Sekret markizy

Okładka książki Sekret markizy
Frances Hodgson Burnett Wydawnictwo: Novus Orbis, Silva Rerum Seria: Klasyka literatury angielskiej literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Klasyka literatury angielskiej
The making of a marchioness
Novus Orbis, Silva Rerum
1998-01-01
1998-01-01
Ewa Oświecimska
powieść angielska romans

więcej Więcej

Uroczo romantyczna, melodramatyczna, nieco pretensjonalna, bez wielkich wartości literackich powiastka.
Chociaż główna bohaterka nieziemsko naiwna, nawet biorąc poprawkę na ówczesne realia, wychowanie czy konwenanse, to czyta się to doskonale, zwłaszcza pierwszą część (chociaż to trochę historia Kopciuszka), bo jednak nie ma tu też moralizowania. Za to pojawiają się pewne...

Ta powiastka naprawdę jest słaba. Na szczęście miałam w formie audio więc mogę usunąć i zapomnieć

Zdecydowanie dla młodych czytelników. Dla starszych jest zbyt naiwna i przewidywalna. Mimo wszystko ma swój urok.

Oczywiście, że pretensjonalna. Jednakowoż dobra do czytania w oryginalne dla uczących się angielskiego.

Niestety, dla pensjonarek mimo iż jest to "wielka klasyka literatury angielskiej". Urocza i naiwna bajka o Kopciuszku. Gdybym ją czytała mając 13-14 lat chyba bardzo by mi się podobała. I taka mała dygresja dla osób wstawiających opis książki: litości! toż to cała książka opisana!

2040

F.H. Burnett powinna była zostać przy twórczości dla dzieci, w tej konwencji sprawdziła się najlepiej. "Sekret markizy" jest pretensjonalnym romansidłem z niezbyt udanie rozegranym sensacyjnym wątkiem. W dodatku posiada bohaterkę z gatunku, którego szczerze nie znoszę - słodka idiotka o złotym sercu. Co i rusz postacie w powieści podkreślają, że główna heroina nie posiada...

1914

Ciepła opowieść z wątkiem kryminalnym.

Na półkach: , , , , ,

Wspaniała, ciepła, pełna miłości. Czytałam ją jednym tchem!
Emilia Fox-Seton żyje ubogo w domku na Mortimer Street. Jest damą do towarzystwa lady Marii Bayne. Pewnego razu zaprasza ją ona do swojej rezydencji na wsi Mallowe. Tam poznaje markiza Walderhursta - podstarzałego, niezdolnego do uczuć dżentelmena. Proponuje on Emilii małżeństwo, na co ona godzi się z ochotą....

• Klasyka
  • Z dzieciństwa
  • Audiobook
  • Obyczajowe
  • Literatura brytyjska
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Sekret markizy