Narodowe Siły Zbrojne w Powstaniu Warszawskim (1 VIII - 2 X 1944)

Okładka książki Narodowe Siły Zbrojne w Powstaniu Warszawskim (1 VIII - 2 X 1944)
Sebastian Bojemski Wydawnictwo: Fronda historia
historia
Fronda
2009-01-01
2009-01-01
historia NSZ II wojna światowa powstanie warszawskie

Okładka książki Historia Do Rzeczy 8/2013. Za Polskę Bez Kompromisów. NARODOWE SIŁY ZBROJNE. Sebastian Bojemski, Sławomir Cenckiewicz, Marek Jan Chodakiewicz, Marek Gałęzowski, Krzysztof Jasiewicz, Sławomir Koper, Marco Patricelli, Tymoteusz Pawłowski, Tadeusz M. Płużański, Bryan Mark Rigg, Tomasz Stańczyk, Leszek Żebrowski, Piotr Zychowicz
Ocena 6,7
Historia Do Rz... Sebastian Bojemski,...

Monografia szeroko opisująca udział Narodowych Sił Zbrojnych w Powstaniu Warszawskiego. Książka nieco ciężkostrawna, chwilami bardziej naukowa niż popularnonaukowa. Dużo przypisów, masa nazwisk i wiele szczegółowego omawiania organizacji oddziałów. Nieco mniej o samych walkach, w których członkowie NSZ brali udział... Ciekawe (i lżej napisane) rozdziały o stosunku NSZ do innych organizacji podziemnych w czasie powstania czy stosunku jej żołnierzy do Żydów. Pozycja wyczerpująca temat, ale raczej dla zaawansowanych.

Dodaj cytat z książki Narodowe Siły Zbrojne w Powstaniu Warszawskim (1 VIII - 2 X 1944)

Ciekawostki historyczne