Niezwykłe przygody doktora

1994-01-01
83-7079-263-4
Alicja Wołodźko-Butkiewicz
opowiadania

Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli "Mistrza i Małgorzaty". Wczesne utwory, refleksje, wspomnienia i kulisy powstania niektórych tekstów, a w tle koszmarne warunki egzystencji w najtrudniejszych latach sowieckiego imperium oraz ciągłe rozterki, czy pisana proza ma wartość literacką.

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Nie jest to historia doktora, poza jednym ciekawym rozdziałem o morfinie, ale pisarza pod ciężką represją ze strony władz. Przedstawiony jest obraz prasy, teatrów, wydawnictw pod reżimem cenzury. Bieda, wojna domowa, walka o dochody w trudnych czasach. Całość stosunkowo trudna w odbiorze jeśli nie zna się sytuacji politycznej i historii początku XXw.

Czytałam tylko opowiadania doktorskie i Morfinę, ze skanów.

Czytałam tylko opowiadania doktorskie i Morfinę, ze skanów.

Przejmująca. Należy przeczytać.

Przejmująca. Należy przeczytać.