Narodowe Siły Zbrojne w Powstaniu Warszawskim (1 VIII - 2 X 1944)

Sebastian Bojemski Wydawnictwo: Fronda historia
Fronda
historia NSZ II wojna światowa powstanie warszawskie
historia
historia NSZ II wojna światowa powstanie warszawskie

Monografia szeroko opisująca udział Narodowych Sił Zbrojnych w Powstaniu Warszawskiego. Książka nieco ciężkostrawna, chwilami bardziej naukowa niż popularnonaukowa. Dużo przypisów, masa nazwisk i wiele szczegółowego omawiania organizacji oddziałów. Nieco mniej o samych walkach, w których członkowie NSZ brali udział... Ciekawe (i lżej napisane) rozdziały o stosunku NSZ do...

• Powstanie warszawskie
  • Historia/Biografie