Diatryby. Encheiridion z dodaniem Fragmentów oraz Gnomologium Epiktetowego

Epiktet Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii filozofia, etyka
Diatribai; Encheiridion
filozofia, etyka
Leon Joachimowicz
Biblioteka Klasyków Filozofii
filozofia epiktet stoicyzm

Dużo trywialnego moralizatorstwa, trochę banałów, trochę bzdur. Samo tłumaczenie również problematyczne, bowiem znajduje się tutaj parę anachronizmów.

Na półkach: , , , ,

Nasycone prawdami życiowymi, z którymi nie sposób się nie zgodzić. Ale czy naprawdę bycie zabawnym i rozśmieszanie ludzi odbiera nam szacunku? Mocno w opozycji z aktualnymi myślami. Nie wiem :)

• Filozofia
  • Stoicyzm
  • Starożytna Grecja
  • 2020
  • ˃ 2019
  • B. Filozofia
więcej mniej

Epiktet Diatryby. Encheiridion z dodaniem Fragmentów oraz Gnomologium Epiktetowego Zobacz więcej