Diatryby. Encheiridion z dodaniem Fragmentów oraz Gnomologium Epiktetowego

Okładka książki Diatryby. Encheiridion z dodaniem Fragmentów oraz Gnomologium Epiktetowego
Epiktet Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii filozofia, etyka
filozofia, etyka
Biblioteka Klasyków Filozofii
Diatribai; Encheiridion
Wydawnictwo Naukowe PWN
1961-01-01
1961-01-01
Leon Joachimowicz
filozofia epiktet stoicyzm

Szkoda, że książka jest w zasadzie niedostępna. Diatryby powinny doczekać się nowych wydać, tym bardziej na fali popularności stoicyzmu. Sam na szczęście znalazłem egzemplarz w bibliotece.

Na półkach: , , , , ,

Dużo trywialnego moralizatorstwa, trochę banałów, trochę bzdur. Samo tłumaczenie również problematyczne, bowiem znajduje się tutaj parę anachronizmów.

Na półkach: , , , ,

Nasycone prawdami życiowymi, z którymi nie sposób się nie zgodzić. Ale czy naprawdę bycie zabawnym i rozśmieszanie ludzi odbiera nam szacunku? Mocno w opozycji z aktualnymi myślami. Nie wiem :)

Epiktet Diatryby. Encheiridion z dodaniem Fragmentów oraz Gnomologium Epiktetowego Zobacz więcej