Eva Braun. Intymność z Hitlerem

Daniel Costelle Wydawnictwo: Klub dla Ciebie biografia, autobiografia, pamiętnik
Eva Braun : dans l'intimité d'Hitler
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-7404-783-8
Andrzej Wróblewski
Eva Braun Hitler miłość biografia hitleryzm politycy

Treść może nie powala, ale książka jest warta przeczytania ze względu na zdjęcia.

'Eva Braun. Intymność z Hitlerem" jest raczej albumem z bogatym wachlarzem zdjęć Evy Braun oraz Adolfa Hitlera. Z książki tej dowiedziałam się jak to się właściwie złożyło, że taka młoda dziewczyna spotyka na swej drodze człowieka, od którego nie będzie mogła się "uwolnić uczuciowo" aż do końca swych dni. Poznajemy Eve Braun jako naiwną blondynkę o pełnych kształtach,...

Ciekawa, ale głównie ze względu na zamieszczone fotografie autorstwa Ewy Braun.

Ta książka to przede wszystkim zdjęcia Evy i Hitlera. Tekstu jest stosunkowo niewiele, ale myślę, że warto tę książkę poznać, żeby zobaczyć Adolfa Hitlera w choć trochę prywatnej odsłonie.

Poleciłabym ze względu na zdjęcia, bo książka ładnie wydana. Treściowo - marnie. Łaknącym rzetelnej wiedzy o Evie polecam PRZEGRANE ŻYCIE EWY BRAUN autorstwa Angeli Lambert.

Tych, którzy oczekują wyczerpujących faktów z życia i związku Evy z Hitlerem, pragnę ostrzec – zawiedziecie się. Bo to nie jest książka historyczna, to raczej bogato ilustrowany album, opatrzony krótkim tekstem. Ale zdjęcia- istny majstersztyk! 400 fotografii, w większości publikowanych po raz pierwszy pochodzących z prywatnych albumów panny Braun. Ponadto zamieszczono tu...

Szczerze powiedziawszy spodziewałam się dużo więcej po tej książce.

Naprawdę ciekawe i warte obejrzenia są fotografie, w dużej mierze wykonane przez samą Evę Braun.

Tekst jest patetyczny, przesadzony, naszpikowany groteskową dramaturgią - ani on historyczny, ani dokumentalny - jakby ktoś od niechcenia podpisywał zdjęcia i dołożył trochę własnych przemyśleń, osobistych,...

W zasadzie o Ewie nic nie ma poza paroma zdjęciami i tzw. common knowledge. Nic ciekawego i nie warte polecenia.

• II wojna światowa
  • Wypożyczę z biblioteki