Ośmiorniczka

Ian Fleming Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. Cykl: James Bond (tom 14) kryminał, sensacja, thriller
Octopussy & The Living Daylights
2008-01-01
1989-01-01
Jarosław Kotarski
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
james bond 007 ośmiorniczka
Jarosław Kotarski
james bond 007 ośmiorniczka

145/150/2020
Wyzwanie LC listopad 2020
Krótkie opowiadanka do łyknięcia przed spaniem. W pierwszym Bond namierza mordercę i złodzieja z czasów wojny (tytułowa "Ośmiorniczka"). Opowiadanie nie jest o tym, jak Bond namierza, tylko o tym, jak zły wspomina, co niedobrego zrobił. Kolejne - wielki świat: licytacje klejnotów, a w tle pracownika MI5 szpiegująca dla KGB. W trzecim...

Strasznie mi przykro,że akurat ta antologia opowiadań o przygodach Jamesa Bonda zamyka całą serię (została też wydana po śmierci autora), ponieważ mocno odstaje od reszty. Opowiadania są średnio ciekawe, natomiast "007 w Nowym Jorku" to jakiś żart. Ogromna szkoda. Ale całościowo oceniam serię jako bardzo dobrą i ta ostatnia wpadka tego raczej nie zmieni.

No i przeczytałem. Dopełnienie historii Banda by Ian Fleming. Nic dodać nic ująć - fajne!

Muszę przyznać, że choć filmy o Bondzie lubię nawet bardzo, to książi są tak potwornie nudne... Naprawdę, żadnej przyjemności. Stanowczo odradzam.

Książka ma zaledwie 100 stron. W sam raz na jeden wieczór.

Po obejrzeniu wszystkich filmow z Bondem, w koncu zdecydowalam sie siegnac po ksiazki. Ta, chociaz ostatnia u mnie byla pierwsza, krociutka, w sam raz na wolne popoludnie. Szczerze mowiac, klimat rozni sie troszke od filmowego, jednak po jednej, tak krotkiej ksiazce ciezko o obiektywna opinie. Napewno zaraz siegne po kolejne.

Aż łezka w oku się kręci, że to ostatni Bond...

Po prostu Bond :)

Ostatni tom przygód 007 jest niestety zbiorem opowiadań. Na dodatek bardzo krótkim, bo zawiera 100 stron na które przypadają cztery niewielkie historie.

W rok po opublikowaniu "Człowieka za Złotym Pistoletem", stwierdzono, że powinno się wydać opowiadania, które nie zostały umieszczone wcześniej w żadnym zbiorze. I tak w 1966 roku opublikowano dwie historie w tomie pod...

Dyskusje

• Chcę w prezencie