ciekawa chociaż zakończenie takie sobie

Ciekawa chociaż zakończenie takie sobie