Wywiad z Yeti

alpinizm wspinaczka Himalaje góry
literatura faktu
83-86219-16-5
alpinizm wspinaczka Himalaje góry

Książka legenda jak legendą był Jan Długosz. Wzrosłam wśród opowieści o autorze , dla mnie ta książka ma inny wymiar . Myślę jednak iż jest to pozycja dla koneserów i fanatyków taternictwa poprzedniej epoki.

Książka dla koneserów. Koneserów taternictwa tamtych lat, tamtego klimatu, osób. Jeśli ktoś szuka tylko dobrej literatury górskiej niech pozostanie przy Kominie Pokutników.

Ta recenzja będzie jednocześnie swoistą notką biograficzną. Bo nie sposób mówić o twórczości Długosza bez mówienia o samym Długoszu. Autor wyprzedzał epokę. Literat, taternik, fotograf, scenarzysta. Był autorem pierwszych tatrzańskich przejść i dróg, prekursorem nowatorskich technik wspinaczki. Człowiekiem, który w kulturze powojennej Polski swoją działalnością...

• Literatura górska
  • Górskie