Alpiniści

alpinizm wspinaczka Himalaje
literatura faktu
83-03-01941-4
alpinizm wspinaczka Himalaje

Nie każdą książkę o tej tematyce dobrze się czyta. Tematyka nie należy do łatwych. W zgromadzonych w "Alpinistach" opowieściach jest coś, co mnie urzeka. Adam Bilczewski prezentuje bohaterów takimi, jakimi chciałabym ich widzieć. Większość to ludzie niezwykle silni, ambitni, zachowujący zimną krew w najtrudniejszych sytuacjach, ale przede wszystkim- gotowi nieść pomoc...

• Literatura górska
  • Góry