Zdobycie Gasherbrumów

literatura podróżnicza
Wanda Rutkiewicz wyprawa kobieca Gasherbrum Karakorum góry himalaizm wspinaczka

Okładka książki Na jednej linie Ewa Matuszewska, Wanda Rutkiewicz
6,8
Na jednej linie Ewa Matuszewska, Wa...
Okładka książki Karawana do marzeń Ewa Matuszewska, Wanda Rutkiewicz
7,0
Karawana do ma... Ewa Matuszewska, Wa...

Na półkach: , , , , ,

Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją książki „Zdobycie Gasherbrumów” (Sport i Turystyka, 1979 r.) opracowanej pod redakcją Wandy Rutkiewicz, a dotyczącej pamiętnej polskiej wyprawy w pasmo Karakorum, zrealizowanej w 1975 r. (Wyprawa Kobieca w Karakorum 75, Ladies Himalaya Expedition). Książkę tę wygrzebałem na jednej z półek Biblioteki Kraków .
Książka bardzo...

Moja pierwsza książka o Himalajach i Himalaistach. I cieszę się, że zaczęłam właśnie od niej.
Pozwala spojrzeć na świat gór z punktu widzenia członków wyprawy na Gaszerbrumy. Ciężko było się oderwać.

to były czasy kiedy fascynowałem się wspinaczką, czytałem do białego rana i zarwałem dzień w szkole... ale nie żałuję (choć dostałem pałę następnego dnia). Polecam

• Literatura górska
  • Góry
  • Chcę w prezencie
  • Do kupienia ;) :) :) - Góry i Podróże
  • 2017
  • Biografie, dzienniki, wspomnienia
  • Książki górskie

Dodaj cytat z książki Zdobycie Gasherbrumów