Zakładniczka

W.E.B. Griffin Wydawnictwo: Rebis Cykl: Prezydencki agent (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Hostage
Maciej Szymański
Rebis
powieść
The Hostage
Prezydencki agent (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Maciej Szymański
powieść

Okładka książki Kurtyna śmierci William E. Butterworth IV, W.E.B. Griffin
6,0
Kurtyna śmierci William E. Butterwo...
Okładka książki Arcyszpiedzy William E. Butterworth IV, W.E.B. Griffin
6,4
Arcyszpiedzy William E. Butterwo...
Okładka książki Opcja zabójstwa William E. Butterworth IV, W.E.B. Griffin
6,4
Opcja zabójstwa William E. Butterwo...
Okładka książki Czas honoru William E. Butterworth IV, W.E.B. Griffin
6,7
Czas honoru William E. Butterwo...

Bardzo fajna książka, którą miło się czyta. To mój pierwszy kontakt z tym autorem, myślałam że będzie gorzej, ale pozytywnie się zaskoczyłam. Główny bohater, Castillo, zostaje wysłany do Argentyny, gdzie ma za zadanie znaleźć porywaczy żony szefa misji ambasady. Od początku prawie nic nie wiadomo, później sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, ale nie chcę nikomu psuć...

Czyta się szybko i przyjemnie.
Niestety: wszystko napisane naiwnie, główny bohater jest najinteligentniejszy, najskromniejszy i naj- naj- naj- we wszystkim.

Duża część książki jest powtarzana wielokrotnie. Nie wiem, czy będzie mi się chciało kontynuować tego autora. Na powieść wakacyjną jest za to ok!

Na początku myślałam, że nie przebrnę przez tę książkę, ale później okazało się, że jest naprawdę bardzo fachowo napisana, przy czym jest ciekawa i wciągająca - nawet dla laików. Gorąco polecam :)

W drugim tomie serii "Z rozkazu prezydenta" autor ma trochę inny pomysł na mnożenie stron w stosunku do części pierwszej. Tym razem obficie streszcza to co zamieścił w książce poprzedniej. Ponadto główny bohater raz po raz streszcza na kartach powieści "sytuację" kolejnym waszyngtońskim oficjelom, choć czytelnik to już zna. Na szczęście któreś kolejne streszczenia...

• Sensacja
  • Książki W.E.B. Griffin