Trzy awarie

Okładka książki Trzy awarie
Jerzy Miciński Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie Seria: Miniatury Morskie. Polskie Tradycje Morskie reportaż
reportaż
Miniatury Morskie. Polskie Tradycje Morskie
Wydawnictwo Morskie
1967-01-01
1967-01-01
esej żegluga morska katastrofy morskie marynarka handlowa

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Na półkach: , , , ,

CYKL MINIATURY MORSKIE. POLSKIE TRADYCJE MORSKIE; tomik 118; zeszyt 24 (7)

Autor w tej książeczce opisuje fatalny w skutkach rejs "Krakowa", przygody na dziwnym żaglomotorowcu "Gazolinie", awarię parowca "Gdynia", katastrofę parowca "Wisła" będąca przypieczętowaniem końca rodzimego towarzystwa armatorskiego - "Sarmacji" oraz tragedię "Górnika".

Książka ta poprzez ukazanie tragedii polskich statków, przy okazji pokazuje czytelnikowi jak marny zaczął być stan polskiej floty handlowej w pierwszej połowie lat dwudziestych XX wieku. Napisana jest interesująco. Czyta się szybko. Atutem są też liczne czarno-białe fotografie, zarówno statków, jak i osób z załogi, o których mowa w tekście.

Opinia opublikowana na moim blogu:

CYKL MINIATURY MORSKIE. POLSKIE TRADYCJE MORSKIE; tomik 118; zeszyt 24 (7)

Książka ta poprzez ukazanie...

Dodaj cytat z książki Trzy awarie