Jak rozumieć filozofię średniowieczną

Okładka książki Jak rozumieć filozofię średniowieczną Władysław Seńko
Okładka książki Jak rozumieć filozofię średniowieczną
Władysław Seńko Wydawnictwo: Wydawnictwo Marek Derewiecki Seria: Daimonion/ Fundamenta Antyk filozofia, etyka
169 str. 2 godz. 49 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Seria:
Daimonion/ Fundamenta Antyk
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Marek Derewiecki
Data wydania:
2001-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2001-01-01
Liczba stron:
169
Czas czytania
2 godz. 49 min.
Język:
polski
ISBN:
8388524127
Tagi:
filozofia filozofia średniowieczna
Średnia ocen

6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Polska dzielnicowa i zjednoczona Janusz Bieniak, Czesław Deptuła, Antoni Gąsiorowski, Aleksander Gieysztor, Andrzej Feliks Grabski, Roman Heck, Jerzy Kłoczowski, Julian Lewański, Henryk Samsonowicz, Władysław Seńko, Jerzy Strzelczyk, Stanisław Trawkowski
Ocena 8,3
Polska dzielni... Janusz Bieniak, Cze...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
26 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
319
22

Na półkach:

Książka ta jest próbą scharakteryzowania średniowiecznej myśli filozoficznej poprzez zarys specyfiki tamtych czasów oraz pryzmat podejmowanych tematów przez ówczesnych myślicieli.

Jak można się spodziewać słowo "filozofia" w tytule jest tu wręcz trochę na wyrost, ponieważ traktuje ona przede wszystkim o scholastyce oraz zagadnień rozpatrywanych z teologicznego punktu widzenia, co osobiście mi nie przeszkadza, jako że europejska filozofia średniowieczna to głównie myśl chrześcijańska.

Nie mam właściwie żadnych zastrzeżeń co do treści, bo jest to po prostu bardzo zwięzła prolegomena całej epoki. Autor skupia się głównie na zestawieniu punktów widzenia na różne zagadnienia średniowiecznych myślicieli np. Bóg, człowiek, natura, uniwersalia. Znajdziemy tu także kontekst historyczny np. specyfika średniowiecznej szkoły czy też to jak kształtowała się metoda scholastyczna. Wszystko to jest całkiem nieźle wyjaśnione w samym tekście oraz za sprawą wielu przypisów.

Książkę tę polecam umiarkowanie, bo nie jestem pewien dla kogo ona tak właściwie jest. Wydaję mi się, że wyłącznie dla osób, które już mają jakieś pojęcie o filozofii, są zainteresowane myślą średniowieczną i szukają jakiejś w miarę treściwej i przede wszystkim krótkiej książki na ten temat (170 stron).

Książka ta jest próbą scharakteryzowania średniowiecznej myśli filozoficznej poprzez zarys specyfiki tamtych czasów oraz pryzmat podejmowanych tematów przez ówczesnych myślicieli.

Jak można się spodziewać słowo "filozofia" w tytule jest tu wręcz trochę na wyrost, ponieważ traktuje ona przede wszystkim o scholastyce oraz zagadnień rozpatrywanych z teologicznego punktu...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    57
  • Chcę przeczytać
    24
  • Posiadam
    18
  • Filozofia
    5
  • Historia
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Pracownia
    1
  • 🤔 Filozofia - chcę przeczytać
    1
  • Humanistyka
    1
  • A rose is a rose is a rose
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jak rozumieć filozofię średniowieczną


Podobne książki

Przeczytaj także